تکنولوژی

آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست؟

آلت کوین ها ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین از سال ۲۰۰۹ که اولین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین راه اندازی شد به تدریج به چرخه ارزهای دیجیتال اضافه شد . رمز ارز های جدید به عنوان آلت کوین شناخته می شدند .

بنابراین آلت کوین به معنای هراز دیجیتالی است که به عنوان جایگزین بیت کوین شناخته می شود .

اکثر آلت کوین ها به اصول اولیه ای که توسط بیت کوین ایجاد شده است پایبند هستند . با این حال ، آنها گزینه های جدیدی را برای افراد علاقه مند به ارزهای دیجیتال ارائه می دهند .

آلت کوین ها نام خود را از این واقعیت گرفته اند که جایگزینی برای بیت کوین و ارزهای سنتی هستند .

اولین آلت کوین ها در سال ۲۰۱۱ ایجاد شدند و هزاران مورد از آنها تا کنون ساخته شده اند .

آلت کوین های اولیه با هدف بهبود معایب بیت کوین مانند سرعت تراکنش یا بهره وری انرژی ایجاد شدند .

آلت کوین ها بخش بزرگی از بازار هستند . آنها اهداف مختلفی را دنبال می کنند و هر سرمایه گذار ارز دیجیتال باید با استفاده از آنها آشنا باشد .

آلتکوین ها سرمایه گذاری های سودگرانه و بی ثبات هستند . بنابراین ، مهم است که قبل از سرمایه گذاری در هر آلتکوین ، تحقیق خود را انجام دهد .برای کسب اطلاعات بیشتر همراه مجله ارگ باشید .

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

6 تکنولوژی برتر آینده

انواع آلت کوین

انواع مختلفی از آلت کوین ها وجود دارد . سکه های پایدار ، سکه های مبتنی بر استخراج ، سکه های مبتنی بر سهام و توکن های دولتی . نوع آلت کوین به نحوه عملکرد و هدف آن بستگی دارد در ادامه مقاله با شرح انواع ارزهای دیجیتال مس پردازیم.

یک آلت کوین مبتنی بر اثبات کار

آلت کوین های اثبات کار (POW) از فرآیندی به نام استخراج برای تایید تراکنش ها و افزودن سکه های بیشتری به عرضه استفاده می کنند . ماینر ها از دستگاه های برای حل معادلات ریاضی استفاده می کنند اولین ماینری که معادله را حل می‌کند باید بلوکی از تراکنش ها را تایید کند . در مقابل،  ماینرهایی که بلاک ها را تایید می کنند ، پاداش های رمزنگاری دریافت می‌کنند،  بیت کوین یک ارز دیجیتال مبتنی بر استخراج است به همین دلیل است که استخراج اولیه روشی بود که برای پردازش تراکنش های رمزنگاری استفاده شد . یکی از معایب ماینینگ این است که به انرژی قابل توجهی نیاز دارد .

یک آلت کوین مبتنی بر اثبات سهام

آلت کوین های اثبات سهام (POS) از فرآیندی به نام staking  برای تایید تراکنش ها و افزودن سکه های بیشتری عرضه استفاده می کنند . صاحبان یک ارز دیجیتال مبتنی بر سهام سکه های خود را به اشتراک می گذارند که برای پردازش تراکنش ها استفاده می شود .

پروتکل زنجیره بلوکی این ارز دیجیتال یک شرکت کننده را برای تایید بلوک تراکنش انتخاب می کند. در ازای آن ، آنها یک پاداش رمزنگاری دریافت می‌کنند.  اولین آلت کوین اثبات سهام Peercoin بود که مفهوم سهام را معرفی کرد . اگرچه Peercoin   به رسمیت شناخته نشد. اما به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی ، استیکینگ از ماینینگ محبوبیت بیشتری داشت .

در یک نگاه

 

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *