خانه وخانه داری

تاثیر رنگ در دکوراسیون

تاثیر رنگ در دکوراسیون

زندگی روزمره انسان با رنگ ها و سایه های رنگ زیادی احاطه شده است و ما حتی به این موضوع فکر نمی کنیم که هر رنگ و ترکیب رنگی از نظر عاطفی و روانی تاثیر خاصی روی ما بگذارد. رنگ های خاص می توانند احساسات مثبت یا منفی مختلفی ایجاد کنند. رنگ می تواند آرام بخش باشد، یا بر عکس باعث پریشانی احساسات شود و این نشان می دهد که چقدر رنگ می تواند تاثیر داشته باشد.اگر در مورد تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی صحبت کنیم، طبیعی است که هنگام طراحی آن فقط از رنگ هایی استفاده شود که تاثیر مثبتی بر فرد بگذارد، احساسات مثبت را برانگیزد و در عین حال آنها با آرامش و حسی خوب بتوانند به کار های روزمره ی خود برسند.

قانون تناسب رنگ در دکوراسیون

برای درک مطلوب تاثیر رنگ در دکوراسیون توسط یک فرد، توصیه می شود از نسبت های 60-30-10 استفاده کنید. 60% باید توسط رنگ قالب (دیوارها)، 30% باید به رنگ های اضافی ( لوازم داخلی مبلمان، پرده، رومیزی) و 10% باید وسایل دیگر (گلدان گل، قاب عکس) اختصاص یابد.

رنگ مشکی

در پس زمینه سیاه، همه رنگ ها تمیزتر و واضح تر به نظر می رسند. تصمیم گیری درمورد رنگ مشکی در فضای داخلی آسان نیست، اما نباید از آن به طور کامل استفاده کنید یعنی بهتر است با رنگ هایی ترکیب شود تا فضای جالب تری به وجود آید.

رنگ در دکوراسیون

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

طراحی مدرن دکوراسیون

رنگ سفید

رنگ سفید در فضای داخلی با تمیزی، سبکی و فضای ازاد همرا است. این می تواند اتاق را از نظر بصری بزرگتر کند و به عنوان انتخاب رنگ در دکوراسیون، طراوت روحی را به فضای داخلی بیاورد.

رنگ زرد

زرد روشن ترین و خوش بینانه ترین رنگ در دکوراسیون است! تاثیر آن بسته به سایه متفاوت است. دیوارها یا  سقف های زرد کم رنگ می توانند روشنایی را به فضای داخلی اضافه کنند. زرد روشن برای دکوراسیون برجسته عالی است، به فضای داخلی انرژی و انگیزه می بخشد.

رنگ در دکوراسیون

رنگ قرمز

این رنگ محرک و نشاط آور است، اما می تواند احساسات خشم و تحریک را نیز برانگیزد. اگرنیاز به ایجاد انگیزه و خلق و خوی هیجان دارید، رنگ قرمز می تواند مفید باشد، در عین حال نباید بیش از حد باشد تا باعث اضطراب و اعتراض درونی نشود.
رنگ در دکوراسیون

رنگ قهوه ای

حس طبیعی بودن و راحتی را در فضای داخلی ایجاد می کند. این رنگ خنثی در نظر گرفته می شود، تداعی کننده ارتباط با طبیعت، و قابل اطمینان است. تصادفی نیست که انتخاب رنگ قهوه ای در دکوراسیون مبلمان نشانه ی خوش سلیقه ای به حساب می اید.

رنگ در دکوراسیون

در یک نگاه

 

ترکیب رنگ هارمونیک در فضای داخلی

هماهنگی رنگ دکوراسیون از طریق ترکیب هماهنگ رنگ ها و سایه های آنها ایجاد می شود.توجه به این نکته بسیار مهم است چون باید با مفهوم ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشناباشید تا برای انتخاب رنگ به مشکل بر نخورید.این رنگ ها هستند که هماهنگ کننده رنگ ها می باشند و توجه به این نکته در پایان کار بسیاربرای شما لذت بخش خواهد بود.

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی و کاربرد آن

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *