خانه وخانه داری

اعتیادفرزندان به گوشی هوشمند و افسردگی و بی ادبی

اعتیادفرزندان به گوشی هوشمند و افسردگی و بی ادبی

اعتیاد کودکان به گوشی های هوشمند یکی از انواع اعتیاد های رفتاری یا شخصیتی است اما امروزه نمی توان گفت که هیچ کس نباید از گوشی های هوشمند استفاده کند هیچ کس نمی تواند بدون این گوشی های هوشمند زندگی کند
البته استفاده درست از آن ها برای موفقیت شما بهتر است اما استفاده بیش ازحد و اعتیاد به گوشی های هوشمند باعث ایجاد اضطراب وافسردگی و تاثیر مستقیم وغیر مستقیم به روابط اجتماعی و خانوادگی افراد میشود.

گاهی اوقات دانش آموزان با کوچک ترین چیزی دچار حواس پرتی می شوند معلمان و همچنین روان شناسان راه حل های مختلفی را برای برنامه ریزی درسی ارائه داده اند.

در جهانی که زندگی می کنیم باید برای زندگی خود تلاش کنیم گاهی اوقات ممکن است شکست بخوریم شکست نباید به این معنا باشد که شما در طول زندگی ناامید باشید.

خانواده ها باید بتوانند با مدیریت و برنامه ریزی امروزه روان شناسی می گوید که هر کس اهداف دقیق تری داشته باشد و برای آن تلاش کند موفق تر خواهد بود.

در چند سال پیش با توجه به کرونا و تغییر روشهای تدریس از طریق شبکه های اجتماعی و غیر حضوری که متاسفانه هم چنان کم بیش شاهد این روش تدریس ها به شرایط آلودگی هوا ودیگر موارد هستیم و این شرایط تغییر سبک زندگی ایجاد شده دسترسی فرزندان ما را به گوشی های هوشمند بیشتر از گذشته کرد

این شرایط تاجایی پیش رفت که کودکان برای خود گوشی های هوشمند جدای از والدین برای خود دارند و همین مالکیت ودسترسی باعث تغییر سبک زندگی و اعتیاد فرزندان به گوشی های هوشمند را بیشتر از گذشته کرده است .

در این مقاله مجله ارگ خواهیم ببینیم که علم توضیح می‌دهد که چگونه اعتیاد فرزندان به گوشی های هوشمند افراد را بی‌ادب و افسرده می‌کند، چگونه است.

اعتیاد به گوشی سر کلاس درس

در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر این نکته را باید بدانید که تلاش کافی می تواند باعث پیشرفت فعالیت شما هم بشود.

رابطه گوشی هوشمند با نمرات پایین و حواس پرتی

مطالعات کمی وجود دارد که تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها می توانند حواس دانش آموزان را در کلاس های درس پرت کنند. تحقیقات جدیدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از وسایل الکترونیکی در کلاس حتی می تواند نمرات دانش آموزان را کاهش دهد.

در مطالعه‌ای که در مجله روانشناسی تربیتی منتشر شد، محققان به نتایجی رسیدند. این که از 118 دانشجوی سطح بالای مورد مطالعه، دانش‌آموزانی که لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه خود را برای مقاصد غیرکلاسی باز کرده‌اند، حواس پرتی بیشتری در کلاس تجربه کرده اند.

این نمره های درسی می تواند تفاوت بین قبولی و رد شدن برای برخی از دانش آموزان باشد. حتی دانش‌آموزانی که در همان کلاس در درس های مختلف بهترین نمره را کسب کردند دچار مشکل می شوند

نشانه های اعتیاد فرزندان به گوشی هوشمند

این روزها تقریباً به هر جایی بروید، بیشتر مردم را خواهید دید که از تلفن های خود استفاده می کنند.

احتمالاً بدون اینکه خودشان بدانند از اعتیاد به گوشی هوشمند رنج می برند. تلفن های هوشمند بیشتر شبیه یک عضو اضافی شدند تا ابزاری برای دسترسی به اطلاعات. دانشمندان حتی برای ترس از عدم استفاده از موبایل کلمه ای را مطرح کرده اند:

مطالعات در این مورد

طبق گزارش نیویورک تایمز، نوجوانان و بزرگسالان حدود 150 بار در روز به تلفن های خود نگاه می کنند و تقریباً 110 پیامک ارسال می کنند. مطالعه‌ای در مرکز تحقیقات پیو در سال 2015 همچنین نشان داد که 24 درصد از نوجوانان گزارش دادند که « دائماً از اینترنت استفاده می‌کنند».

بررسی های انجام شده در اروپا نشان داد که بین 1.5٪ تا 8.2٪ از مردم از بیماری به نام اختلال اعتیاد به اینترنت (IAD) مشابه اعتیاد به گوشی هوشمند رنج می برند. گزارش‌های دیگر نرخ‌های بالاتری را بین 6 تا 18.5 درصد نشان دادند علاوه بر این، 46 درصد از دارندگان گوشی های هوشمند می گویند که بدون گوشی های خود نمی توانند زنده بمانند.
گوشی های هوشمند در جامعه نفوذ و آنقدر در فرهنگ ما هست که واقعاً دیگر به آن فکر نمی کنیم بسیاری از ما بیدار می شویم، فورا پیام های خود را بررسی می کنیم و هر جا که می رویم گوشی هوشمند خود را با خود می آوریم. تفاوت بین تکنولوژی و برده داری در این است که بردگان کاملاً آگاه هستند که آزاد نیستند بررسی مداوم تلفن‌هایمان با مشکلات سلامتی و روانی همراه است.

همه این‌ها از خیره شدن به یک دستگاه کوچک است و درک اینکه چگونه کل جامعه می تواند در برابر اعتیاد فرزندان و افراد به گوشی های هوشمند تسلیم شود، دشوار است. اما باز هم، تعجبی ندارد که ببینیم چگونه به بسیاری از عادات و رفتارهای سمی دیگر معتاد شدیم

در زیر، به اثرات اعتیاد فرزندان به گوشی های هوشمند و چند راه حل برای این مشکل رو به رشد خواهیم پرداخت. علم توضیح می دهد که چگونه اعتیاد به گوشی های هوشمند باعث ایجاد افراد بی ادب وافسرده می شود

در یک نگاه

 

آشنایی با ابزار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و کاربرد آن

تکنولوژی هوش مصنوعی

نگهداری و پرورش آلوئه ورا در خانه

مشگلات سلامتی با اعتیاد به گوشی هوشمند

ابتدا در مورد اینکه چگونه گوشی های هوشمند ما را از نظر جسمی ناسالم می کنند صحبت خواهیم کرد. به این فکر کنید که چند بار به تلفن خود خیره می شوید و سر و گردن خود را در چه وضعیتی قرار می دهید تا این کار را انجام دهید. وزن سر شما بین 10 تا 12 کیلو است و خم کردن آن برای ساعت ها در روز برای نگاه به گوشی هوشمند می تواند تا 60 کیلو به سر و گردن شما فشار وارد کند. نگهداری این وضعیت برای مدت طولانی می تواند منجر به آسیب انحنای ستون فقرات شود که می تواند باعث چیزی به نام “آسیب گردنی” شود که سالانه افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

خواسته گوشی موبایل از شما چیست؟

اعتیاد فرزندان و افراد به گوشی های هوشمند به طور موثر ما را از واقعیت خود دور می کنند. اگر فرزند دارید این می تواند مشکلات طولانی مدت ایجاد کند. زیرا آن‌ها دوست دارند رفتار ما را تقلید کنند. اگر آن‌ها ما را ببینند که سرمان پایین است و در فناوری‌مان غوطه‌ور شدیم، همان کار را خواهند کرد.

اعتیاد فرزندان به گوشی های هوشمند به شدت رشد آن‌ها را متوقف کند و رفتار ضد اجتماعی ایجاد کند، ناگفته نماند، آن‌ها باید برای جلب توجه شما بجنگند. اما اعتیاد به گوشی های هوشمند می تواند باعث شود آن‌ها احساس بی اهمیتی و غفلت کنند. “خستگی چشم” در حال تبدیل به یک بیماری همه گیر هستند، زیرا هرگز قرار نبود به این مدت طولانی به یک صفحه کوچک مثل موبایل و لپ تاپ خیره شویم .

زاینده رود اصفهان از چه شهر هایی میگذرد

شناخت انواع نژاد سگ هاسکی

نگهداری گیاه بامبو در منزل

رفتار والدین با فرزندان

متأسفانه، بسیاری از والدین حتی تلفن یا آی پد را به فرزندان خود می دهند تا آن‌ها را مشغول نگه دارند یا در هنگام عصبانیت آن‌ها را آرام کنند. با این حال، این به آن‌ها هیچ مهارت ارزشمندی نمی آموزد همچنین می تواند منجر به نابودی نشانه های غیرکلامی شود که رشد عاطفی و ذهنی آن‌ها را بیشتر متوقف می کند
اگر به اطراف خود نگاه کنید، خواهید دید که شوق گوشی های هوشمند بر افراد در هر سنی تاثیر می گذارد در واقع ، در سال 2015، مرکز تحقیقات پیو گزارش داد که 24 درصد از نوجوانان اکثر زمان خود را آنلاین می‌گذرانند. بر اساس گزارش کل مخاطبان نیلسن در سال گذشته، بیشتر بزرگسالان بیش از 10 ساعت در روز را صرف وسایل الکترونیکی می کنند .

اعتیاد فرزندان  به گوشی هوشمند چه توانایی هایی را از ما میگیرد

متأسفانه، بسیاری از والدین حتی تلفن یا آی پد را به فرزندان خود می دهند تا آن‌ها را مشغول نگه دارند یا در هنگام عصبانیت آن‌ها را آرام کنند. با این حال، این به آن‌ها هیچ مهارت ارزشمندی نمی آموزد. همچنین می تواند منجر به نابودی نشانه های غیرکلامی شود که رشد عاطفی و ذهنی آن‌ها را بیشتر متوقف می کند.

اگر به اطراف خود نگاه کنید، خواهید دید که شوق گوشی های هوشمند بر افراد در هر سنی تاثیر می گذارد. در واقع، در سال 2015، مرکز تحقیقات پیو گزارش داد که 24 درصد از نوجوانان اکثر زمان خود را آنلاین می‌گذرانند. بر اساس گزارش کل مخاطبان نیلسن در سال گذشته، بیشتر بزرگسالان بیش از 10 ساعت در روز را صرف وسایل الکترونیکی می کنند

آلت کوین چیست؟

تعریف توکن مثلی و توکن غیر مثلی

تاثیر استفاده دایم از گوشی بر روحیه افراد

بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی پیو، ما به شدت ضداجتماعی و بی‌تفاوت با محیط خود شدیم. ۷۵ درصد از مردم کشورهای مختلف  فکر نمی‌کنند استفاده از گوشی‌های هوشمند بر توانایی آنها برای توجه در یک محیط گروهی تأثیر می‌گذارد.

همچنین حدود یک سوم مردم کشورهای اروپایی معتقدند که استفاد از تلفن در واقع به نفع مکالمه است. ما کاملاً انکار می کنیم که چقدر عمیقاً به دستگاه های خود معتاد شدیم و این اعتیاد چگونه بر ما و اطرافیانمان تأثیر می گذارد.

اعتیاد به گوشی های هوشمند به طور موثر ما را از واقعیت خود دور می کنند. اگر بچه داشته باشیم، این می تواند مشکلات طولانی مدت ایجاد کند. زیرا آن‌ها دوست دارند رفتار ما را تقلید کنند. اگر آن‌ها ما را ببینند که سرمان پایین است و در فناوری‌مان غوطه‌ور شدیم، همان کار را خواهند کرد. این می تواند به شدت رشد آن‌ها را متوقف کند و رفتار ضد اجتماعی ایجاد کند، ناگفته نماند، آن‌ها باید برای جلب توجه شما بجنگند. اما اعتیاد به گوشی های هوشمند می تواند باعث شود آن‌ها احساس بی اهمیتی و غفلت کنند.

تاثیر اعتیاد فرزندان به گوشی های موبایل بر توانایی ها .

بنابراین، اعتیاد افراد به گوشی های هوشمند چگونه بر روحیه و توانایی ما برای درگیری در محیط اطرافمان تأثیر می‌گذارد؟ هنری آلفورد، نویسنده کتاب راهنمای مدرن برای آداب و رسوم، می گوید: «دستگاه های تلفن همراه عامل اصلی بی توجهی هستند. «این حالت غفلت تک‌شیدایی است که وقتی غرق در یک فعالیت می‌شوید و هر چیز دیگری را حذف می‌کنید، بر شما غلبه می‌کند.»

مطالعات انجام شده

در مطالعه‌ای که در مجله Psychology of Popular Media Culture منتشر شد، محققان دریافتند: 70 درصد از زنان گفتند که تلفن‌های هوشمند در روابط آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند.

بنابراین، توانایی ما در تعامل با محیط خود با استفاده از تلفن‌هایمان به شدت کاهش می‌یابد. همچنین این می‌تواند بین شما و شریک زندگی، دوستان، همکاران، اعضای خانواده یا هر شخص دیگری که برای شما مهم است، شکاف واقعی ایجاد کند.

راهکار برای رفع اعتیاد فرزندان به گوشی موبایل چیست

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم امروزه گوشی های هوشمن جزعی جدا نشدنی زندگی تمام افراد و جوامع دنیا شده است و در رابطه با اعتیاد فرزندان به گوشی های هوشمند پیشنهاد میشود از مشاوران متخصص در حوزه کودک مشورت کنید و  از روشهای علمی و اصولی با این مشگل برخورد کرد تا کمترین صدمه روحی به کودکان و فرزندان داشته باشد

.

مقاله های پیشنهادی

مشاغل خانگی

پر سودترین مشاغل خانگی


1401-12-08

ادامه مطالب

ساید بای ساید اسنوا

معرفی ساید بای ساید اسنوا سری گالری


1402-01-27

ادامه مطالب

چیدمان گیاهان آپارتمانی

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی


1402-04-10

ادامه مطالب

بیشتر بدانید

فنگ شویی در چیدمان منزل

1400-06-28

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

1400-11-25

تاریخچه و نگهداری عروس هلندی

1402-02-24

بیماری های کاسکو شامل چه مواردی می شود؟

1402-04-12

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

1402-04-13

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *