خانه وخانه داری

بررسی جامع ژرمن شپرد

بررسی جامع ژرمن شپرد

ژرمن شپرد یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در جهان است. آنها سگ های باهوشی هستند که فداکاری و شجاعتشان بی نظیر است و به طرز شگفت انگیزی قادر به هر کاری هستند. کارهایی که برای انجام آنها آموزش دیده اند عبارتند از: کمک به معلولان، خدمات پلیس و نظامی، نگهبانی گله، جستجو و نجات، کشف مواد مخدر و … همچنین همراه خوب و وفاداری در خانواده است.

نام

ژرمن شپرد

زادگاه

آلمان

وزن

۲۲ تا ۴۰ کیلوگرم

طول عمر

۹ تا ۱۳ سال

قد

۵۵ تا ۶۵ سانتی‌متر

قیمت

۳ تا ۱۲ میلیون تومان

معرفی نژاد سگ ژرمن شپرد

ژاد ژرمن شپرد در انگلستان و سایر نقاط اروپا به نام آلزاسی شناخته می شود. این محبوب ترین نژاد سگ در ایالات متحده و احتمالاً یکی از شناخته شده ترین نژادها در جهان است.

آنها بخشی از شهرت خود را مدیون توله سگ کوچکی هستند که در طول جنگ جهانی اول توسط کارول لی دانکن از فرانسه به آمریکا آورده شد. در پایان جنگ، دانکن توله سگ را به زادگاهش لس آنجلس بازگرداند، او را آموزش داد و او را تبدیل به یک توله سگ کرد توله سگ یکی از معروف ترین سگ های نمایشی در ده ها فیلم ظاهر شد و در اوج شهرت هفته ای ده هزار نامه از طرفدارانش دریافت می کرد.

توانایی های ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد شغل و توانایی های دیگری نیز دارد، راهنمایی و راهنمایی نابینایان، تعقیب مجرمان، ردیابی مواد مخدر و غیرقانونی، خدمت سربازی، همراهی با بیماران و استفاده از آنها در دامداری ها تنها بخشی از کارهای انجام شده توسط این نژاد است. . . . سگ چوپان حتی نقش قهرمان ملی را بازی کرده است.

 ژرمن شپردها سگ های جستجو و نجاتی بودند که پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به جستجوی بازماندگان می پرداختند و به کارگران و خانواده ها در خرابه های مرکز تجارت جهانی دلداری می دادند.

ژرمن شپرد ممکن است برخی از بهترین صفات سگ را داشته باشد، اما برای همه مناسب نیست. او سگی پرانرژی است که به فعالیت و ورزش زیادی نیاز دارد، در غیر این صورت احتمالاً بی حوصلگی و ناامیدی خود را به روش هایی که ممکن است دوست نداشته باشید، مانند پارس کردن و جویدن ابراز می کنند.

ژرمن شپرد

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

هوش مصنوعی و کاربرد آن

این نژاد برای آپارتمان مناسب است؟

این نژاد همچنین دارای طبیعت مشکوک و سلطه جویانه است که برای یک نگهبان عالی است. اما این نوع سگ ممکن است مهمانان شما را راضی نکند. اگر یک توله سگ ژرمن شپرد را در موقعیت های مختلف قرار دهید، آنها می توانند یاد بگیرند که با افراد و موقعیت های جدید با موفقیت سازگار شوند.

اگر یک توله سگ را به فرزندی قبول کنید، بسته به اینکه نژاد آمریکایی یا آلمانی باشند تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد.

به طور کلی هدف پرورش دهندگان آمریکایی اغلب ایجاد یک سگ قهرمان است و به جای استفاده از استعدادهای متمایز ژرمن شپرد، بیشتر روی ظاهر خاص آن تمرکز می کنند.

گفته می شود ژرمن شپردهای نژاد آمریکایی نسبت به همتایان آلمانی خود آرامتر هستند. اما منتقدان می گویند: این سگ ها برخی از استعدادهای خود را برای انجام وظایف ژرمن شپرد از دست داده اند و بیشتر در معرض مشکلات رفتاری مانند اضطراب جدایی هستند.

از سوی دیگر، پرورش دهندگان آلمانی این نژاد را به دلیل توانایی های کاری و همچنین ظاهر سنتی اش پرورش می دهند.

قبل از اینکه یک ژرمن شپرد در آلمان پرورش یابد، آنها باید آزمایش های بی شماری را پشت سر بگذارند تا ثابت کنند که چقدر با استانداردهای جسمی و ذهنی مطابقت دارند. ژرمن شپردها معمولاً شخصیتی سرزنده و پرانرژی دارند.

نکات مهم نژاد آلمانی

اگر مکرراً یا برای مدت طولانی از خانه دور هستید، باید بدانید که این نژاد در صورت تنها ماندن می تواند مضطرب و بی حوصله شود و ممکن است نگرانی های خود را به روش هایی که دوست ندارید، مانند پارس کردن، جویدن و حفاری بیان کند. .

ژرمن شپرد سگ های فعال و باهوشی هستند. آنها باید مشغول یادگیری، بازی و کار باشند. انجام تمرینات بدنی روزانه مانند دویدن برای آنها یک ضرورت است.

ژرمن شپرد می تواند از غریبه ها دوری کند و به آنها مشکوک باشد. برای پرورش یک سگ اجتماعی با رفتار خوب، توله سگ ژرمن شپرد خود را در معرض تجربیات، مکان ها و افراد جدید زیادی قرار دهید. آموزش اطاعت، عادت دادن آنها به سایر افراد و سگ ها و همچنین آموزش آداب اولیه سگ به آنها مهم است.

موهای این سگ ها می ریزد. در واقع نام مستعار آنها قطره آلمانی است. سگ خود را چندین بار در هفته کاملا مسواک بزنید.

آنها به دلیل توانایی خود در بهترین نگهبان بودن مشهور هستند، اما برای محافظت از ژرمن شپردها، هرگز نباید آنها را به زنجیر یا گره زد که در صورت حبس شدن سگ می تواند منجر به ناامیدی و پرخاشگری شود.

ژرمن شپرد در خانه با خانواده اش شادترین زندگی می کند، اما با دسترسی به یک حیاط بزرگ یا محوطه حصارکشی شده که می تواند بخشی از انرژی طبیعی خود را آزاد کند.

شخصیت نژاد آلمانی

شخصیت ژرمن شپرد این است که کمی تنها است، اما معمولاً تهاجمی نیست. آنها سگ های محتاط هستند. آنها فوراً دوست نمی شوند، اما اگر دوست شوند وفادار هستند.

ژرمن شپرد در اطراف خانواده خود آرام هستند اما در صورت تهدید می توانند قوی و محافظ باشند و آنها را به نگهبانان عالی تبدیل می کند.

این نژاد بسیار باهوش است و می تواند برای انجام هر کاری از هشدار دادن به یک ناشنوا گرفته تا کمک به فردی که در بهمن گیر کرده است آموزش ببیند. از انجام این کارها و امثال اینها خوشحال می شوند.

تنها ماندن طولانی مدت بدون همراه و همچنین اگر فرصتی برای ورزش نداشته باشند باعث بی حوصلگی و افسردگی آنها می شود.

یک ژرمن شپرد اگر استرس داشته باشد و مورد توجه خانواده قرار نگیرد، انرژی خود را به روش هایی که شما دوست ندارید، مانند پارس کردن و جویدن، ابراز می کند.

مانند هر سگ دیگری ژرمن شپرد از سنین جوانی نیاز به اجتماعی شدن و اجتماعی شدن دارد و برای این منظور باید در معرض افراد، مناظر، صداها و تجربیات مختلف قرار گیرد. این تضمین می کند که توله سگ ژرمن شپرد شما به یک سگ کامل تبدیل شود

.

ژرمن شپرد

شناخت گل پاچیرا

نکات آبیاری کاکتوس

تاریخچه ژرمن شپرد

ژرمن شپرد یک نژاد نسبتا جدید است که قدمت آن به سال 1899 باز می گردد وجود خود را مدیون کاپیتان ماکس فون استفانیتز هستند.

هدف او ایجاد یک سگ گله آلمانی منحصر به فرد بود. قرن ها قبل از ورود فون استفانیتز، کشاورزان در آلمان، مانند سایر نقاط اروپا، برای محافظت از گله های خود به سگ ها متکی بودند.

برخی از سگ‌ها به دلیل مهارت‌هایشان افسانه‌ای بودند و پرورش دهندگان روزها را به طور هدفمند برای پرورش سگ‌های خود صرف کردند. با این حال، همانطور که فون استفانیتز اشاره می کند، هیچ کس سگ های گله منطقه را به یک نژاد متمایز تبدیل نکرده است.

در سال 1898، فون استفانیتز از زندگی نظامی بازنشسته شد و شغل دوم خود را آغاز کرد. اشتیاق او آزمایش بر روی سگ ها و پرورش آنها برای ایجاد برترین سگ شکاری آلمانی بود.

استفانیتز تکنیک‌های پرورش انگلیسی را مطالعه کرد و برای سگ‌های گله استثنایی به سراسر آلمان سفر کرد. در نمایشگاه های سگ شرکت کردند و سگ های گله و نگهبان را مشاهده کردند. سگ هایی که ورزشکار بودند، باهوش بودند یا توانایی های متفاوتی داشتند. او سگی را ندید که همه این خصوصیات را داشته باشد.

یک روز، در سال 1899، فون استفانیتز در حال بازدید از نمایشگاه سگ بود که سگی توجه او را جلب کرد. او بلافاصله سگی به نام هکتور لینکشین خرید بعدها به هوراند و گرافت تغییر نام داد.

اولین نام ژرمن شپرد

فون استفانیتز چنان تحت تأثیر بدن قدرتمند و هوش هیجانی سگ قرار گرفت که تصمیم گرفت جامعه ای به نام Verein fur deutsche Schaferhunde تشکیل دهد تا روی این نژاد کار کند و آن را گسترش دهد. فون استفانیتز نیاز جامعه به چنین سگ هایی را دید. او مصمم بود که نژاد خود را به عنوان یک سگ کار ادامه دهد و همچنین تصمیم گرفت که آینده سگ های کار در خدمات پلیس و ارتش باشد.

یکی از این سگ ها توله سگ پنج روزه ای بود که توسط یک کارمند آمریکایی از فرانسه گرفته شد کارمند توله سگ را به خانه برد او او را آموزش داد و او را به یکی از شناخته شده ترین ستاره های چهارپای هالیوود تبدیل کرد که در 26 فیلم ظاهر شد و به محبوبیت این نژاد در آمریکا کمک کرد.

اگرچه متفقین تحت تأثیر سگ های آلمانی قرار گرفتند، اما از اصل آلمانی این سگ راضی نبودند در سال 1917 American Kennel Club (AKC) نام این نژاد را به شپرد تغییر داد.

دلیل نام گذاری ژرمن شپر

در سال 1931، استفاده از نام اصلی سگ، ژرمن شپرد، به باشگاه AKC بازگشت. همین نام تا سال 1977 ادامه یافت، تا زمانی که باشگاه کنل بریتانیا نیز از همین عنوان استفاده کرد.

فون استفانیتز در ایجاد تکامل در مسابقه نقش داشت. در اوایل سال 1922، او نگران ویژگی های خاصی بود که در سگ ها ظاهر می شد، مانند بد خلقی و پوسیدگی دندان او یک سیستم کنترل کیفیت دقیق ایجاد کرد که در آن هر توله سگ قبل از به دنیا آمدن باید آزمایش های متعددی را برای هوش، خلق و خو، ورزشکاری و سلامت انجام دهد. از سوی دیگر، در آمریکا پرورش ژرمن شپرد چندان منظم نبود و سگ ها برای برنده شدن در نمایش ها پرورش داده می شدند.

در آنجا پرورش دهندگان بیشتر به ظاهر سگ یا نحوه حرکت آنها توجه می کردند پس از جنگ جهانی دوم، ژرمن شپردها به طور قابل توجهی تحت تأثیر آموزش آمریکایی و آلمانی شروع به واگرایی کردند.

در یک مقطع، پلیس و ادارات نظامی ایالات متحده شروع به واردات سگ های کار ژرمن شپرد کردند، زیرا ژرمن شپردها کارایی خود را در خانه از دست داده بودند و تحت تأثیر تغییرات ژنتیکی قرار گرفتند.

در چند دهه گذشته، برخی از پرورش دهندگان آمریکایی بر توانایی های این نژاد بیش از حد تاکید کرده و سگ های کار را از آلمان وارد کرده اند تا برنامه های آموزشی خود را افزایش دهند.

اندازه زرمن شپرها

قد ژرمن شپرد نر 60 تا 65 سانتی متر و ماده 55 تا 60 سانتی متر است.

وزن نژاد نر 30 تا 40 کیلوگرم و ماده 22 تا 32 کیلوگرم است.

ژرمن شپرد

نگهداری نخل کنتیا

15 مدل میکاپ لایت برای هر مکان

شخصیت آلمانی

شخصیت ژرمن شپرد این است که کمی تنها است اما معمولاً تهاجمی نیست. آنها سگ های محتاط هستند آنها فوراً دوست نمی شوند، اما اگر دوست شوند، وفادار هستند.

آنها در اطراف خانواده خود آرام هستند، اما در صورت تهدید می توانند قوی و محافظ باشند و آنها را به نگهبانان عالی تبدیل می کند.

این نژاد بسیار باهوش است و می تواند برای انجام هر کاری از هشدار دادن به یک ناشنوا گرفته تا کمک به فردی که در بهمن گیر کرده است آموزش ببیند. از انجام این کارها و امثال اینها خوشحال می شوند.

تنها ماندن طولانی مدت بدون همراه و همچنین اگر فرصتی برای ورزش نداشته باشند باعث بی حوصلگی و افسردگی آنها می شود. یک ژرمن شپرد اگر استرس داشته باشد و مورد توجه خانواده قرار نگیرد، انرژی خود را به روش هایی که شما دوست ندارید، مانند پارس کردن و جویدن، ابراز می کند.

مانند هر سگ دیگری، ژرمن شپرد از سنین جوانی نیاز به اجتماعی شدن و اجتماعی شدن دارد و برای این منظور باید در معرض افراد، مناظر، صداها و تجربیات مختلف قرار گیرد. این تضمین می کند که توله سگ ژرمن شپرد شما به یک سگ کامل تبدیل شود.

بررسی بیماری ها و سلامتی ژرمن شپرد

آلمانی ها عموما سالم هستند. اما مانند همه نژادها مستعد ابتلا به بیماری های خاصی هستند. همه آلمانی ها تحت تأثیر این بیماری ها قرار نخواهند گرفت، اما اگر قصد دارید این نژاد را دریافت کنید، مهم است که از آنها آگاه باشید.

دیسپلازی هیپ:

این یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران به درستی در مفصل ران قرار نمی گیرد. برخی از سگ ها درد و لنگش را در یک یا هر دو پای عقبی نشان می دهند. اما برخی دیگر علائم ظاهری ناراحتی را نشان نمی دهند. (غربالگری اشعه ایکس قطعی ترین راه برای تشخیص این مشکل است).

با این حال، آرتریت یا التهاب مفاصل می تواند با افزایش سن سگ پیشرفت کند. سگ های مبتلا به دیسپلازی هیپ نباید پرورش یابند بنابراین اگر در حال خرید یک توله سگ هستید، از پرورش دهنده مدرک بخواهید که والدین برای دیسپلازی هیپ آزمایش شده اند و مشکلی ندارند.

دیسپلازی آرنج:

این یک بیماری ارثی است که معمولاً در سگ های نژاد بزرگ رخ می دهد. تصور می شود که این بیماری به دلیل نرخ رشد متفاوت سه استخوان تشکیل دهنده آرنج سگ است که باعث شلی مفاصل می شود.

این می تواند منجر به لنگی دردناک شود. دامپزشک شما ممکن است دارو را برای کنترل درد یا جراحی برای اصلاح مشکل توصیه کند.

ولولوس اتساع معده:

نفخ نیز نامیده می شود، این یک وضعیت تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ های بزرگ و قفسه سینه مانند ژرمن شپرد را تحت تاثیر قرار دهد.

این امر به ویژه برای کسانی که یک وعده غذایی بزرگ در روز می خورند، سریع غذا می خورند، بعد از غذا مقدار زیادی آب می نوشند و بعد از غذا فعالیت بدنی شدیدی انجام می دهند، صادق است. نفخ در سگ های مسن بیشتر شایع است. GDV زمانی رخ می دهد که معده با گاز یا هوا پر می شود و سپس می چرخد.

سگ قادر به آروغ زدن یا استفراغ برای خلاص شدن از شر هوای اضافی معده نیست و فشار موجود در معده مانع از بازگشت طبیعی خون به قلب می شود.

فشار خون پایین می آید و سگ دچار شوک می شود. بدون مراقبت فوری پزشکی سگ ممکن است بمیرد. اگر سگ شما درد و تورم شکمی دارد که ناگهان ظاهر می شود، بیش از حد آب دهان می ریزد، حالت تهوع دارد اما استفراغ نمی کند و همچنین ممکن است ضربان قلب سریع، بی قراری، افسردگی، بی حالی و ضعف داشته باشد، بسیار مهم است که آن را به یک در صورت مشاهده این علائم در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید.

میلوپاتی دژنراتیو:

این یک بیماری پیشرونده نخاع است. به طور خاص، به بخشی از نخاع اشاره دارد که اطلاعات مربوط به پاهای عقبی را به مغز منتقل می کند. سگ هایی با این وضعیت طوری رفتار می کنند که انگار نمی دانند پاهای عقبشان کجاست و نمی توانند به درستی حرکت کنند.

پیشرفت بیماری به حدی می رسد که سگ نمی تواند راه برود. بیشتر اوقات، هیچ درمانی وجود ندارد. البته در موارد نادر این بیماری به کمبود ویتامین B12 یا ویتامین E مربوط می شود. در صورت بروز این موارد، مکمل های ویتامین ممکن است وضعیت را تثبیت کنند.

نارسایی اگزوکرین پانکراس:

EPI یک بیماری ژنتیکی پانکراس است که در آن سلول های تولید کننده آنزیم های گوارشی از بین می روند. در نتیجه سگ دیگر نمی تواند غذا را هضم و جذب کند.

اولین علائم این بیماری تولید گاز، کاهش اشتها، کاهش وزن و تغییر در مدفوع است. سگ خیلی گرسنه است. این بیماری با یک آزمایش خون ساده قابل تشخیص و درمان است. آنزیم های پانکراس به غذای سگ اضافه می شود. با تجویز و استفاده مناسب از داروها، بیشتر سگ ها بهبود می یابند.

آلرژی:

برخی از ژرمن شپردها از انواع حساسیت های سطحی و غذایی رنج می برند. علائم آلرژی در سگ ها مشابه علائم در انسان است. اگر سگ شما صورت خود را می خراشد یا پنجه های خود را می لیسد و خراش زیادی روی صورت او وجود دارد، به آلرژی در سگ خود مشکوک شوید و او را نزد دامپزشک ببرید

.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

میکاپ عروس با توجه به فرم صورت

1401-11-24

چرا باید از بهترین نوع موم برای اپلاسیون استفاده کرد؟

1401-11-24

10 نکته طلایی برای ماندگاری آرایش

1401-11-24

استفاده از کانسیلر، کاربردی ترین وسیله آرایشی

1401-12-06

اپیلاسیون در آرایشگاه

1401-12-06

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *