تکنولوژی

اهمیت سئو خارجی

اهمیت سئو خارجی

در حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی در حال رشد و پیشرفت هستند و تلاش می‌کنند که از رقبای خود سبقت بگیرند. در این راستا یکی از مواردی که شاید شماهم شنیده باشید، سئو خارجی است که موجب اوج گرفتن و در اوج ماندن یک کسب و کار نسبت به مشاغل اینترنتی دیگر می شودیعنی اگر بتوانید برسئو خارجی سایت خود با استرازدی خوب وقوی کار کنید، مطمئن باشید که در مدت زمان کمتری تعداد مخاطبان سایت شما افزایش می‌یابد و شاهد چندبرابر شدن رونق کار خود خواهید بود.

سئو خارجی سایت چیست؟ 

سئو خارجی( Off Page SEO) ) تمام کارهایی است که شما خارج از سایت خود انجام می دهید تا گوگل و سایر موتورهای جستجو وب سایت شما را به عنوان مرجعی معتبر شناسایی کنند وبدین صورت بر رتبه‌بندی صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو تأثیر می‌گذارد. فاکتورها و عواملی مختلفی روی سئو خارجی تأثیر دارند ( بک لینک گذاری)) اگر این فاکتورها به درستی و به صورت هوشمندانه رعایت شود، مطمئن باشید که به سایت شما کمک می‌کند که در موتورهای جستجو رتبه بگیرد.

در یک نگاهاهمیت سئو خارجی

پیوندها وسایرسیگنال های خارج از سایت پایه و اساس الگوریتم گوگل را تشکیل می دهند.الگوریتم و قوانین سئو گوگل دائماً در حال تغییر و به‌روزرسانی می‌باشد.اما آنچه هیچ‌گاه دچار تغییر نمی‌شود، میزان تأثیر الگوریتمها در بهینه‌ سازی سایت است.

کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو

می‌توان 50 درصد از مسئولیت دیده شدن در صفحات اول گوگل را مربوط به کیفیت سئو خارجی دانست.  در واقع سئو باعث می‌شود که سایت از دید موتورهای جستجو و خصوصاً گوگل، معتبر و ارزشمند شناخته شود. وقتی موتورهای جستجو سایتی را ارزشمند بدانند، به آن توجه می‌کنند و حاصل این توجه، قرار گرفتن سایت در بهترین نتایج جستجو خواهد بود.

افزایش ترافیک سایت

وقتی رتبه صفحات سایت در موتورهای جستجو بالاتربرود، قطعاً کاربران بیشتری وارد سایت شده و بدین صورت ترافیک وب سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. هر چه تعداد کاربران ورودی به سایت بیشتر شود، احتمال خرید کردن از سایت های فروش آنلاین ، اعتماد کردن و انجام خدمات برای مخاطبان در سایت های کسب و کار افزایش خواهد یافت

.


ورود کاربران رسانه های مختلف به سایت

در سئو خارجی با تبلیغ سایت در اینترنت و فضای اجتماعی، تلاش می‌کنیم تا محبوبیت، قدرت و اعتماد بیشتری به دست آوریم. در واقع  وقتی ما روی سئو داخلی سایت خود کار می‌کنیم، در واقع داریم تمرکز خود را روی جلب رضایت موتورهای جستجو می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم که کاربران زیادی را از سوی موتورهای جستجو جذب کنیم. این در حالی است که وقتی سعی می‌کنیم روی سئو خارجی کار کنیم داریم تمرکز خود را روی رسانه‌های مختلف از قبیل رسانه‌های اجتماعی، سایت‌های پرطرفدار و غیره می‌گذاریم. در نتیجه می‌توانیم از فضاهای مختلفی مخاطب جذب کنیم.

امکان کسب درآمد از طریق افزایش اعتبار

وقتی اعتبار سایت افزایش یابد، گوگل بیشتر و بهتر اعتماد کرده و صفحات سایت را در بین بهترین نتایج جستجوی خود قرار می‌دهد و از این طریق اعتبارسایت بالا می رود و امکان انجام تبلیغات برای کسب و کار های اینترنتی دیگراز طریق سایت ما به دلیل اعتماد به اعتبار وب سایت ما فراهم می شود و بدین نحو باعث افزایش درآمد خواهد شد.

بازدید گوگل از وبسایت ها از طریق بک لینک

آنچه در سئو خارجی اهمیت جدی دارید، ایجاد لینک سازی خارجی است. تنها با معرفی لینک سایت است که می‌توان افراد را تشویق به بازدید از سایت کرد.با این وجود لینک ها تنها بخشی از سئو خارجی هستند. خود گوگل اظهار داشته که برای اندازه گیری اعتبار وکیفیت وب سایت شما از سیگنال های سئوی خارج ازسایت یا همان سئو خارجی استفاده می کند.
پس اگر تصمیم به گسترش کسب‌ و کار اینترنتی و توسعه استارتاپ خود دارید، بهتر است از سئو خارجی در کنار سئو داخلی بهره ببرید.

انتخاب رنگ مو مناسب با پوست

تاثیر ساعت مچی در استایل و زیبایی

مهم ترین عاملی موثر بر سئو خارجی

لینک سازی یکی از اصلی‌ترین عوامل در هر فرایند برای بهبود سئو خارجی است. البته باید بدانید که چگونه از لینک بیلدینگ به عنوان یک تاکتیک سئو خارجی استفاده کرد. دریافت لینک طبیعی ازسایت های با اعتبار میتواند اعتبار را بالا ببرد و به موتور های جستجو کمک میکند که اعتماد کنند. سایت هایی که بک لینک های بیشتری از سایت های معتبر دارد در موتور جستوجو رتبه بهتری کسب خواهند کرد.سه نوع لینک اصلی وجود دارد:

لینک های طبیعی 

لینک هایی که بدون تلاش شما به سایت شما لینک زده میشود. مثلا یک بلاگر غذا رستوران شما را برای بهترین غذای سنتی معرفی میکند یا یک وبسایت مقاله وب سایت شما را در بین مقاله خود انتشار مکیدهد و و به مو بایست شما لینک میزند و… این نوع لینک سازی ها را لینک سازی طبیعی مینامند.

لینک های دستی

این نوع بک لینکها، لینک هایی هستند که شما با هدف تهیه میکنید. این لینک ها شامل درخواست از مشتریان برای لینک زدن به سایت است.

لینک هایی که با تجربه و تلاش ساخته میشوند مثل اضافه کردن بک لینک در دایرکتوری آنلاین، فورم ها،کامنت بلاگ ها با یک انکر تکست بهینه شده. بعضی از این روش ها در صورتی که به درستی اجرا نشود جزع  سئو کلاه سیاه محسوب میشوند و توسط گوگل جریمه خواهند شد.

یکی از بهترین نوع این لینکها را میتوانید به رپورتاژ آگهی ها اشاره کرد از این رو وبسایت هایی هستند که رپورتاژ آگهی ها یا بک لینک شما را در وبسایت خود قرار میدهند.

طراحی سایت ریسپانسیو

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

عوامل سئو خارجی غیر مرتبط با لینک

در این بخش از مقاله به سه مورد از اصلی ترین نوع بک لینک دهی ها اشاره خواهیم داشت.

رپورتاژ آگهی

انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌هایی که برای رپورتاژ آگهی میباشند با اعتبار دامنه بالا، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین تکنیک‌های لینک سازی و بهبود سئو خارجی است که اگر به‌درستی انجام شود، همیشه جواب می‌دهد. رپورتاژ آگهی می‌تواند هدفی به جز معرفی خدمات یا محصولات داشته باشد و صرفا برای گرفتن بک لینک از سایتی با اعتبار بالاتر انجام شود.

فرموش نشود که در رپورتاژاگهی و لینک سازی های دستی در گیر رقابت کلمه کلیدی (( cannibalization)) خود نشوید ومحتوایی خوب و از تعدادبک لینکهای مناسب استفاده کنید.

برند سازی

برندها و فعالیت‌هایی که برندها دارند همیشه مورد توجه گوگل بوده است. برای موفقیت در برند سازی باید روی اعتبار دامنه و پیدا کردن راه‌های مختلف برای بالا بردن دامنه کار کرد. یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها، افزایش جستجوی برند شما توسط کاربران است که می‌تواند شامل جستجوی اسم برند، محصولات یا حتی دامنه شما باشد. پس در سئو خارجی، همواره روی ارزیابی و بهینه‌سازی برند سازی باید تمرکز داشته باشید.

بازاریابی محتوا

برخی تصور می‌کنند که بازاریابی محتوایی صرفا به سئو داخلی و وبسایت شما مربوط می‌شود. اما تمام محتوایی که در هر جایی از وب منتشر می‌کنید نیز شامل بازاریابی محتوا می‌شود. این یعنی اگر شما یک پست مهمان در سایتی دیگر بنویسید یا به کمک یک اینفوگرافی، یک بک لینک از سایتی معتبر بگیرید، در واقع بازاریابی محتوا انجام داده‌اید. موارد زیر برخی از مرسوم‌ترین روش های بازاریابی محتوا هستند:

سخن پایانی 

بنابراین سئو خارجی و هرگونه اقداماتی که در محیط خارجی سایت برای بیشتر دیده شدن وب‌ سایت خود انجام می‌دهید، به طرز قابل‌توجهی موجب بالا رفتن نرخ کلیک و بازدید می‌شود. فعالیت مفید و مؤثر شما در سایر صفحات اجتماعی و اینترنتی موردتوجه الگوریتمهای گوگل قرار می‌گیرد. 

با افزایش رتبه سایت شانس قرارگیری در صفحات اول گوگل را به دست می‌آورید.شما می توانید تمام کارهای طراحی وبسایت خود را به یک تیم طراحی سایت بسپارید تا شاهد نتیجه ای بزرگتر از آنچه می اندیشید باشید

.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *