تکنولوژی

ترفندهای عکاسی پرتره

ترفندهای عکاسی پرتره

عکاسی پرته هم نوعی از سبکهای عکاسی وهنری از هنرهایی مانند صنعتی تبلیغاتی با تکنیکها و چالشهای خود تنظیمات دوربین فضا و نور تمام این نکات از ترفندهای عکاسی پرتره است و داشتن دانش وآموزشهای لازم میتوان به عکسی باکیفیت در زیبا رسید

عکاسی پرتره در شب

عکاسی پرتره در شب می‌تواند بسیار هنری و خاص باشد. ممکن است فکر کنید برای ثبت عکس پرتره در چنین شرایطی به تجهیزات ویژه ای نیاز دارید و یا حتی فکر کنید در تاریکی نمی‌توانید پرتره‌های جذابی بگیرید. در این مقاله به آموزش عکاسی پرتره در شب میپردازیم و نکاتی که در این باره به شما کمک می‌کنند تا دید بهتری به این تکنیک داشته باشید را بیان می‌کنیم. ترفندهای عکاسی پرتره در شب البته نیاز به نور کمکی دارد تا بتوانید از سوژه عکس بگیرید، اما با امکانات در دسترس هم می‌توانید آثار زیبایی ثبت کنید. می‌توانید از منابع نوری مانند چراغ قوه برای این کار استفاده کنید. نور مناسب می‌تواند کیفیت عکس را بیشتر کند و همچنین زوایای بهتری در اختیار ما قرار دهد. در ادامه این مقاله مجله ارگ به ترفندهای عکاسی پرتره خواهیم پرداخت

 

 

.


ترفندهای عکاسی پرتره در شب 

به منظور ثبت عکس‌های باکیفیت در شب، بهتر است برخی ابتدا بدانید عکاسی پرتره چیست و اصول و نکات آن را دانسته باشید. همچنین هرچه تکنیک‌های مربوط به این زمینه را بیشتر تمرین کنید، ثبت تصویرهای زیبا و باکیفیت برایتان راحت تر خواهد بود و می‌توانید عکاسی پرتره در شب را به راحتی انجام دهید. سرعت شاتر، باز و بسته بودن دیافراگم، تنظیمات و حتی زاویه نورپردازی، می توانند تغییرات مهم و فاحشی در عکس‌هایتان به وجود بیاورند.

به همین دلیل است که باید تنظیمات عکاسی پرتره در شب را برای چنین موقعیت‌هایی به درستی انجام دهید. تمامی این جزئیات می توانند در کیفیت و یا عدم کیفیت، وضوح و حتی زیبا به نظر رسیدن سوژه تأثیر داشته باشند؛ زیرا نور تقریباً مهم‌ترین مقوله‌ی عکس به شمار می‌رود. بهترین حالت در چنین مواقعی، حالت اولویت با دیافراگم است. این حالت باعث می‌شود عکاس بتواند عدد دیافراگم را به دلخواه تغییر دهد و دوربین در چنین تنظیماتی با توجه به عدد دیافراگم، بهترین سرعت شاتر را تنظیم می کند. از این طریق می‌توانید آزادانه عمل کنید و در عین حال بهترین کیفیت را داشته باشید

 تنظیمات دوربین عکاسی پرتره

ایزو در عکاسی بسیار مهم است. به ویژه این نکته در عکاسی پرتره در شب اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگر آن را زیاد کنید، نویز زیادی روی عکس ها می‌افتد و اگر روی عدد پیش فرض دوربین باشد، نویز کم است و عکس خوبی از آب در نخواهد آمد. بهترین راه حل این است که پیش از عکاسی، درپوش لنز را بگذارید و از پایین ترین ایزو شروع به عکاسی کنید و آن قدر بالا ببرید تا ببینید بهترین تنظیمات آن روی چند است. سپس می‌توانید در عکاسی پرتره شب آن را تنظیم کنید.

همچنین بهتر است در صورت لزوم شاتر را آهسته تر کنید و سرعت آن را تا حد ممکن کم کنید. در شرایطی که نور کم است، دیافراگم هم تا حد ممکن باز می‌شود و با تنظیم درست سرعت شاتر، می‌توانید بهترین نور را داشته باشید. زمانی که سرعت شاتر درست انتخاب شود، لرزش دیده نمی‌شود و عکس با بیشترین کیفیت ثبت خواهد شد.

فوکوس نیز از چالش‌های مهمی است که به ویژه در عکاسی پرتره در شب اهمیت ویژه ای دارد و نتیجه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سیستم فوکوس هر دوربین طبق نور عمل می کند؛ یعنی نوری که برای فوکوس لازم است، ممکن است وجود نداشته باشد. بهترین کار این است که برای تأمین نور، چراغ قوه به همراه ببرید و از حالت Live View بهره ببرید تا دوربین به صورت موقت ایزو را بالا ببرد. همچنین می‌توانید از حالت Red beam نیز استفاده نمایید.

اعتیاد فرزندان به گوشی موبایل

هوش مصنوعی و کاربرد آن

کاربرد هوش مصنوعی (AI) چیست و چگونه کار می کند ؟


نور پردازی وترفندهای عکاسی پرتره 

نورپردازی در هر سبکی از عکاسی اهمیت بسیار ویژه ای دارد و در عکاسی پرتره در شب، اهمیت بیشتری نیز پیدا می کند. زمانی که می‌خواهید لوکیشن عکاسی پرتره در شب را انتخاب کنید، باید دقت داشته باشید. برخی مکان‌ها نور دارند و برخی محل‌ها کاملاً تاریک هستند. باید با توجه به تمامی جزئیات، تجهیزات و تنظیمات دوربین را همراه داشته باشید. به طور مثال عکاسی در یک خیابان شلوغ با عکاسی در محیطی تاریک مانند یک روستا، تفاوت خواهد داشت. تجهیزات نوری مختلف می توانند در این زمان به کمک شما بیایند و با این ترفندهای عکاسی پرتره بهترین نتیجه را برایتان رقم بزنند.

نورهای ثابت نیز روی فوکوس دوربین تأثیر دارند و می‌توانید راحت تر عکاسی کنید. همچنین فوکوس دستی در شرایطی که نور بسیار کم است می‌تواند دردسر ساز باشد. 

نور ثابت برای عکاسی نیاز است. می‌توانید از چراغ قوه‌های ال ای دی استفاده کنید این چراغ‌ها هزینه زیادی را در بر نمی‌گیرند، اما می توانند تأثیر بسیار خوبی روی عکس بگذارند حتی چراغ قوه‌های معمولی نیز در چنین شرایطی به کارتان خواهند آمد  می‌توانید این نور را در نزدیکی صورت سوژه بگیرید و زمانی که فوکوس انجام شد، چراغ قوه را از کادر عکاسی خارج نمایید.

 حتی می‌توانید از مدل بخواهید نور را در نزدیکی صورت خود بگیرد همچنین می‌توانید از تجهیزات قوی تری برای این کار استفاده کنید در بسیاری از لوکیشن ها نورهای کم و زیاد در عکس قرار می‌گیرند و می توانند در تاریکی شب، نمایی فوق‌العاده ایجاد کنند. می‌توانید از نور مغازه‌ها، خیابان‌ها، نمای بالای شهر که چراغ‌های تمام شهر در آن‌ها پیدا است را به عنوان لوکیشن در نظر بگیرید

 

نگهداری و پرورش آلوئه ورا در خانه

آشنایی با گل ادریسی Hydrangea

شناخت گیاه پاچیرا

وسایل لازم و ترفندهای عکاسی پرتره

برای عکاسی در شب بهتر است دوربینی به همراه داشته باشید که حرفه ای باشد تا بتوانید در نور کم هم عکس‌های خوبی ثبت کنید. همچنین می‌توانید از تجهیزات نوری در شرایطی که نور زیادی در محیط نیست بهره ببرید. بسته به فضایی که در آن قصد عکاسی دارید، می‌توانید از وسایلی مانند چراغ قوه، پروژکتور و وسایل دیگر استفاده کنید. دیافراگم نیز از مباحث مهمی است که باید در عکاسی پرتره در شب رعایت شود. در عکاسی با نور کم، نور مسئله مهمی است و باید از امکانات موجود به بهترین شکل استفاده کنید.

از حداقل‌ها، حداکثر استفاده را ببرید تا عکس‌هایی باکیفیت ثبت نمایید به همین جهت بهتر است از لنزی استفاده کنید که نور را به خوبی و به مقدار زیادی از خود عبور دهد. دیافراگم چنین کاربردی در دوربین دارد و نور را از خود عبور می‌دهد. به همین منظور باید دوربینی را انتخاب کنید که دیافراگمش قابلیت باز شدن زیاد را داشته باشد.

جمع بندی

عکاسی پرتره در شب می‌تواند بسیار جذاب باشد و با کمی خلاقیت وترفندهای عکاسی پرتره می‌توانید عکس‌هایی ماندگار ثبت نمایید به همین دلیل در این مقاله آموزش عکاسی پرتره در شب را به طور کامل آوردیم. یکی از مزایای عکاسی پرتره در شب این است که با استفاده از منابع نوری  فضایی فوق‌ العاده خلق خواهید کرد بهترین راه برای عکاسی در شب، این است که تکنیک‌های آن را بدانید و با تمرین، آن‌ها را پیاده سازی نمایید. برای این کار می‌توانید در کلاس‌های عکاسی معتبر شرکت کنید

مقاله های پیشنهادی

دیجیتال مارکتینگ

مقالات مفید گردشگری تاریخی

نگاهی به اصفهان قدیم

1400-05-31خانه وخانه داری

اعتیادفرزندان به گوشی هوشمند و افسردگی و بی ادبی

4 ساعت پیشفروشگاه ارگ

فروشگاه لوازم جانبی آداک همراه

1400-06-13گردشگری تاریخی

مناره های اصفهان

1400-06-01اصفهان گردی گردشگری تاریخی

نگاهی به مکان های تاریخی اصفهان

1400-06-02گردشگری تاریخی

میراث فرهنگی اصفهان و فرهنگ عامه

1400-06-02

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *