خانه وخانه داری

نکات مهم تربیت و آموزش کاسکو

نکات مهم تربیت و آموزش کاسکو

برای تربیت و آموزش کاسکو اولین و مهمترین نیاز شمال صبر است وباید برای تربیت کاسکو زمان بگذارید تا بتوانید به درستی و راحت آموزش و تربیت کاسکو را انجام دهید.

نکات مهم در تربیت وآموزش کاسکو

در این مقاله از مجله ارگ اصفهان به 7 نکته مهم برای تربیتتربیت و آموزش کاسکو را در این مقاله که مراحل اولیه تربیت کاسکو در زمان ورود به خانه هستند را آورده ایم

1- خرید قفس مناسب برای کاسکو

پس از خرید، کاسکو را در قفس مناسبی قرار دهید و دور قفس را با روزنامه بپیچید و به آرامی ‌به خانه بیاورید و در محلی کم رفت و آمد؛ مثل گوشه یک اتاق بگذارید و تعدادی روزنامه زیر قفس پهن کنید.

سپس آبخوری آن را پر و غذاخوری‌اش را نیمه پر کنید و روزنامه را از دور قفس باز کنید و از قفس دور شوید

بهتر است به مدت ۱۰ روز، فقط در هنگام تعویض ظروف آبخوری و غذاخوری و نظافت به آن نزدیک شوید در‌این مدت کاسکو با محیط خانه شما آشنا می‌شود و به تدریج با شما که پرستاری آن را به عهده گرفته‌اید، عادت می‌کند.

همواره سعی کنید انواع سبزی‌ها، میوه‌ها، تخم آفتابگردان، نخود خیس کرده، بلال، نخودچی، استخوان ران مرغ و غیره را در اختیار کاسکو قرار دهید و توجه کنید که کاسکو به کدام غذاها بیشتر علاقه نشان می‌دهد و کدام غذاها را کمتر می‌خورد و کدام را با اشتیاق بیشتر می‌خورد.

دراختیار قرار دادن اسباب بازی ها

از همان ابتدا می‌توانید اسباب ‌بازی‌های گوناگون در اختیار کاسکو بگذارید کاسکو به طور روزانه چند ساعتی بازی ‌کردن با اسباب ‌بازی‌ها می‌گذراند (بهتر است اسباب‌بازی‌ها از جنس چوب باشد تا بتواند آن را بجود
کاسکو به ‌این عمل نیاز دارد، زیرا طبق غریزه کاسکو در زندگی جنگلی خود وقت زیادی را به جویدن ‌ترکه‌های نرم و خوردن جوانه درختان می‌گذراند این سرگرمی ‌را باید در طول زندگی کاسکو برای آن فراهم کنید
در غیر ‌این صورت اگر کاسکوسرگرمی دیگری ‌نداشته باشد ممکن است به قطع کردن یا کندن پرهای خودش مشغول شود.
اگر ‌ترکه تازه در اختیار ندارید کاغذ سفیدی را لوله کنید و نوار چسبی وسط آن بزنید و آن را دراختیار کاسکو قرار دهید تا کاسکو با جویدن آن سرگرم شود از‌ این لوله‌های کاغذی می‌توانید به تعداد زیاد آماده کنید و همیشه تعدادی را در اختیار کاسکو قرار دهید این موارد در اینده کمک بسیاری در تربیت و آموزش کاسکو دوست داشتنی شما دارد.
ملاحظه خواهید کرد که کاسکو وقت زیادی را به جویدن و خردکردن آنها می‌گذراند بنابراین با هر چیزی که بتوانید به طور مؤثر کاسکو را سرگرم کنید شما می‌توانید از بروز عادت پرکنی در کاسکو حتی الامکان جلوگیری کنید و یا کاسکوی عادت کرده به پرکنی را احتمالا از پرکنی باز دارید البته علت پرکنی ممکن براثر تنش‌های روانی تنش‌های تغذیه‌ای و تنش‌های جنسی باشد

شناخت گیاه پاچیرا

نگهداری و شناخت انواع گل رز

معرفی گلهای مقاوم وجان سخت مناسب آپارتمان

3- حمام کردن شروع  تربیت و آموزش کاسکو

پس از گذشت چهار هفته از ابتدای ورود به خانه شما کاسکو تا حد زیادی به محیط جدید زندگی‌اش و خود شما آشنا شده و ‌ترسش ازشما کمترمی‌شود ولذا در‌این زمان می‌توانید برای اولین بار اقدام به حمام دادن کاسکو کنید

4-نشستن در مقابل قفس پرنده

ازهمان روزهای اول، روزانه چندین بار در یک متری جلوی قفس کاسکو بنشینید تا‌ ترسش از شما زودترازبین برود در‌این اوقات شما می‌توانید سوت‌های قشنگ و ملایم برای کاسکو بکشید و نامی‌ را که به کاسکو می‌دهید، مرتب تکرار کنید.

توجه داشته باشید که هر چه بیشتر شما برای کاسکو سوت بزنید کاسکو به دلیل مشابه بودن تن صدای سوت‌ها با صدای طبیعی خودش آنها را زودتر یاد می‌گیرد اما عیب یاد دادن سوت زدن به کاسکو ‌این است که کاسکو در‌آینده بیشترمیل دارد سوت بکشد تا حرف بزند.

بنابراین یاد دادن سوت کشیدن در حد افراط  به کاسکو توصیه نمی‌شود هر وقت کاسکو شروع به قارکشیدن کند شما باید از جلویش بلند شوید وتنهایش بگذارید یا دورتر بنشینید.

اما در سایر موارد فقط به اندازه‌ای به کاسکو نزدیک شوید که کاسکو قار نکشد شما می‌توانید در همین جا جلوی قفس بنشینید اگر کاسکو قار نکشید به نشستن ادامه دهید و اگر شروع به قار کشیدن کرد قدری عقب‌تر بروید.

زیاد به کاسکو نزدیک نشوید

‌این رفتار کاسکو در رابطه با فاصله شما نسبت به قفس به قدری دقیق است که اگر در جایی که نشسته‌اید و کاسکو قار نمی‌کشد حتی یک سانتی مترسر یا بدن خود را جلو ببرید کاسکو حالت قار کشیدن به خود می‌گیرد و اگر کماکان خود را جلو نگهدارید کاسکو قار خواهد کشید و وقتی شما دوباره به همان مقدار جزیی به عقب می‌روید منقار کاسکو بسته می‌شود و می‌نشیند و شما را نگاه می‌کند.

حال اگر می‌خواهید یک حالت خنده‌ دار کاسکو را تجربه کنید درست ازجایی که کاسکو قار نمی‌کشد چند سانتی‌متری جلو بیایید تا کاسکو حالت قار کشیدن به خود بگیرد و دوباره به عقب بروید تا بسته شدن منقار کاسکو را ببینید.

در اوایل ‌این عمل هرچند بار که تکرار شود کاسکو همان واکنش را نشان می‌دهد.

آلیاژ طلا چیست و چه انواعی دارد

9 دلیل خواص طلا برای زنان

5- رعایت فاصله تا قفس کاسکو تربیت و آموزش کاسکو

در تربیت و آموزش کاسکو صبوری باید کرد وهرچقدر باصبر بیشتری کارها راپیش ببرید تربیت و آموزش کاسکو راحت تر اتفاق می افتد

هر روز در مواقعی که قصد نزدیک شدن به کاسکو را دارید همان اصول را رعایت کنید: یعنی تا جایی که می‌بینید کاسکو در حال باز کردن دهانش برای قار کشیدن است جلو بروید و همان جا توقف کنید یا بنشینید.

اگر کاسکو قار کشید کمی ‌به عقب بروید و اگر دیدید که علایم شروع قار کشیدن نشان نداد کمی‌جلوتر بروید و سعی کنید در هرنوبت فقط کمی ‌به جلو بروید و اگر شما قصد تعویض محتوای آبخوری و غذاخوری یا نظافت سینی زیر قفس را داشته باشید چاره‌ای ندارید جزآن که به قفس نزدیک شوید و ضمن آن که قارهای کاسکو را تحمل می‌کنید کار خود را سریع انجام دهید و دور شوید.

اجازه دهید کاسکو با شما آنا شود

با‌این روش ملاحظه خواهید کرد که تا روز دهم یا کمتر کاسکو چنان قیافه شما را شناخته و به آن اطمینان کرده است که حتی وقتی درست در نزدیکی قفس قرار می‌گیرید، قار نمی‌کشد هرچه کاسکو بیشتربه شما عادت کند قار کمتری می‌کشد و هر چه شما با ملاطفت بیشتر با کاسکو رفتار کنید کاسکو زودتر با شما دوست می‌شود.

در حدود روز دهم وقتی شما جلوی قفس کاسکو می‌نشینید کاسکو دیگر شما را به عنوان دوست می‌پذیرد اما به آن معنی نیست که درب قفس را باز کنید و منقار یا بدن کاسکو را لمس کنید.

هنوز زود است و اگر چنین کنید کاسکو یا به شما حمله می‌کند و گاز می‌گیرد یا خودش را به دیواره قفس می‌چسباند و قار می‌کشد یا درحالت نشسته روی چوب وسط در حال قار کشیدن بدنش را به عقب متمایل میکند.

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

6-ایجاد جس اعتماد در تربیت و آموزش کاسکو

اجازه دهید با همین روش ملایم کاسکو به تدریج به  شما اطمینان کند حدود یک ماه دیگر که با چنین روشی با کاسکو رفتار کردید بخشی از حالت وحشی کاسکو به حالت اهلی تبدیل می‌شود.

رفتار با کاسکوهای وحشی یکسان نیست بنابراین ممکن است یک کاسکو پس از یک ماه، و کاسکوهای دیگر پس از دو سه یا چهار ماه رام شما شوند به هر حال شما باید آن قدر صبور ر باشید که کاسکو به تدریج و با میل خودش تربیت شود

البته راه دیگری وجود ندارد یعنی ‌این که شما نمی‌توانید با اعمال خشونت کاسکو را مجبور به رام شدن کنید خشونت دقیقا نتیجه معکوس می‌دهد.

وقتی از رام کردن کاسکو حوصله شما سررفت هرگز با صدای بلند با زدن انگشت به منقار کاسکو با آن خشونت نکنید زیرا مدتها طول می‌کشد تا دوباره کاسکو رفتار خشن شما را فراموش کند به عبارت دیگر هر نوع تنبیه رام کردن کاسکو را عقب می‌اندازد.

بهداشت سگ پودل چگونه است؟

تغذیه و بیماری های سگ رتریور

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

7-میزان سن درتربیت و آموزش کاسکو

کاسکوی وحشی هر چه قدر جوان‌تر باشد به علت کمترگذراندن عمرخود درطبیعت خاطرات کمتری از طبیعت وحشی دارد و لذا زودتر با محیط خانه و خود شما آشنا و اهلی می‌شود.

در مورد کاسکوهای چشم زرد چون نمی‌توان حدود سن آنها را حدس زد باید تصور کرد که طول زمان تربیت شدن تمام کاسکوهای چشم زرد حدودا یکسان و دست کم ۴ ماه و ‌این مدت برای جوجه‌ها حدود ۲ تا ۳ ماه است.

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

بیماری های کاسکو شامل چه مواردی می شود؟

نکات مهم تربیت و آموزش کاسکو

سخن پایانی در تربیت و آموزش کاسکو

در اینجا برای شما 7 نکته ابتدایی تربیت و آموزش کاسکو را برای شما نوشتیم ولی این تمام راه نیست در خرید خوراک ودانه پرنده دقت داشته باشید کوتاه کردن پر و ناخنهای کاسکو که به نظافت کاسکو مربوط میشود نباید شما اقدامی کنید باید نزد پزشک یا اشخاص متخصص ببرید که صدمه ای به روحیه پرنده و بدن کاسکو ایجاد نکنید .

مقاله های پیشنهادی

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده چیست


1401-05-10

ادامه مطالب

حق و حقوق مالکیت چیست؟


1401-11-29

ادامه مطالب

دفتر اسناد رسمی

مراحل تاسیس دفتر اسناد رسمی چیست؟


1401-12-06

ادامه مطالب

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

خرید رپورتاژ آگهی وتاثیر بر سئو وبسایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو

1402-05-23

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *