خانه وخانه داری

نقش اکسسوری در دکوراسیون منزل

نقش اکسسوری در دکوراسیون منزل

معمولا یک خانه برای زیبایی بیشتر علاوه بر اینکه باید طراحی داخلی زیبایی داشته باشد به تجهیزات جانبی دیگری نیز نیازمند است. یک اتاق گرم و صمیمی قطعا بدون اکسسوری بسیار نگران کننده خواهد بود. اکسسوری هویت، شخصیت وجذابیت بیشتری را به خانه واتاق ها می بخشد. انتخاب و طراحی دکوراسیون داخلی هر فرد نشان دهنده علاقه و حساسیت وی به یک طراحی خوب خواهد بود و در حقیقت هر قطعه در خانه بازگو کننده روحیات و سلیقه صاحب خانه است. اکسسوری در دکوراسیون منزل باید از یک تم خاص پیروی کند. اکسسوری باید به پیوستگی و وحدت یک اتاق کمک کنند. برخی از آن ها عملکرد های دارند و برخی دیگر صرفا تزئینی هستند.
گروه کاربردی ممکن است شامل مواردی مانند پرده ها، فرش ها، ساعت ها و انواع روشنایی باشد و لوزام جانبی تزئینی نیز شامل تصاویر، مجسمه ها، آینه، گل آرایی و سایر موارد است. شما باید به طور هوشمندانه، خلاقانهو البته درست و بجا از اکسسوری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. در ادامه به علت استفاده و انواع اکسسوری در دکوراسیون منزل می پردازیم.

اکسسوری در دکوراسیون منزل

معمولا یک خانه برای  زیبایی بیشتر علاوه بر اینکه باید طراحی داخلی زیبایی داشته باشد به تجهیزات جانبی دیگری نیز نیازمند است. یک اتاق گرم و صمیمی قطعا بدون اکسسوری بسیار نگران کننده خواهد بود. اکسسوری هویت، شخصیت و جذابیت قراوانی را به خانه و اتاق ها می بخشد. انتخاب و طراحی دکوراسیون داخلی هر فرد نشان دهنده علاقه و حساسیت وی به یک طراحی خوب خواهد بود و در حقیقت هر قطعه در خانه بازگو کننده روحیات و سلیقه صاحب خانه اکسسوری در دکوراسیون منزل باید از یک تم خاص پیروی کند. اکسسوری باید به پیوستگی و وحدت یک اتاق کمک کنند. برخی از آن ها عملکرد های خاصی دارند و برخی دیگر صرفا تزئینی هستند.
گروه کاربردی ممکن است شامل مواردی مانند پرده ها، فرش ها ساعت ها و انواع روشنایی باشد و لوازم جانبی تزئینی نیز شامل تصاویر، مجسمه ها، آینه، گل آرایی و سایر موارد است. شما باید به طور هوشمندانه، خلاقانه و البته درست و بجا از اکسسوری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. در ادامه به علت استفاده و انواع اکسسوری در دکوراسیون منزل می پردازیم بنابراین تا انتهای مقاله با مجله ارگ همراه باشید.

اکسسوری در دکوراسیون

در یک نگاه

 

علت استفاده از اکسسوری در چیدمان منزل

اما چرا تا این حد وجود و ماهیت اکسسوری ها مهم است و چه تاثیری دارند؟  به دلیل، پر کردن فضا های خالی مابین وسایل در دکوراسیون داخلی است. این کاربرد و در کل به کارگیری اکسسوری، محدود به فضای خاصی نیست وهر موقعیت و فضایی راشامل می شود. کاربرد و نقش دیگر این محصولات، ایجاد پویایی و حرکت در دید بیننده و تلاش برای جلب توجه فرد است که در صورت انتخاب و چینش مناسب، حرکت چشم مخاطب را هدایت کرده و به نواحی خاصی معطوف می کند. این کار در فضا سازی و دیگر اهداف طراحان، اهمیت زیادی دارد.

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

متدهای طراحی داخلی 2023

با اکسسوری ها دکوراسیون داخلی را بالانس کنید

این محصولات می توانند پل ارتباطی بین رنگ های مختلف یک دکوراسیون داخلی و یا خود عنصری باشند که کمبود رنگ خاصی برای ایجاد بالانس و تعادل رنگ بصری را جبران کنندو علاوه بر این می توانند با بافت خود، تناسب مورد نیاز در این زمینه را نیز ایجاد کنند. به نوعی استفاده از اکسسوری علاوه بر جنبیه زیبا شناسی آن، با هدف رفع نقص ها، کمبود های تعادلی، هدایت چشمی و ایجاد حس پویایی و غیر یکنواختی است. اکسسوری ها بیشتر مناسبی برای انتخاب های جسورانه، تلفیق خلاقیت با محیط و القای ویژگی های شخصیتی افراد به فضای مورد نظر هستند و می توانند امضای شخصیت و روحیه افراد باشند. این تاثیرگذاری، حس تعلق و راحتی را منتقل میکند و فرد از حضور در فضای مورد نظر، لذت می برد. از رایج ترین آن ها می توان به گلدان های گیاهان، تابلو ها، مجسمه ها، کوسن، رومیزی، شمع، اشیا یادگاری و سایر المان های طبیعی و مصنوعی دکوراتیو اشاره کرد.

2 نظر

    البته ناگفته نماند بسیاری از افراد در انتخاب اکسسوریها زیاده روی میکنند و تا حدی استفاده میکنند که حال بیننده رابد میکنه

    البته ناگفته نماند بسیاری از افراد در انتخاب اکسسوریها زیاده روی میکنند و تا حدی استفاده میکنند که حال بیننده رابد میکنند وغیر قابل تحمل میشود

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *