خانه وخانه داری

معرفی نژاد سگ پامرانین

معرفی نژاد سگ پامرانین

نام سگ های پامرانین بر اساس منطقه پامرانیا در آلمان انتخاب شده است. باور عمومی بر این است که اجداد این سگ ها از نژاد اسپیتز آلمانی بوده اند.

جالب است بدانید که در گذشته این سگ ها جثه بزرگتر و ورزیده تری داشتند و در کارهای کشاورزی و کشیدن سورتمه به انسان کمک می کردند.

با گذشت زمان و کاهش سایز بدن این نژاد دیگر چنین فعالیت هایی از آنها انتظار نمی رفت و به این ترتیب به عنوان حیوان خانگی به خانه ها راه پیدا کردند.

از سوی دیگر با گذشت زمان این سگ ها به عنوان اعضای خانواده سلطنتی پذیرفته شدند و توجه بزرگان تاریخ را به خود جلب کردند.

برای مثال ملکه ویکتوریا در یکی از سفرهای خود به ایتالیا در سال 1888 مجذوب زیبایی بی نظیر این سگ ها شد و سپس شروع به نگهداری از آنها کرد.

همچنین این سگ ها در طول تاریخ به دلیل ظاهر زیبا و توانایی بالایی که در تربیت دارند توسط افراد مختلف آموزش دیده و در نمایشگاه های مختلف سگ (سگ شو) شرکت کرده و پیروزی های چشمگیری کسب کرده اند. آورده اند به همین دلیل روز به روز بر تعداد طرفدارانشان افزوده می شود.

ویژگی های ظاهری پامرانیان

این نژاد دارای جثه کوچک و موهای نسبتا بلند است. به طور کلی میانگین قد آنها 18 تا 30 سانتی متر و وزن آنها حدود 1 تا 3 کیلوگرم است. برای درک جثه کوچک این سگ ها خوب است بدانید که جثه توله سگ پامرانیا آنقدر کوچک است که می تواند در کف دست شما جا شود!

این سگ ها دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را از سایر نژادها متمایز می کند. تنوع رنگ این سگ ها بسیار زیاد است و در رنگ های مشکی، سفید، خاکستری، قهوه ای، کرم و نارنجی یا ترکیبی از این رنگ ها دیده می شوند. گوش‌های پامرانین عمودی و مثلثی شکل هستند و دم‌های آن‌ها در پشت قرار می‌گیرند. همچنین شکل چشم ها گرد است و در فاصله نسبتاً کمی از یکدیگر قرار می گیرند. البته ممکن است این خصوصیات در برخی از سگ های این نژاد کمی متفاوت باشد و به همین دلیل آنها را به دو دسته پامرانین خرس و روباه تقسیم کرده اند.

پامرانین

پامرانین روباهی

پامرانین

پامرانین خرسی

طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

تفاوت پامرانین روباهی و خرسی

همانطور که گفتیم، برخی ویژگی های ظاهری در سگ های این نژاد تا حدی مشابه و در برخی دیگر متفاوت است. همین تفاوت ها سبب شده تا پامرها با عناوین مختلفی چون خرسی و روباهی شناخته شوند. جهت آشنایی بیشتر با تفاوت های این دو گروه، در ادامه ی کار با ما همراه باشید.

سگ پامرانین خرسی

این گروه از پامرانیاها، همانطور که از نامشان پیداست، شبیه یک خرس کوچک زیبا هستند. سر این سگ ها گرد است و پوزه کوتاه تری نسبت به گروه دیگر دارند. همچنین چشمان آنها به هم نزدیک است که باعث می شود چهره آنها شاد و خندان به نظر برسد.

سگ پامرانین روباهی

از سوی دیگر، این دسته از پامرانین ها دارای پوزه نسبتا کشیده ای هستند که حالت چهره آنها را تا حدودی جدی می کند. از طرفی چشمانشان دراز و بادامی شکل است و به همین دلیل به روباه پامر شهرت دارند.

به چه سگ هایی  پامرانین کراس  می گویند؟

یکی از سوالات اساسی که اکثر افراد با آن مواجه هستند، اضافه شدن کلمه “کراس” به نام برخی از نژادها به خصوص نژاد پامرانیان است. اما دلیل واقعی این امر چیست؟ تفاوت بین پامرانین معمولی و پامرانین کراس چیست؟
برای پاسخ به این سوال لازم است بدانیم که اصطلاح «کراس» در مورد سگ زمانی به کار می رود که بخواهیم نشان دهیم که او از ترکیب دو نژاد به دنیا آمده است. بنابراین پامرانین کراس به این معنی است که یکی از والدین سگ مورد نظر شما پامرانین و دیگری از نژاد دیگری است.

برای شناخت معروف ترین  پامرانین کراس ها در اینجا نام تعدادی از آنها را ذکر می کنیم:

پامسکی: ترکیبی از پامرانین و هاسکی
پامچی: ترکیبی از نژاد پامرانین و شی هواهوا
شیرانین یا شیتزو-پامرانین: ترکیبی از نژادهای شیتزو و پامرانین
پامیگل: ترکیبی از پامرانین و بیگل

پامرانین

پامرانین

هوش مصنوعی در کسب و کار ها

هوش مصنوعی و کاربرد آن

ویژگی های رفتاری پامرانیان

سگ‌های پامرانین اهل معاشرت، باهوش و بسیار شیطون و شاد هستند. آنها عاشق ملاقات با افراد جدید هستند و به راحتی با حیوانات دیگر دوست می شوند.

این سگ ها با دقت بالای خود به سرعت پارس می کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک به شما هشدار می دهند. به همین دلیل می توان آنها را به عنوان نگهبان نیز در نظر گرفت.
خلق و خوی سگ پامرانین و اینکه آیا در بزرگسالی رفتار مناسبی دارد به عوامل مختلفی از جمله تحصیلات، اجتماعی شدن و عوامل ارثی بستگی دارد.

بنابراین بهتر است برای داشتن سگی دوست داشتنی و خوش رفتار از صحیح بودن رفتار والدینش اطمینان حاصل کند. همچنین آموزش این سگ ها را از دوران جوانی شروع کنید و رفتار صحیح را به آنها آموزش دهید.
گاهی اوقات افرادی که علاقه مند به نگهداری از پامرانین هستند نگرانی هایی مانند رفتار این سگ با فرزند خود دارند. خوشبختانه این نژاد با کودکان و حتی حیوانات دیگر به خوبی کنار می آید و رفتار خوبی با آنها دارد. البته لازم است که رفتار صحیح با این سگ را نیز به فرزندتان بیاموزید

اگر فرزندتان کم سن و سال است او را برای مدت طولانی تنها نگذارید زیرا این سگ ها جثه کوچک و ضعیفی دارند و ممکن است کودک شما ناخواسته در حین بازی صدمات جدی به آنها وارد کند.

مراقب باش! سگ های پامرانین علیرغم جثه کوچکشان بسیار شجاع و نترس هستند و علاقه زیادی به مشاجره با سگ های بزرگتر دارند و ممکن است با این کار به خود آسیب برسانند. بنابراین بهتر است سگ خود را با نژادهای بزرگتر تنها نگذارید.

تفاوت بین پامرانین خرس و روباه

همانطور که گفتیم برخی از ویژگی های ظاهری سگ های این نژاد تا حدودی مشابه و در سایرین متفاوت است. این تفاوت ها باعث شده است که پامرانیان با القاب مختلفی مانند خرس و روباه شناخته شوند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت های این دو گروه با ما همراه باشید.

تفاوت بین پامرانین خرسی و روباهی

همانطور که گفتیم برخی از ویژگی های ظاهری سگ های این نژاد تا حدودی مشابه و در سایرین متفاوت است. این تفاوت ها باعث شده است که پامرانیان با نام های مستعار مختلفی مانند خرس و روباه شناخته شوند. با ما همراه باشید تا با تفاوت های این دو گروه بیشتر آشنا شوید.

سگ پامرانین خرس

این گروه از پامرانیاها، همانطور که از نامشان پیداست، شبیه یک خرس کوچک زیبا هستند. سر این سگ ها گرد است و پوزه کوتاه تری نسبت به گروه دیگر دارند. همچنین چشمان آنها به هم نزدیک است که باعث می شود چهره آنها شاد و خندان به نظر برسد.

سگ پامرانین روباه

از طرف دیگر، این دسته از پامرانیاها پوزگی نسبتاً کشیده ای دارند که حالت چهره آنها را تا حدودی جدی می کند. از طرفی چشمانشان بلند و بادامی شکل است و به همین دلیل به روباه پالمر معروفند.

به چه سگ هایی پامرانیان می گویند؟

یکی از سوالات اساسی که اکثر افراد با آن مواجه هستند، اضافه شدن کلمه “کراس” به نام برخی از نژادها به خصوص نژاد پامرانیان است. اما دلیل واقعی این امر چیست؟ تفاوت بین پامرانین معمولی و کراس پامرانین چیست؟
برای پاسخ به این سوال لازم است بدانیم که اصطلاح کراس زمانی برای سگ به کار می رود که بخواهیم نشان دهیم او از ترکیب دو نژاد به دنیا آمده است. بنابراین کراس پامرانین به این معنی است که یکی از والدین سگ مورد نظر شما پامرانین و دیگری از نژاد دیگری است.
برای آشنایی با معروف‌ترین کراس های پامرانین، نام برخی از آن‌ها را در زیر آورده‌ایم:

پامرانیان: ترکیبی از پامرانین و هاسکی
پامچی: ترکیبی از نژاد پامرانین و شی هواهوا
شیرانین یا شیتزو-پومرانین: ترکیبی از نژادهای شیتزو و پامرانین
پامیگل: ترکیبی از پامرانین و بیگل

ویژگی های رفتاری پامرانیان

سگ های پامرانین اجتماعی، باهوش و بسیار شیطون و شاد هستند. آنها عاشق ملاقات با افراد جدید هستند و به راحتی با حیوانات دیگر دوست می شوند. این سگ ها با دقت بالایی که دارند به سرعت پارس می کنند و در صورت مشاهده چیزهای مشکوک به شما هشدار می دهند. به همین دلیل می توان آنها را قیم نیز دانست.
خلق و خوی سگ پامرانیا و اینکه آیا در بزرگسالی خوب رفتار می کند به عوامل مختلفی از جمله تحصیلات، اجتماعی شدن و عوامل ارثی بستگی دارد.

بنابراین بهتر است برای داشتن یک سگ دوست داشتنی و خوش رفتار از صحیح بودن رفتار والدینش اطمینان حاصل کنید. همچنین آموزش این سگ ها را از سنین پایین شروع کنید و رفتار مناسب را به آنها آموزش دهید.
گاهی اوقات افرادی که علاقه مند به نگهداری از پامرانین هستند نگرانی هایی مانند رفتار این سگ با فرزند خود دارند. خوشبختانه این نژاد با بچه ها و حتی حیوانات دیگر به خوبی کنار می آید و رفتار خوبی با آنها دارد.

البته لازم است رفتار صحیح با این سگ را به کودک خود آموزش دهید و اگر کودک شما جوان است او را برای مدت طولانی تنها نگذارید. زیرا این سگ ها کوچک و ضعیف هستند و ممکن است کودک شما در حین بازی ناخواسته به آنها آسیب برساند.
مواظب باش! سگ های پامرانین علیرغم جثه کوچکشان بسیار شجاع و نترس هستند و به بحث و جدل با سگ های بزرگتر علاقه زیادی دارند و ممکن است با این کار به خود آسیب برسانند. بنابراین بهتر است سگ خود را با نژادهای بزرگتر تنها نگذارید.

تغذیه پامرانیان

تغذیه بسیار مهم است زیرا تأثیر مستقیمی بر سلامت و طول عمر سگ دارد.
میزان غذایی که سگ پامرانین در روز مصرف می کند به عوامل مختلفی از جمله سن، اندازه بدن، سطح فعالیت روزانه و میزان متابولیسم بستگی دارد.
از آنجایی که این سگ ها شکم کوچکی دارند، نمی توانند در یک وعده غذای زیادی مصرف کنند. از طرفی این نژاد دچار افت ناگهانی قند خون می شود. بنابراین بهترین کار برای جلوگیری از بروز مشکل این است که غذای روزانه خود را به وعده های غذایی بیشتری تقسیم کنید، مثلاً سه تا چهار وعده در روز و میزان غذا را در هر وعده کنترل کنید. علاوه بر این، اندازه ذرات غذا نباید خیلی بزرگ باشد. در غیر این صورت سگ شما نمی تواند این مواد را به خوبی بجود و ببلعد و ممکن است خفه شود.
غذای مناسب و باکیفیت برای این پامرانیان ضروری است و هر وعده غذایی باید دارای مقدار مناسب پروتئین و مواد مغذی باشد. غذای خشک با کیفیت می تواند انتخاب خوبی باشد. زیرا نه تنها مواد لازم برای بدن این سگ ها را تامین می کند، بلکه باعث سلامت بیشتر دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها می شود. اگر قصد دارید از غذای خانگی در رژیم غذایی سگ خود استفاده کنید، مواد تشکیل دهنده غذا باید مناسب و متعادل باشد تا باعث مشکلات گوارشی و بیماری نشود.

غذاهای مضر برای سگ پامرانین

برخی از غذاها برای سگ های این نژاد ممنوع است. مثلا:
شکلات، قهوه و هر غذای کافئین دار سیر و پیاز ، غذاهای تند و شور ، انگور و کشمش

از آنجایی که سگ های پامرانین مستعد ابتلا به آلرژی های غذایی هستند، مصرف غذای مشکوک را متوقف کنید و در صورت بروز علائم با دامپزشک مشورت کنید.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

خرید رپورتاژ آگهی وتاثیر بر سئو وبسایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *