خانه وخانه داری

6 ترفند دکوراسیون اتاق

6 ترفند دکوراسیون اتاق

 دکوراسیون اتاق خواب یک هنر است که درآن افراد با بهره گیری و اصول زیبا شناسی و همچنین خلاقیت خود ، به چیدمان عناصر یک محیط می پردازند.

در واقع فرد با دیدی هنری و خلاقانه شروع به چیدمان و ایجاد هماهنگی بین لوازم رنگ ها و شکل های موجود در محیط می کند .

نحوه چیدمان و بهره گیری از عناصر موجود نه تنها می تواند زیبایی و جذابیت بیشتری به چشم ها ببخشد بلکه نقش زیادی در تعادل ذهنی و آرامش افراد در  دکوراسیون اتاق خواب دارد .

 دکوراسیون اتاق خواب ، نیز اهمیت زیادی برخوردار است که در ادامه مجله ارگ راهکار هایی را برای داشتن بهترین چیدمان  خدمتتان ارائه می دهد .

نگاهی به مکان های تاریخی اصفهان

بندرچابهار بهشت گمشده ایران

دکوراسیون اتاق خواب چه اهمیتی در روحیه دارد ؟

زیبایی و چشم نوازی محیطی که در آن قرار میگیرید چقدر
برایتان دارای اهمیت است ؟ جلوه های بصری چطور ؟
نظرتان در مورد تناسبات المان ها و هماهنگی رنگ و
فرم های اجزای یک اتاق چیست ؟ اگر به هر یک از این سوال ها یا مشابه آن ها فکر
کنید قطعا هنر دکوراسیون برایتان ارزشمند و جذاب خواهد بود. حتما تا به حال از قرار گرفتن در یک اتاق به هم
ریخته و با اوضاع نا به سامان آشفته شده اید و موجب شده است نتوانید بر روی
کارهایتان تمرکز کنید حتی بارها پیش آمده که از بی نظمی و عدم هماهنگی آلمان های اتاق خوابتان ، دچار بدخوابی و تشویق ذهنی شده باشد ‌ . گاهی حتی وجود یک وسیله و فرم آن در اتاق خواب ، اعصابتان را برهم زده و قصد جابه جا کردن آن را کرده اید و نمونه های مشابه دیگر که مطمئنا در طول زندگی با ان روبه رو شده اید. همه این ها به دلیل تاثیر  دکوراسیون اتاق خواب بر روحیه افراد و محیط پیرامون است هرگونه عدم هماهنگی و تناسب میان عناصری که در اتاق قرار میگیرند موجب بر هم خوردن آرامش و زیبایی بصری می شود .
با توجه به اینکه اتاق خواب مکانی برای استراحت است لازم هست حتما به چیدمان و دکور آن توجه کافی داشت در واقع  دکوراسیون اتاق خواب در ایجاد آرامش،  زیبایی و تناسبات بصری تاثیر گذار است .

برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب این نکات رعایت کنید

کار را به کاردان بسپارید این جمله ای است که بار ها آن را شنیده اید به منظور این جمله را یادآوری کردیم که بگوییم هرکاری تکنیک های خودش را دارد ‌شما می توانید برای داشتن بهترین  دکوراسیون اتاق خواب از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.
اگر هم خودتان قصد دارید به آن بپردازید ، نکات بیان شده در ادامه این مقاله که به اهمیت‌ و تاثیر  دکوراسیون اتاق خواب  پی بردیم ، باید بدانیم توجه به چه مواردی کمک می‌کند تا بهترین انتخاب در چیدمان و دکور المان ها را داشته باشیم

6 ترفندهایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب

هویت یک فرد شامل سن ، جنسیت ، علایق و سلیقه شخصی او است . افراد در رده های مختلف سنی و همچنین در جنسیت های مختلف  ازعلایق متفاوتی برخوردار هستند ضمن اینکه با توجه به نسبی بودن  تعریف زیبایی ، افراد مختلف سلیقه های متفاوتی هم دارند .
به عنوان مثال علایق خانم ها با آقایان تفاوت دارد یا تفاوت در سلیقه و علاقه خردسالان و نوجوانان و بزرگسالان به وضوع قابل درک است .
با توجه به این ، مطمئنا افراد مختلف سلیقه شان در دکوراسیون اتاق خواب با یکدیگر متفاوت خواهد بود و هر کدام ترجیح می دهند بر طبق علایق و زیبایی شناسی خود افزاری اتاق را چیدمان کنند .
البته در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی و جلوه های بصری نیز به افراد کمک می کند مطابق با سلیقه خود ، بهترین انتخاب را داشته باشند.

1- توجه به هویت مخاطب در انتخاب دکوراسیون اتاق

اتاق خواب هویت یک فرد شامل سن ، جنسیت ، علایق و سلیقه شخصی او است . افراد در رده های مختلف سنی و همچنین در جنسیت های مختلف  ازعلایق متفاوتی برخوردار هستند ضمن اینکه با توجه به نسبی بودن تعریف زیبایی افراد مختلف سلیقه های متفاوتی هم دارند .

به عنوان مثال علایق خانم ها با آقایان تفاوت دارد
یا تفاوت در سلیقه و علاقه خردسالان و نوجوانان و بزرگسالان به وضوع قابل درک است با توجه به این مطمئنا افراد مختلف سلیقه شان در دکوراسیون اتاق خواب با یکدیگر متفاوت خواهد بود  > هر کدام ترجیح می دهند بر طبق علایق و زیبایی شناسی خود افزاری اتاق را چیدمان کنند البته در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی و جلوه های بصری نیز به افراد کمک می کند مطابق با سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشند. 

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

2-همخوانی دکوراسیون اتاق با تم کلی منزل

نکته ای که خوب است آن را در نظر گرفت ، همخوانی دکوراسیون اتاق خواب با تم کلی منزل است . اگر سالن پذیرایی و دیگر بخش های منزلتان از دکوراسیون سنتی برخوردار هستند می توانید برای اتاق ها نیز از تم سنتی بهره بگیرید.

 در صورتی که منزلتان تم مدرن دارد بهتر هست برای چیدمان اتاق خواب نیز از سبک های مدرن استفاده کنید. 

 البته لازم به ذکر است که این مورد کاملا سلیقگی است و ممکن این شما ترجیح دهید تم دکوراسیون اتاق خواب را در تضاد با کل خانه انتخاب کنید. 

ترفند دکوراسیون

در یک نگاه3- در نظر گرفتن کاربری فضا

هوشمندانه انتخاب کنید ! برای  داشتن دکوراسیون اتاق خواب خوب حواستان به کاربری فصا نیز باشد خودتان هم بارها تجربه داشته اید که می توان به روش های مختلف ، وسایل اتاق و تخت را چیدمان کرد اما مسئله این است که در کدام حالت بهترین کاربری را از فضا خواهید داشت .

گاهی عدم توجه به کاربری فضا ، موجب می شود وسایل در بهترین جای ممکن قرار نگیرند و علاوه برهم خوردن زیبایی و تناسب اتاق موجب هدر رفت محیط اتاق نیز می‌شود بنابراین انتخاب هوشمندانه مکان قرارگیری تخت و وسایل اتاق خواب کمک می کند بتوانید بهترین چیدمان را داشته باشید.

4-میزان نور محیط فراموش نشه

نور گریز هستید یا شیفته نور و روشنایی ؟ 

صبح هنگام ، از نوازش نور آفتاب بر پوستتان لذت می برید یا تمایلی به پر نور بودن اتاق ندارید!؟

در طول روز چطور ؟

این یکی از موضوعات مهم است که حتما باید آن را هنگام چیدمان دکوراسیون اتاق خواب در نظر بگیرید.

با قرار دادن وسایل در مقابل پنجره اتاق و همچنین انتخاب رنگ تیره یا مات برای پرده اتاق خواب ، می توانید مانع از عبور نور به داخل اتاق شوید یا به عکس ،

انتخاب پرده به رنگ روشن و شفاف و همچنین قرار ندادن لوازم در مقابل پنجره موجب می‌شود اتاق پذیرایی نور بیشتری باشد .

5-متراژ اتاق خواب

متراژ اتاقتان چقدر است ؟ اتاقی کوچک دارید یا بزرگ ؟ اصلا مگر برای دکوراسیون اتاق خواب متراز اهمیتی دارد ؟

 بله صد در صد اهمیت دارد و نحوه چیدمان و دکور  به طرز مستقیمی بر کوچک یا بزرگ نشان دادن محیط تاثیر گذار هستند.

اگر اتاقتان کوچک است قرار دادن وسایل در جایگاهی اشتباه می تواند موجب کوچکتر نشان داده شدن فضا شود در حالی که انتخاب بهترین نحوه چیدمان فضا را سریع و دل بازتر می کند بنابراین لازم است حتما برای اتاق خواب به کوچک تر یا بزرگ تر جلوه کردن محیط دقت کنید .

اگر اتاق خواب کوچک بود چکار باید کرد ؟

اگر اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید راهکار هایی برایتان داریم:

زندگی مدرن و شهری افراد را به سمت خانه هایی با متراژ کم با اتاق خواب های کوچک سوق داده است طبیعی است که یکی از چالش های امروزی دکوراسیون اتاق خواب مربوط به اتاق های کوچک است.

ممکن است در چنین شرایطی کلافه و سردرگم شوید و ندانید چگونه بهترین چیدمان را ایجاد کنید ما به شما می گوییم که چگونه ارایه ای ، شیک وجذاب برای اتاق خواب کوچکتان داشته باشید که خودتان راهم شگفت زده کنید .

از تخت ها ، میز و لوازمی بهره بگیرید که نمی توانید آن ها را به صورت عمودی روی هم قرار دهید چیدمان عمودی ، به صرفه جویی و در فضای اتاق کمک می کند رنگ های روشن و شفاف ، یکی دیگر از ابزار های جادویی برای بزرگ کردن فضای اتاق هستند .

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

6- رنگ اتاق خواب

از آنجایی که هدف از  دکوراسیون اتاق خواب  ایجاد هارمونی و تناسب بین اجزای اتاق است باید رنگ اتاق را هم مد نظر داشته باشیم.

چرا که رنگ ها عوامل اصلی دکوراسیون هستند که تحت هیچ شرایطی اجازه نادیده گرفته شدنشان وجود ندارد و با توجه به نقش اتاق خواب در ایجاد آرامش و سکونت ذهنی استفاده از رنگ های خنثي برای اتاق خواب می تواند بهترین گزینه باشد .

حتی رنگ های ملایم نیز برای اتاق خواب توصیه می شود اگر چه عده ای با توجه به سلیقه شخصی که دارند رنگ های با فام رنگی بالا و نشاط آور را انتخاب کنید .

مثلا کودکان ترجیح می‌دهند ار رنگ های بنفش ، زرد، صورتی و آبی پررنگ استفاده کنند در صورتی که از رنگ های خنثي مانند خاکستری و کرم برای اتاق خواب استفاده کنید،  بقیه المان ها را راحت تر می توانید با آن هماهنگ کنید

اما اگر از رنگ هایی مانند بنفش ، قرمز ، آبی یا زرد استفاده می‌کنید،  نیاز است در دکوراسیون اتاق خواب و انتخاب دیگر اجزا دقت بیشتری داشته باشید.

منبع : وب سایت آرنا دکور

.

همه چیز درباره مرغ مینا سخنگو ؛ از رفتار شناسی تا نگهداری

دانستنی ها در مورد مرغ دریایی

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

نکات مهم تربیت و آموزش کاسکو


مدل مو 1402

استایل و زیبایی

ترند مدل مو1402


مدل مو 1402 مخصوص خانمهایی که به مد و زیبایی علاقه مند هستند
وقتی صحبت از سال نو به میان می‌آید، همه ما دلمان برای یک تغییر یا تنوع لک می‌زند و مرتب در پلتفرمها و وبسایتهای مختلف گشت می زنیم تا با یک رنگ یا مدل مو جذاب و موردپسندمان مواجه شویم.
تغییر ظاهری اتفاق خوبی…

دیدن فروشگاه


ترند 1402

استایل و زیبایی

استایل های ترند 1402


همیشه فصل بهار وتابستان از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین‌های اتفاقات در دنیای مد و لباس است.
در کشور ما با آغاز فصل بهار وتابستان به همین دلیل در آغاز بهار افراد دوست دارند با لباس‌های شیک و رنگی این حس تازگی را منتقل کنند.
معمولاً لباس‌های بهاری وتابستانه را با پارچه‌های شاد و طرح‌های بهاری طراحی و تولید…

دیدن فروشگاه


شال و روسری

خانه وخانه داری

انواع شال و روسری


شال و روسری همانند پوشاک دیگر، اجزایی از لباس هستند که برای تزئین یا پوشاندن سر و گردن استفاده می‌شوند. در برخی مناطق و فرهنگ‌ها، استفاده از شال و روسری به عنوان جزء ضروری لباس مرسوم است، در حالی که در دیگر جوامع، اینها به عنوان لوازم جانبی محسوب می‌شوند.
شال معمولاً تکه‌هایی از پارچه گفته…

دیدن فروشگاه

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *