خانه وخانه داری

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهمترین و اصلی ترین قسمت خانه می باشد چرا که بسیاری از افراد بیش از یک سوم وقت خود را در اتاق خواب خود می گذرانند.

 برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب استفاده از دکورها و ترکیب رنگ اصولی الزامیست بدون دکور ها نمیتوان دیزاین زیبایی برای اتاق خواب در نظر گرفت و با ترکیب رنگ اصولی دکورها و دیوارها میتوانید اتاق خوابی با سلیقه خود داشته باشید و از مطالعه کردن و انجام کارهای شخصی در محیط اتاق خواب خود لذت ببرید

چیدمان وسایل موجود در اتاق خواب نیز دارای اهمیت ویژه ای است و بسته به سلیقه می تواند دارای سبک طراحی مدرن یا کلاسیک باشد .

در این مقاله مجله ارگ برای داشتن انتخاب بهتر شما را راهنمایی میکند.

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن ها

طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا

اگر چیدمان اتاق خواب ما زیبا و با سلقه خودمان باشد مطمئنا ما خواب آرام تر و زیباتری خواهیم داشت. 

برای داشتن اتاقی زیبا باید دکوراسیون اتاق خواب را طوری بچینیم گه از نطر اندازه و رنگ وسیله ها باهم هماهنگی داشته باشند ‌.

شاید بتوان گفت مهمترین و تاثیرگذارترین نکته ای که باید در دیزاین خواب ها به آن توجه شود این است

که طراحی و چیدمان و نور پردازی در آن باید به گونه ای انجام شود که حس آرامش را برای ما به وجود آورد. 

چرا که ما بعد از خستگی روزانه به محیطی احتیاج داریم که ریکاوری کنیم و به آرامش برسیم .

.

چند نکته قبل از شروع طراحی دکوراسیون اتاق خواب

قبل از هر چیز مهم ترین نکته ای که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب اهمیت دارد این است که چه کسی قرار است از این اتاق استفاده کند .

طراحی دکوراسیون اتاق خواب بستگی به شخصی که از آن استفاده می کند دارد .

طراحی اتاق خواب کودک دختر و پسر باهم متفاوت است در طراحی دکوراسیون اتاق کودک لازم است به نکات ویژه ای توجه شود .

همچنین کاربری این اتاق هم باید مشخص شود چرا که برخی از افراد از تاق خواب به عنوان اتاق کار نیز استفاده می کنند و یا در اتاق خواب خود به مطالعه می پردازند.

بنابراین قبل از هر چیز نیاز است این نکات مشخص شود و با توجه به این نکات اقدام به طراحی و خرید تجهیزات مورد نیاز اتاق خواب کنید .

در یک نگاهانتخاب سبک طراحی اتاق خواب

سبک طراحی  اتاق خواب بطور کلی به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شود .قبل از خرید لوازم و تجهیزات اتاق خود باید تصمیم بگیرید که می خواهید اتاق خود را به چه سبکی دکور کنید و متناسب با آن اقدام به طراحی کنید .

 اگر دوستدار اتاق خوابی پر زرق و برق با تخت خواب چوبی و منبت کاری شده هستید و از طرح های مینیمال و ساده خوشتان نمی آید طراحی مناسب شما کلاسیک است

 و اگر دوستدار سادگی لوازم و تجهیزات ساده هستید سبک مناسب بری اتاق شما مدرن است .

.

همه چیز درباره وکالت نامه کاری

وظایف وکیل مالی

 

طراحی اتاق خواب مدرن

در طراحی اتاق خواب به سبک مدرن بایستی همه لوازم و وسایل ، رنگ اتاق ، طراحی دیوارها و دکوری های به کار رفته در طراحی همگی همگی از سادگی که در سبک مدرن وحود دارد پیروی کنند

 طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سبک مدرن طراحی ها ساده و شیک و بدون زرق و برق هستند و مبلمان وتخت خواب و سایر ملزومات سرویس خواب همگی ساده و مینیمال انتخاب می شوند .

رنگ اتاق خواب مدرن از طیف های روشن انتخاب می شود . البته در انتخاب رنگ محدودیت زیادی وجود ندارد و میتوانید از رنگ های آرامش بخش مورد علاقه خود استفاده کنید .

برای کف اتاق خواب های مدرن نیز کفپوش های چوبی با طرح چوب انتخاب مناسبی است و البته از فرشینه با طرح های مدرن نیز می توانید استفاده کنید .

در واقع اتاق خوای مدرن اتاقی ساده و در عین حال شیک است که همه لوازم ، تجهیزات و تزئینات ساده و به دور از تجملات است .

دکوراسیون اتاق خواب

گلهای مقاوم وجان سخت مناسب آپارتمان

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

 

دیزاین اتاق خواب کلاسیک

اگر دوستدار طراحی کلاسیک هستید و می خواهی اتاق خواب خود را به سبک کلاسیک چیدمان کنید بهتر است سرویس خواب خود را از تخت خواب های چوبی و منبت کاری شده انتخاب کنید.

 پرده اتاق خواب از نوع پر نقش و نگار انتخاب شود و فرش در سبک کلاسیک فرش های با طرح و نقش الهام گرفته از طبیعت انتخاب می شود فرش های ایرانی متناسب با رنگ دیگر لوازم بهترین گزینه برای اتاق خواب کلاسیک است.

برای دیوار ها میتوان از گچ بری یا پتینه کاری استفاده کرد و اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری دارید می توانید کاغذ دیواری با طراحی کلاسیک استفاده کنید .

آینه هم در سبک کلاسیک جایگاه ویژه ای دارد مطابق با سرویس خواب خود می توانید از آینه کنسول های مناسب استفاده کنید . رنگ دکوراسیون کلاسیک رنگ های گرم است و از لوستر های کلاسیک نیز استفاده کنید .

البته انواع مختلفی از سبک های دیگر نیز وجود دارد که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می توانید از آن ها استفاده کنید مثل سبک فرانسوی ، سبک آرت دکو ، سبک رمانتیک ، سبک بوهو و …..

سبک بوهو در دیزاین اتاق خواب را می توانید در مقاله دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو مشاهده کنید .

دکوراسیون اتاق خواب

تاثیر رنگ در دکوراسیون

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ اتاق خواب لاکچری

رنگ یکی از گزینه هایی است که در انتخاب آن باید توجه زیادی داشته باشیم نباید از رنگ مناسب برای اتاق خوابتان غافل شوید، شاید از نظر شما رنگ اتاق خوابتان چندان مهم نباشد. اما در واقع ترکیب رنگ مناسب بر روی انرژی و روحیه شما تاثیر زیادی دارد. به رنگ دیوارها و رنگ وسایل موجود در دکوراسیون توجه کرده و از رنگ هایی که حس آرامش را منتقل می کند، استفاده کنید سته به این که اتاق برای بزرگسالان است یا برای کودکان، می توان از طیف رنگی متفاوتی استفاده کرد. رنگها به دو دسته کلی رنگ های تیره و روشن تقسیم می شوند.

استفاده از رنگ تیره برای اتاق خواب والدین

اگر به سبک های مدرن علاقمند هستید رنگهای تیره بیشتر در این سبک استفاده می شود که با وجود داشتن وپژگی های مثبت دارای یک سری ویژگی های منفی هم هست. اندازه اتاق در انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیادی دارد. اگر اتاقتان خیلی کوچک می باشد. سعی کنید از رنگ تیره، استفاده نکنید زیرا باعث می شود فضای شما کوچکتر نشان داده شود.

استفاده از رنگهای روشن

برخی از طیف رنگهای روشن، بسیار مناسب و آرامش بخش برای اتاقهای خواب است. سعی کنید برای بزرگ نشان دادن فضای خود از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر اتاقتان خیلی بزرگ است. می توانید برای زیبایی بیشتر و نمایان شدن بهتر وسایل و سرویس خوابتان از رنگهای تیره استفاده کنید

برای رنگ کردن اتاقهای خواب بزرگ آزاد هستید و دست شما باز می باشد. بسته به نوع سلیقه ی خود می توانید هر رنگ دلخواهی را که می خواهید استفاده کنید. ترکیب رنگهایی مثل آبی – زرد و سبز -زرد ترکیب رنگ های ایده ال برای اتاق خواب بزرگسالان است

چیدمان وسایل در اتاق خواب 

یکی از اصلی ترین وسیله برای زیبایی اتاق خوابها ،به خصوص برای تازه عروسان و نوزادان، تخت خواب می باشد. البته هر کسی بسته نیاز و سلیقه ی خود این وسیله را انتخاب می کند. برخی از افراد به نوع کلاسیک علاقه مند هستند. تختخواب و سرویس خواب سلطنتی طرفدار زیادی دارد. برخی افراد از سرویس های مدرن استفاده می کنند.

امروزه در بازار مدل های مدرن بسیار زیادی با طرح و رنگهای مختلفی در بازار وجود دارد. پس بهتر است در طراحی و چیدمان و خرید وسایل اتاق خوابتان خصوصی سازی شود و از وسایلی استفاده کنید که در آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. انتخاب کمد، پاتختی، آینه و سایر وسایل و دکوراسیون آن نیز بهتر است شخصی‌سازی کنید

.


جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان گردی گردشگری تاریخی

جاذبه های گردشگری اصفهان


جاذبه های گردشگری و طبیعی اطراف اصفهان
اصفهان با همه زیبایی وبزرگی شهری توریستی گردشگری است شهری با مکانهای گردشگری وتفریحی بسیار زیادی دارد پارکها ومکانهای تاریخی
اصفهان چهار راه و شاه راه در ایران
اصفهان به دلیل مرکز بودن در ایران تبدیل به یک شاه راه وچهارراهی اصلی است یعنی شما اگر از…

دیدن فروشگاه


اصفهان قدیم

گردشگری تاریخی

نگاهی به اصفهان قدیم


که گوید اصفهان نصف جهان است/ جهانی گر بود آن اصفهان است
آئین و تاریخچه ی فرهنگی هنری اصفهان قدیمی
 درآئین و تاریخچه ی اصفهان  ، اسپهان در ابتدا با نام جی بود. می گویند که این نسبت به پادشاهان جیان می­رسد. پادشاهان جیان قبل از سلسلۀ کیان و پیشدادیان بودند. پادشاه جیان…

دیدن فروشگاه


بازار سنتی اصفهان

گردشگری تاریخی

معرفی بازارهای سنتی اصفهان


ریشه شناسی کلمه بازار
واژه بازار واژه ای فارسی است که در فرهنگ لغت عمید دارای دو معنی مختلف است : اول محل داد و ستد و خرید و فروش کالاها و محل تجمع فروشندگان و خریداران کالا و دوم کوچه های سرپوشیده ای است که دارای چندین دکان و مغازه باشد . در…

دیدن فروشگاه

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در چیدمان منزل

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *