خانه وخانه داری

چطور سن و جنسیت طوطی برزیلی تشخیص دهیم

چطور سن و جنسیت طوطی برزیلی تشخیص دهیم

طوطی خود را معاینه فیزیکی کنید. اگر در مورد سن و جنسیت طوطی برزیلی خود کنجکاو هستید و از احتمال اشتباه کردن راحت هستید، معاینه فیزیکی می تواند سرنخ هایی به شما بدهد. به عنوان مثال، احساس فاصله بین استخوان های لگن می تواند به شما در تعیین سن و جنسیت طوطی برزیلی به شما کمک کند.

تشخیص سن و جنسیت طوطی برزیلی 

سن و جنسیت طوطی برزیلی ماده به پهنای بیشتری در ناحیه لگن نیاز دارد تا بتواند تخم ها را از آن عبور دهد. این بدان معناست که ممکن است بتوانید با مقایسه عرض چند استخوان لگن طوطی عشق، نر را از ماده تشخیص دهید.

گردن طوطی ماده پهن و کوتاه بوده در حالیکه طوطی نر گردنی دراز و کوچک دارد. نوک پرنده ماده نیز پهن است و نوک طوطی نر نازک است. همچنین سفیدی دور چشم طوطی ماده از طوطی نر بیشتر است

 

سن و جنسیت کوتوله برزیلی

دلیل نانم گذاری طوطی عشق

طوطی عشق یا همان طوطی برزیلی بومی کشورهای جنوب صحرای آفریقا و ماداگاسکار است و پرندگان زیبا و حیوانات خانگی شگفت انگیزی هستند. حدود ۱۰ ماهگی به بلوغ جنسی می‌رسند و به محض یافتن شریک، تک همسر می شوند و مادام العمر جفت می شوند. پیوند بین این پرندگان به قدری قوی است که اگر جفتی بمیرد یا از هم جدا شوند، آنها برای یکدیگر دوست خواهند داشت و همچنین رفتار غیرعادی شبیه افسردگی از خود نشان می دهند.

طوطی برزیلی یا مرغ عشق فرآیند از شیر گرفتن را از حدود ۶ هفتگی آغاز می کند و در این مرحله باید تمام پرهای خود را داشته باشد. اگر طوطی شما پر ناقصی دارد، به احتمال زیاد فقط چند هفته سن دارد.

در اکثر گونه های طوطی کوتوله، اگر هنوز زیر یک سال سن داشته باشند، چشمان آنها تیره به نظر می رسد. اغلب پرنده های عشق، چشم های قهوه ای یا به ندرت قرمز دارند که فقط در ۱۰-۱۲ ماهگی رنگ واقعی خود را نشان می دهند. اگر طوطی شما چشم‌ های قهوه ‌ای یا قرمز دارد، مطمئناً بیش از یک سال سن دارند و چشم‌ های تیره ‌تر نشان می ‌دهد که ممکن است تنها چند ماه سن داشته باشد.

بیشتر بخوانید:تاریخچه و نگهداری عروس هلندی

تشخیص سن طوطی برزیلی

اکثر پرورش دهندگان معتبر و فروشگاه های حیوانات خانگی، پرنده عشق را با نوارهای آلومینیومی که نشان دهنده تاریخ پرندگان و جوجه کشی پرنده است، می چسبانند. این نوارها معمولاً در حدود ۵-۱۰ روزگی به پای پرنده متصل می شود. تاریخ درج شده روی نوار ساده ترین راه برای تشخیص سن طوطی است، اما برخی از پرورش دهندگان، پرندگان خود را بانداژ نمی‌کنند و برخی از صاحبان ممکن است این نوارها را حذف کنند که در چنین مواقعی تشخیص سن طوطی کار ساده ای نیست. بنابراین با دقت به موارد زیر می توانید تا حدودی سن طوطی ای که قرار است خریداری کنید را تشخیص دهید.

در اسارت به راحتی می تواند تا ۱۵ سال عمر کند و اگر به خوبی از آنها مراقبت شود، پرها و ظاهر آنها به راحتی سن آنها را از بین نمی برد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بدون گروه یا اطلاعاتی از پرورش دهنده، تشخیص سن آنها بیش از سال اول تقریباً غیرممکن است. با این حال، پیروی از این مراحل به شما کمک می کند تا تخمینی تقریبی از سن طوطی عشق خود را ارائه دهید، اگر هنوز یک سال کامل نشده باشد

.

تغذیه و بیماری های سگ رتریور

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

انواع نژاد سگ رتریور

شناخت سن جوجه طوطی برزیلی

جوجه ها معمولاً با مقادیر مختلفی لکه های سیاه روی منقارشان متولد می شوند این رنگ تیره به تدریج با افزایش سن و معمولاً در حدود ۴-۶ ماهگی از بین می رود. اگر مرغ عشق شما لکه های سیاهی روی منقار خود دارد، به احتمال زیاد هنوز ۶ ماهه نشده است.

در حدود ۵ ماهگی، طوطی اولین پوست اندازی خود را تجربه می کند، پس از آن، رنگ پر آنها شروع به تشدید و رشد می کند. طوطی های جوان اغلب پرهای خاکستری بیشتری روی صورت خود دارند که به آرامی از بین می روند. در اولین شکل گیری آنها، همه آنها باید از بین رفته باشند. هر طوطی بالای ۶-۵ ماه نباید پرهای خاکستری روی صورت خود داشته باشد و پرهای آنها باید روشن و زنده باشد

.

آموزش و تربیت کاسکو

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

سخن پایانی برای سن و جنسیت طوطی

کوتوله ها که طوطی عشق نیز نامیده می شوند، به دلیل تمایلات پرخاشگرانه خود نسبت به نوع خود شناخته می شوند، اگرچه پیوند “عشق” قوی با جفت انتخابی خود ایجاد می کنند. در هر حال طوطی های برزیلی می توانند پرندگان همراه بسیار خوبی باشند.

همچنین ممکن است روش ‌های ریز و پیچیده ای برای یافتن ژانر دوست پردار شما وجود داشته باشد، اما اگر نمی ‌خواهید اشتباه کنید، بهترین انتخاب با تجزیه و تحلیل و داشتن اطلاعات میسر است

منبع : سایت تهران طوطی

.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

پر سودترین مشاغل خانگی

1401-12-08

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

1402-01-22

نکات خرید اینترنتی امن

1402-03-01

عکاسی خیابانی چیست؟

1402-05-10

چطور یک بلاگر آرایشی شویم

1402-05-12

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *