خانه وخانه داری

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

سگ ها تنها یک حیوان خانگی بامزه نیستند. هر سگی بسته به نوع تربیت و خوی طبیعی اش شخصیت منحصر به خودش را دارد. حتما استثنائاتی وجود دارد اما از نژاد یک سگ می توان به طور کلی به نوع شخصیت و میزان سازگاری آن پی برد.

برخی از سگ ها اجتماعی نیستند و یا حتی نمیتوانند هیجانات خود را کنترل کنند و این یاعث می شود رفتارهایی به صورت غریزی از خود نشان بدهند که به کودک آسیب بزند مانند گاز گرفتن و رفتار های پرخاشگرانه .

کدام ن ژاد سگها برای فرزند کوچک مناسب نیست

در حالی که بعضی نژاد های سگ ذاتا «بچه دوست» اند، برخی نژادها هم هستند که رابطه ی چندان خوبی با بچه ها ندارند. بنابراین اگر قصد پیدا کردن همنشین پشمالو و بامزه برای کودک خردسالتان دارید، مجله ارگ به شما کمک میکند نژادسگهایی که با کودکان نمیتوانند رابطه خوبی داشته باشند را قبل از سرپرستی بیشتر بشناسند و باعلم کافی انتخاب کنید.

1-چاو چاو chow chow

این سگ های پشمالو می توانند با آن ظاهر بامزه شان دل هرکسی را به دست آورند. با این حال، نژاد سگ چاو چاو برای خانواده هایی که فرزند خردسال و پرجنب و جوشی دارند، انتخاب مناسبی نیستند.

این نژاد بسیار وفادار است اما به طور خاص با غریبه ها یا دیگر حیوانات خوش برخورد نیست. آن ها دوست ندارند کسی سربه سرشان بگذارند و اگر بی حوصله باشند، ممکن است رفتار بسیار سرد یا حتی پرخاشگرانه ای داشته باشند. با این حال، با آموزش زودهنگام و زیاد، این نژاد سگ هم می تواند به یک حیوان خانگی پسند بدل شود.

نژاد سگ چاو چاو

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

انواع نژاد سگ رتریور

2-دالماسین Dal matian

دالماسین ها به خانواده ی خود همچنین فرزندان آن ها متعهدند. اما می توانند بیش از حد هیجان زده و پر جنب و جوش باشند، امری که گرچه برای بچه ها جالب است اما ممکن است باعث رقم خوردن برخورد تصادفی سگ با آن ها شود.

علاوه بر این، به دلیل یک نقص ژنتیکی، بسیاری از دالماسین ها ناشنوا هستند، امری که احتمال جا خوردن آن ها را زیاد می کند و همین موضوع ممکن است به گاز گرفته شدن تصادفی کودک توسط آنها بیانجامد. این نژاد در برابر غریبه ها هم زودجوش است. با این حال، این نژاد سگ هم با آموزش مناسب می توانند بدون هیچ مشکلی در خانواده های دارای فرزند خردسال زندگی کنند.

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

بررسی جامع ژرمن شپرد

3-هاسکی Husky

هاسکی ها یکی دیگر از نژاد سگ هایی هستند که به طور کلی صبورند و با بچه ها کنار می آیند. اما آن ها در عین حال بسیار پر انرژی و دمدمی مزاج هم هستند، به همین دلیل همراهی با آن ها می تواند برای کودکان خردسال چالش برانگیز باشد. هاسکی ها از گرفتن گاز های کوچک هم لذت می برند و به همین دلیل اگر نوزاد یا کودک خردسالی دارید باید مراقب باشید چون ممکن است ناخواسته آن ها را گاز بگیرند.

در یک نگاه

 

4-پکینیز Pekingese

این سگ های کوچک و پشمالو می توانند با کودکان بزرگتری که به مرزبندی های آنها احترام می گذارند، کنار بیایند. با این حال، ممکن است با بچه های کوچک که آن ها را در آغوش می گیرند یا به فضای شخصی شان تعدی می کنند، رفتار دوستانه ای نداشته باشند. پکینیز ها به دلیل جثه کوچکشان کودکان خردسال را به چشم حریف می بینند و در برابر آنها رفتاری دمدمی مزاجانه و سلطه جویانه پیدا می کنند. این نژاد سگ خانه های آرامی را ترجیح می دهند که چیزهای کمتری برای به هم خوردن آرامش در آنها وجود دارد.

آرایشی مد و زیبایی

میکاپ عروس با توجه به فرم صورت

آرایشی مد و زیبایی

چرا باید از بهترین نوع موم برای اپلاسیون استفاده کرد؟

آرایشی زیبایی

10 نکته طلایی برای ماندگاری آرایش

آرایشی مد و زیبایی

استفاده از کانسیلر، کاربردی ترین وسیله آرایشی

آرایشی مد و زیبایی

تهیه انواع موم اپلاسیون خانگی

5-نژاد سگ شارپی sharpie

این سگ های پرچین و چروک شاید ظاهری بامزه ای داشته باشند اما می توانند بسیار بد خلق و غیر قابل پیش بینی باشند. برای این نژاد حفظ قلمرو بسیار مهم است و بسیاری از اوقات ممکن است رفتار خصمانه ای با غریبه ای با غریبه ها مهمانان خانه، از جمله کودکان داشته باشند. شارپی ها حتی اگر تربیت شده هم باشند، رفتار غیر اجتماعی آن ها را سخت می شود کنترل کرد.

نژاد سگ شارپی

این مقاله به شما پیشنهاد میشود

.انواع نژاد سگ رتریور

6-داشهوند Dachshund

جثه ی درازه سگ های داشهوند عجیب و بامزه به نظر می رسد اما آنها را مستعد ابتلا به مشکلات مربوط پشت می کند، به همین دلیل حضور کودکان بازیگوش در کنار این نژاد سگ می تواند آنها را در معرض آسیب قرار دهد. بنابراین آموزش نحوه بازی با داشهوندها و جابه جایی ایمن آنها به کودکان بسیار ضروری است. به علاوه، این سگ های کوچک و باهوش می توانند هنگام بازی بسیار سلطه جو و نه چندان مهربان باشند، اما با آموزش می توانند به هم بازی بهتری برای بچه ها تبدیل شوند

نژاد سگ داشهود

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

دانستنی ها در مورد مرغ دریایی

مقاله های پیشنهادی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *