خانه وخانه داری

فنگ شویی در چیدمان منزل

فنگ شویی در چیدمان منزل

فنگ شویی خانه (به معنای باد و آب)، هنر باستانی چینی و به قدمت سه هزار سال دارد. هدف آن، هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. این هنر به ما می آموزد چگونه طبق علم، مقدار انرژی محیط های مختلف از جمله خانه، دفتر کار، باغچه حیاط و… را در حد تعادل نگه داریم.

همچنین، به ما در داشتن اقبال خوب کمک می کند. این خوشبختی به شکل های مختلفی از جمله سلامتی، موفقیت شغلی و بهبودی زندگی عاشقانه نمایانگر می شود. ما در این مقاله سعی داریم شما را با تکنیک های استفاده از فنگ شویی در چیدمان وسایل منزل آشنا کنیم. 

مهم ترین اصل در فنگ شویی

 

مهمه ترین اصل فنگ شویی در خانه دوری از هر نوع بی نظمی و به هم ریختگی و استفاده از رنگ های مناسب، خطوط منحنی و قرار دادن اشیا در جهت های مناسب می باشد.

علی رغم اینکه، علم روز این اصول را اثبات نکرده است طی سال های اخیر، میلیون ها انسان در سراسر دنیا در پی یادگیری این علم هستند تا بتوانند در فضای اطراف خود  انرژی مثبت جذب کنند و به آرامش وثروت برسند. اصول-فنگ-شویی-در-خانه- مبانی اصلی فنگ شویی اصول فنگ شویی بر اساس دو اصل عناصر پنج گانه، یین و یانگ وجود دارد

چینی ها معتقدند پنج عنصر آب، فلز، خاک، آتش و چوب هستند که جهان را بوجود آورده اند همچنین، نماد تغییر می باشند و هرکدام عنصر بعدی را می آفریند. چینی ها معتقدند هرکجا ترکیبی از این پنج عنصر باشد، تعادل وجود دارد.

در فلسفه چینی دو نیروی اصلی یین و یانگ می باشند که زندگی بر اساس این دو به تعادل می رسد. فهم و درک این نیروها یکی از اصول مهم در فنگ شویی است.

 

ماه و خورشید نماد یین و یانگ هستند، دو نیرو متضاد که جهان هستی را تحت تاثیر قرار می دهند. یین و یانگ دو عنصر متضاد و در عین حال مکمل یکدیگر هستند و در همه کائنات و اشیا وجود دارند. یین سمبل انعکاس، منفعل و زنانه و یانگ نماد فعالیت، تحرک، گرم و مردانه می باشد.

با دقت در افراد و موجودات هستی متوجه می شویم ترکیبی از یین و یانگ در همه آن ها وجود دارد. هرکجا تعادل باشد، یین و یانگ هم در آن جا حضور خواهد داشت.

 

 

چگونگی طراحی دکوراسیون داخلی 

خانه هر فرد مهم ترین و امن ترین مکان برای ایجاد آرامش می باشد. به کارگیری فنگ شویی خانه کار آسانی است به شرطی که آن را اصولی شروع کنید و کم کم به مراحل پیچیده تر برسید. یکی از موارد مهم که باید به خاطر بسپارید این است که به آسانی شروع کنید، سرگرم شوید و از این مراحل لذت ببرید. هدف فنگ شویی نیز همین می باشد. در ادامه چندین مورد از کاربرد های فنگ شویی در دکوراسیون منزل را می بینید:

تاثیر نقشه خانه در فنگ شویی خانه از مهم ترین اصول فنگ شویی خانه در افزایش انرژی می توان هوا و نور فضای خانه را نام برد‌‌. به این دو chi نیز می گویند.

باید پنجره ها را تا حد ممکن باز گذاشت، تا هوای کافی برای تنفس خود و گیاهان وجود داشته باشد.

اگر محیط پنجره نداشت می توانید از هواکش هم استفاده کنید. تا حد ممکن باید نور طبیعی را وارد فضای خانه خود کنید.

لازم است از لامپ هایی که تمام طیف رنگ ها را شامل می شوند استفاده کرد. نقشه خانه پرهیز از به هم ریختگی یکی از موارد مهم در فنگ شویی

با توجه به فرهنگ سنتی ما ایرانی ها، می توان فهمید که ما عادت به استفاده از وسایل زیاد و غیرکاربردی در خانه های خود داریم. امروزه، با توجه به خانه های کوچک آپارتمانی این امری غیر منطقی می باشد. در فنگ شویی خانه باید وسایل خانه را کم کرد تا انرژی در خانه جریان پیدا کند.

استفاده از آب در دکوراسیون 

وجود آب در خانه انرژی های مثبت را به خود جذب می کند. به همین دلیل داشتن یک آکواریوم ماهی، یک آبنما که صدای جریان آب را تداعی می کند، یا نگهداری گل و گیاهانی که در آب رشد می کنند، می تواند انرژی مثبت را در فضای خانه تا حد بسیاری حفظ کند. در چیدمان دکوراسیون منزل بهترین مکان برای استفاده از آبنمای تزیینی، نزدیک درب ورودی می باشد که می توانید آن را داخل یا خارج خانه قرار دهید.

نگهداری از گل گیاه

نگهداری گیاه بامبو در منزل

ارزش رنگ‌ها در فنگ شویی 

فنگ شویی به استفاده از رنگ‌های خاصی در مکان‌های معینی از خانه تاکید می‌کند. رنگ‌های وسایل باید تازه و نو باشند تا حس تازگی و سرزندگی را منتقل کنند. هر رنگ معنی خاص خود را دارد. رنگ قرمز نشانگر شادی و هیجان می باشد. قرمز در چین سمبل شانس و شادی، در هند رنگ مخصوص ازدواج و در غرب نماد عشق و شجاعت می باشد.

 

گل های مناسب برای باغچه و حیاط

نگهداری نخل کنتیا

موارد بهداشتی 

رعایت موارد بهداشتی یکی از اصول فنگ شویی است. برای مثال قرار دادن جاکفشی کنار در ورودی منزل. باید از رها کردن کفش های کثیف و آلوده جلوی در اجتناب کرد، زیرا براساس قوانین فنگ شویی خانه انرژی مثبت به همراه باد به داخل خانه می وزد و در صورتی که کفش و دمپایی نامطبوع وجود داشته باشد، آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که باعث ایجاد بیماری و کسالت برای اعضای خانواده می شود.

فنگ شویی برای اتاق خواب

با توجه به‌ اصول فنگ شویی خانه استفاده از هر عاملی که آرامش وسکوت اتاق خواب شما را برهم میزند، ممنوع است. برای مثال تلویزیون، لوازم ورزشی، بازی های ویدئویی، میز کار و… را در اتاق خواب خود قرار ندهید، زیرا امن‌ترین و آرامش بخش ترین مکان خانه، باید اتاق خواب باشد.

چیدمان آشپزخانه 

هرگز در فضای آشپزخانه دستگاه ها و وسایلی که با آب و یا سرما سر و کار دارند (مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی) را در مقابل اجاق گاز قرار ندهید. این دو دارای عناصر متفاوت آب و آتش می باشند و تقابل آنها در طولانی مدت می تواند باعث ایجاد انرژی منفی، دعوا و مشاجره شود.

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

معرفی نژاد سگ پامرانین

در صورتی که روی صفحه کابینت های آشپزخانه فضای خالی وجود دارد، از چند گلدان جهت پر کردن آن ها استفاده کنید. گرد و خاک روی کابینت ها را تمیز کنید زیرا این موضوع باعث جذب انرژی منفی به آشپزخانه می شود. اگر به استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه علاقه ندارید، می توانید از لوازم تزئینی دیگری که برای شما انرژی مثبت به همراه دارند استفاده کنید.

چیدمان اتاق پذیرایی 

پس از اتاق خواب اصلی، اتاق غذاخوری مهم ترین نقطه ی خانه می باشد. بنابراین جهت افزایش عشق و علاقه میان افراد خانواده باید میز غذاخوری را به شکل گرد انتخاب کنید تا زمانی که همه اعضای خانواده کنار هم جمع می شوند، بتوانند چهره همدیگر را ببینند. به یاد داشته باشید به تعداد اعضای خانواده باید صندلی دور میز قرار دهید حتی اگر بعضی از اعضا نتوانند تمام وعده های غذایی را کنار خانواه صرف کنند.

داشتن یک نقطه امن

به گفته چینی‌های باستان، هر فردی در خانه باید یک پناهگاه برای خود داشته باشد. نقطه ای از خانه مانند اتاق خواب، آشپزخانه، بالکن یا هرکجا که احساس امنیت دارید، را انتخاب کنید و در آن با خواندن شعر، مدیتیشن، تخیل، چرت زدن و هرکاری که حس خوب به شما می دهد، به آرامش برسید.

پناهگاه را تمیز، مرتب و زیبا نگه دارید. از رنگ هایی مثل سبز روشن، نارنجی روشن، صورتی در چیدمان آن استفاده کنید. قرار دادن بالشتک، شمع، عود و گلدان گل را در این مکان فراموش نکنید.

 

استفاده از عکس های خانوادگی 

جهت بهبود روابط خانوادگی، زندگی زناشویی، استفاده از عکس های خانوادگی و دو نفره که یادآور خاطرات خوب هستند، در گوشه و کنار خانه مخصوصا در نقاط پر رفت و آمد (مانند راهرو، پذیرایی و آشپزخانه) موثر است. عکس های خانوادگی را در اتاق خواب اصلی قرار ندهید و تنها عکس های دو نفره را در این اتاق بگذارید.

ترفندهای عکاسی پرتره

عکاسی خیابانی چیست؟

چیدمان دوتایی وسایل 

طبق اصول فنگ شویی خانه اگر خواستار رابطه جدیدی هستید یا می خواهید عشق را وارد زندگی خود وارد کنید، باید از چیدن وسایل به صورت تکی اجتناب کنید. به عنوان مثال اگر یک صندلی گوشه اتاق خود گذاشته اید جهت بالا بردن انرژی، باید یک صندلی دیگر نیز در مجاور آن قرار دهید.

همچنین، از به کار بردن نقاشی و قاب عکس تک نفره بر روی دیوار اجتناب کنید. به طور کلی، تا جای ممکن از وسایلی که به شکل زوج هستند در چیدمان منزل خود استفاده کنید

 

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *