خانه وخانه داری

وظایف وکیل مالی

وظایف وکیل مالی

قبل از هر چیز می بایست با مفهوم وکیل و وکالت آشنا شوید. وکلا باید در دادگاه یا مراجع قضایی حضور پیدا کنند و شروع به دفاع از حق و حقوق موکل شان کنند.

وظایف وکیل مالی چیست؟

هنگامی که فردی به عنوان وکیل شناخته می شود می بایست به قانون های ویژه ای تسلط کافی داشته باشد علاوه بر آن باید تعهداتی نسبت به کارش داشته باشد.به طور کلی می توان گفت: هر شخصی که با فرد دیگری قراردادی را امضاء می کند به عنوان وکیل او شناخته می شود. وکلا انواع مختلفی دارند. برای مثال: اگر زن یا مردی به همسر خود وکالت در طلاق را داده باشد، در هر بازه زمانی می تواند از طرف شخص وکالت داده شده او را مطلقه کند.این مورد تنها در رابطه با موضوع طلاق است؛ اما در شرایط دیگری مانند: ایجاد دعوا بین دو فرد بر سر خسارت یا عقب افتادن پول، شما می توانید وکیلی را استخدام و از او جهت دفاع حقوق خود در دادگاه کمک بگیرید. وکیل مالی در این رابطه می تواند به شما کمک بسیاری کند.

 

تفاوت بین وکیل با مشاوران حقوقی

برخی از افراد فکر می کنند که شخصی که در رشته حقوق تحصیل می کند، وکیل است. استفاده از چنین اصطلاحاتی از لحاظ حرفه ای و منظر حقوقی کاملاً اشتباه است.

این اشتباه موجب می شود تا افراد در انتخاب وکیل دادگستری نیز به مشکل برخورند. بر اساس قانون وکیل به افرادی گفته می شود که تحصیلات حقوقی را حداقل در مقطع کارشناسی و یکی از رشته های حقوق یا فقه داشته باشند.

پس از آن می بایست در آزمون وکالت شرکت نمایند. آزمون وکالت توسط کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلای قوه قضاییه برگزار می شود. پس از شرکت و دریافت نمره قبولی در این آزمون می توانید به دوره کارآموزی وکالت وارد شوید.افرادی که در این آزمون پذیرفته می شوند پس از دوره کارآموزی باید دوباره آزمونی با عنوان اختبار بدهند.

پس از قبولی در این آزمون به آنها عنوان وکیل پایه یک دادگستری داده می شود. شما برای تبدیل شدن به یک وکیل مالی نیز باید این مسیر را طی نمایید.

امروزه با افزایش فساد اقتصادی و مالی شما می توانید از یک وکیل مالی خبره در این حوزه کمک بگیرید. این فسادها که بر اثر عواملی همچون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، حقوقی و اقتصادی است با بستن قرارداد یک وکیل مالی می توانید با این فساد و مشکلات خود مقابله کنید.

وکیل مالی در اموری همچون اقتصادی، مالی و موضاعاتی در زمینه دعاوی و پرونده های مالی می تواند حضور یابد. هدف از دعاوی مالی دادخواست یا شکایت مطالبه وجه است.

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

چیدمان گیاهان آپارتمانی 

وکیل مالی کیست؟

به طور کلی می توان گفت: وکیل مالی علاوه بر تحصیل در رشته حقوق و دریافت رتبه دادگستری باید با اصطلاحات و قوانین مالی، بانکی، ورشکستگی و اموری در رابطه با مالیات، اطلاعات تخصصی داشته باشد

وظایف وکیل

دیجیتال مارکتینگ

مقالات مفید گردشگری تاریخی

نگاهی به اصفهان قدیم

خانه وخانه داری

آشنایی و نگهداری گیاه فیکوس لیراتا

گردشگری تاریخی

میراث فرهنگی اصفهان و فرهنگ عامه

اصفهان گردی گردشگری تاریخی

مناره های اصفهان

در یک نگاه

 

انواع دعاوی اقتصادی و مالی

هر چیزی که ارزش اقتصادی داشته باشد، ملک نامیده می شود. در علم حقوق، ثروت فقط شامل پول نقد یا پول نمی شود. بلکه مصادیق منفعت و دین و عین و خواسته را شامل می شود. دعاوی حقوقی شامل دسته های مالی و غیر مالی است.
به عنوان یک وکیل مالی، باید تسلط کافی و دانش تخصصی در مورد هر دوی این دعاوی داشته باشید. پرونده هایی که نتایج آن مربوط به اقتصاد و حقوق باشد، دعاوی مالی محسوب می شود. یکی از پرتعدادترین و مهم ترین دعاوی، دعاوی مالی است.

مطالبات مالی شامل موارد زیر است:

ادعای خسارت

اسناد تجاری (چک و سفته)

قیمت تقاضا

مطالبه سهم الشرکه

دعاوی برای انجام تعهدات مالی و مالیاتی

دعوای خلع ید و دفع ید

دعاوی حقوق مالی

دعوی استرداد فروشنده

دعوای استرداد ثمن

دادخواست خسارت ناشی از جرایم

دعوای ابطال سند مالکیت

دعوای فسخ قرارداد

هر وکیل مالی می تواند پرونده ای را در زمینه های ذکر شده در قسمت فوق بپذیرد و آن را حل کند. دعاوی مالی می تواند شامل مستاجران و اجاره دهندگان نیز باشد. این ادعاها عبارتند از:
اختلاف تقسیم املاک
اختلافات مستلزم فروش ملک (در صورت اختلاف بین مالکیت ملک)
دعوای سهم الارث
دعاوی مالی نیز به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود
دعاوی مالی کیفری

اداعاهای موجر و مستاجر:

هر وکیل مالی می تواند پرونده ای را در زمینه های ذکر شده در قسمت فوق بپذیرد و آن را حل کند. دعاوی مالی می تواند شامل مستاجران و اجاره دهندگان نیز باشد. این ادعاها عبارتند از:
اختلاف تقسیم املاک
اختلافات مستلزم فروش ملک (در صورت اختلاف بین مالکیت ملک)
دعوای سهم الارث
دعاوی مالی نیز به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود
دعاوی مالی کیفری
وکیل مالی باید در کلیه زیرشاخه های دعاوی مالی و غیر مالی که شامل موارد ذکر شده می باشد، آگاهی داشته باشد.

برخی از این دعاوی که از دعاوی مالی کیفری می باشد شامل موارد زیر است:

تحصیل از راه های غیرقانونی
خیانت در امانت (در مسائل مالی)
کلاهبرداری در انتقال مال به شخص
تقلب مالیاتی
وکیل مالی می تواند پرونده هایی را در زمینه های فوق دریافت کند. در قانون مجازات اسلامی کلیه موارد مذکور که مربوط به تخلفات مالیاتی است جرم محسوب می شود.

هوش مصنوعی در کسب و کار ها

هوش مصنوعی و کاربرد آن

دعاوی مالی حقوقی

این دعاوی به معنای ارتباط اشتباه و خلاف قانون در رابطه با روابط اشخاص و معاملات است. از دعاوی مالی حقوقی می توان به موارد زیر اشاره کرد که شامل پرونده های وکیل مالی می باشد.

دعاوی ادعای قیمت

مطالبه مهریه

ادعای نفقه

ادعای پرداخت را بررسی کنید

دعاوی مالی حقوقی یکی از دعاویی است که دارای عوارض و مشکلات فراوانی است. پیشنهاد می کنیم اگر برای دعاوی حقوقی مالی خود به دنبال وکیل مالی هستید، در انتخاب آن سخت گیری کنید. زیرا تنها یک وکیل متخصص مالی می تواند به این پرونده های سنگین رسیدگی کند.

مهمترین نکات در دعاوی مالی

یک وکیل باید نکات زیر را در پرونده های مالی خود به دقت رعایت کند.

هر دادخواست حقوقی باید تمام خواسته های خود را به طور کامل مشخص کند. در دادخواست، دعاوی مالی باید تقویم شود. به عبارتی باید قیمت آن را تعیین کنید وگرنه پرونده مالی را قبول نمی کنید.

طبق قانون، طرح دعاوی مالی در مراجع قضایی مستلزم پرداخت هزینه های قانونی است. لازم به ذکر است در صورتی که درخواست در مرحله اولیه تا سقف 20 میلیون ریال باشد باید 2.5 درصد مبلغ اولیه جهت رسیدگی پرداخت شود. در صورت درخواست بیش از 20 میلیون ریال، مازاد بر 5.3 درصد هزینه های قانونی باید پرداخت شود.

موارد ذکر شده در قسمت فوق از جمله مهم ترین نکاتی است که یک وکیل مالی خوب و حرفه ای باید به آن توجه کند.

مبارزه با فساد و جرایم اقتصادی

با گسترش فساد، برهم زننده نظم اجتماعی و اقتصادی کشور باید از آثار و پیامدهای فساد محافظت کند. به همین دلیل دولت ها می توانند با قوانینی که برای جرایم و مجرمان وضع کرده اند از میزان این مفاسد بکاهند.

مراجع رسیدگی به مطالبات مالیاتی

دادگاه های عمومی حقوقی مرجع صالح برای رسیدگی به دعاوی مالی حقوقی هستند. مردم می توانند با تقدیم دادخواست قانونی مطالبات خود را در این محاکم پیگیری کنند. اگر دادخواست شخصی به منظور رسیدگی به پرونده های کیفری باشد در محاکم کیفری رسیدگی می شود.

وکیل مالی در جرایم اقتصادی و مالی

کنترل و نظارت بر قراردادهای مالی و مطالبات مالی موکل از وظایف وکیل مالی است. این امر باعث پیشگیری و رفع مشکلات آینده می شود.

وکیل مالی با توجه به دانش و تجربه ای که در این زمینه دارد می تواند شانس موفقیت و تعالی را در پرونده موکل خود به دست آورد. به عنوان مثال می توان به پرونده مالی در زمینه ارز و گرفتن وام اشاره کرد. اگر یک وکیل مالی با تجربه قبلی در زمینه ارز و اعطای وام استخدام کنید، احتمال برنده شدن در این پرونده بیشتر است.

نتیجه

همانطور که در این مقاله اشاره شد، وکیل می تواند در حل مشکلات و پرونده های مالی، اقتصادی و … به شما کمک کند.

یک وکیل مالی می تواند با دانش و تجربه قبلی خود در خصوص موضوعات مختلفی که در زمینه پرونده های مالی وجود دارد، شانس شما را برای برنده شدن در آن پرونده افزایش دهد. انتخاب یک وکیل متخصص مالی یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی است که برای احقاق حقوق خود در دادگاه باید انجام دهید.

یک وکیل مالی علاوه بر رشته تحصیلی خود باید اطلاعاتی در زمینه های مالی، شرایط بانکی، ورشکستگی و … داشته باشد، در ضمن بهتر است در زمینه قوانین و مسائل حوزه فناوری اطلاعاتی داشته باشد. هرچه وکیل مالی شما با تجربه تر باشد، میزان موفقیت شما در پرونده تعیین شده بالاتر خواهد بود.

جاذبه های گردشگری اصفهان

به روز شده:1402-06-040Likesاشتراک گذاریفیس بوکتوییترایمیللینک مطلب

نگاهی به اصفهان قدیم

به روز شده:1402-06-260Likesاشتراک گذاریفیس بوکتوییترایمیللینک مطلب

معرفی بازارهای سنتی اصفهان

به روز شده:1402-06-041Likeاشتراک گذاریفیس بوکتوییترایمیللینک مطلب

میدان امام اصفهان

به روز شده:1402-05-010Likesاشتراک گذاریفیس بوکتوییترایمیللینک مطلب

مناره های اصفهان

به روز شده:1402-04-190Likesاشتراک گذاریفیس بوکتوییترایمیللینک مطلب

مقاله های پیشنهادی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *