استایل و زیبایی

9 دلیل خواص طلا برای زنان

9 دلیل خواص طلا برای زنان

خواص طلا برای زنان موضوع داغ دانشمندان مختلفی بوده است که در زمینه طلا و جواهرات تحقیق کردند. آشنایی با خواص درمانی طلا برای خانم ها جالب است و احتمالا به دلیل خواص طلا لحظه ای آن را از خود جدا نخواهید کرد. 

خواص طلا در حوزه سلامت

طلا از ديرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهميتي داشته است و دانشمندان مختلف ايراني نيز در مورد خواص درماني طلا بسيار سحن گفته اند ، از جمله آن ها مي توان به اين اشاره کرد که :
طلا فلزي است داراي طبيعت گرم و تر ، به قلب نيرو بخشيده و اگر با آن بر روي پوست داغ زنند ( در قديم بين بعضي اقوام رسم بوده است ) عفونتي را به دنبال ندارد .

در طرفي ديگر براي خانوم ها فوايدي زيادي دارد از جمله نابهنجاري هاي غددي و عصبي را از بين مي برد و فشار عصبي را کاهش مي دهد. به نوشته روزنامه روسي وزگلياد طلا فشار خون را پايين مي آورد ولي نقره عملکرد عکس دارد.

طلا نيز به رفع بيماري هاي قلبي بسيار کمک مي کند. شايد به همين خاطر است که در طب سوزني در بعضي نقاط بدن از فلز طلا و در بعضي ديگر نقره استفاده مي کردند.
لازم است به اين نكته اشاره كنيم كه علت علاقه خانم‌ها به طلا علاوه بر زيبايي آن و خواص درماني، “پس‌انداز امن بودن” آن است.

طلا به عنوان سلطان فلزات از ارزش بالايي نسبت به فلزات ديگر برخوردار است و قدرت خريد خود را هميشه حفظ مي‌كند.

طلا به عنوان يكي از معروف‌ترين دارايي‌هاي جهان يك كالاي خاص و منحصر به فرد است و تنها كالايي است كه براي اندوختن توليد مي‌شود و به جرات مي‌توان گفت تمام طلا‌هايي كه در طول تاريخ توليد شده در خزانه دولت‌ها و بانك‌ها، گاوصندوق‌هاي طلا فروشان و صندوقچه‌هاي خانم‌ها انبار شده است.

جهت خواندن مقاله خواص طلا با مجله ارگ همراه باشید.

انتخاب طلا برای زنان

آشنایی با برند و محصولات هیدرودرم

معروف ترین بدلیجات و زیورآلات

خواص طلا برای خانمها

در گذشته‌هاي نه چندان دور هنگامي که زني به دليل ترس و يا وحشت غش می کرد و يا فشار خون پايين مي‌آمد براي درمان او تکه طلايي مانند گردنبند، انگشتر و يا دستبند طلايي را در ظرف آب مي‌انداختند و با قاشق طلا را در آب هم مي‌زدند و به خورد فرد مورد نظر مي‌دادند تا بهبود يابد که البته بسيار تاثيرگذار هم بود.

اروپايي‌ها در قرن هجدهم با اين روش شرقي‌ها يعني انداختن تکه طلايي در آب براي بهبود سلامت زنان آشنا شدند و با اين روش توانستند با خوراندن به اصطلاح آب طلا به زنان غش کرده و از حال رفته آنان را بهبود بخشند و با چشمان خود تماشا کنند که زنان به سرعت به هوش مي‌آيند.

پس از مدتي متوجه اين موضوع شده‌اند که اين روش يک روش کاملا علمي و کاربردي است و آن را به اثبات رساندند. هنگامي که مي‌گوييم طلا فلز گران‌بهايي است منظور ما قيمت مادي طلا نيست بلکه از نظر کاربرد آن در علم پزشکي است.

طلا داراي سازگاري بالايي است و به همين دليل پزشکان از آن به عنوان پايداري در برابر خوردگي اعضاي بدن استفاده مي‌کنند.

هنگامي که طلا در درون بدن قرار بگيرد هيچ گونه واکنش شيميايي از خود نشان نمي‌دهد و همچنين بدن انسان نيز هيچ مشکلي با آن ندارد

در یک نگاه طلا بهترین رسانای الکتریسیته

تمامي جريان الکتريسيته را از خود عبور مي‌دهد و از آن به عنوان بهترين هادي ياد مي‌کنند. اين فلز بسيار انعطاف‌پذير است و به همين دليل از آن براي درست کردن انواع قطعات پزشکي که نياز به دقت بالا دارند استفاده مي‌شود.

تمامي الکترون‌هاي طلا در زير ميکروسکوپ ديده مي‌شوند که اين نشان دهنده رسانا بودن آن است که البته هيچ فلزي به اندازه طلا به اين اندازه قدرت رسانا ندارد.

پژوهش هاي فراوان علمي ديگر نشان مي دهد که اشعه هاي طلا نقش منفي بر روي هورمون هاي جنسي مردان دارد درحالي که اشعه هاي عنصر «نقره» بر مردان و زنان چنين تأثيري ندارد.

1-کاهش تب و دمای بدن

در بسیاری از مواقع با گرگرفتگی و سایر مشکلات بدن روبرو می‌شوید که ناشی از  تغییرات بدن است. طلا کمک می‌کند تا از این مشکل جلوگیری کنید و به طور طبیعی دمای بدن‌تان را حفظ کنید. به عنوان مثال، زنانی که یائسگی را پشت سر می گذارند، دچار گرگرفتگی می شوند.

یکی از فواید طلا در خانم های یائسه کمک به کاهش گرگرفتگی است. در خانم هایی که هنوز در سن باروری هستند نیز استفاده از طلا میتواند به تنظیم دمای بدن در دوره های ماهانه کمک کند. بنابراین یکی از خواص فلز طلا برای خانم ها کاهش درد و گرگرفتگی یا تنظیم دما است.

تهیه و ساخت انواع موم اپلاسیون خانگی

راهنمایی خرید عطر

2-کمک به التیام درد

انسان ها بعد از آنکه طلا را کشف کردند از آن برای مصارف مختلف بهره بردند. هنوز مدت زمان زیادی از کشف این فلز خارق العاده نگذشته بود که انسان متوجه خواص شفادهنده و ارزش آن شد. از همین رو ارزش طلا در پیش چشمان بشر دو چندان شد.

از همان ابتدای کشف طلا و بعد از آنکه خواص درمانی طلا آشکار شد ، از این فلز به شکل طبیعی خود برای درمان درد و زخم استفاده می شد.

انسان ها فهمیدند که گذاشتن طلا و یا گرد طلا میتواند جلوی عفونت زخم ها را بگیرد و به ترمیم زخم ها کمک زیادی میکند. آن ها همچنین فهمیدند که با بستن طلا به زخم ها و خراش های شدید میتوان به کاهش درد نیز کمک کرد.

 

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

اصطلاحات و عناوین سئو چیست

3-از بزرگترین خواص طلا افزایش شور و نشاط در روان

اگر همیشه احساس بیحالی و افسردگی میکنید، جواهرات طلا می توانند حس و حال شما را بهتر کنند زیرا طلا دارای تاثیرات مثبتی است که می تواند بر مشکلات روحی و روانی درون بدن یا ذهن شما غلبه کند.

این تاثیرات یا انرژی مثبت، ارتعاشات گرم و تسکین دهنده ای را در داخل بدن به جریان میاندازد که رگ های خونی شما را شل کرده و توزیع اکسیژن به سلول ها را تقویت کرده یا افزایش میدهد و به نوبه خود، سطح انرژی شما را بالا می برد و بدن شما بهتر به خواسته هایتان واکنش نشان می دهد.

با افزایش جریان اکسیژن در بدن، طلا و فواید طلا به هر قسمت از بدن کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشد و انجام کارهای روزمره برای شما راحت تر خواهد بود.

گردش خون خوب جنبه مهمی در پیشگیری از بیماری دارد و این یکی از دلایلی است که امروزه بسیاری از افراد جواهرات طلا را مستقیماً بر روی پوست خود استفاده میکنند.

چقدر در مورد لیزر می دانید؟

انتخاب بهترین دستگاه لیزر خانگی

4- بهبود و درمان علائم آرتریت و آرتروز

افرادی که آرتروز دارند درد زیادی متحمل می شوند که استفاده درست و طبیعی از انگشتان دست و پاها را برای آنها غیرممکن می کند.

آویختن و استفاده از طلای 24 عیار یا قرار گرفتن آن در معرض پوست ناحیه دچار آرتروز،خاصیت تسکین دهنده ای دارد و علائم نامطلوب مرتبط با آرتروز را کاهش می دهد.در این خصوص محققان مطالعاتی انجام داده اند که نتایج مثبتی برای بیماران آرتروزی داشته است.

مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا (NCBI) در این خصوص می گوید که استفاده از طلا به جهت تسکین درد آرتروز در تحقیقات مختلف مورد بررسی است و هرچند که مطالعات زیادی برای اثبات این ادعا مورد نیاز است ولی در حال حاضر بهره گیری از فواید طلا برای بیماران آرتروزی توصیه شده است.

5-کاهش استرس اضطراب

زندگی سخت است و بعضی اوقات، ممکن است احساس کنید که انجام هیچ کاری برای شما مفید نیست و به عبارتی هیچ چیزی به شما مزه نمیدهد. زمانی که در این وضعیت روانی و استرس زا هستید قرار گرفتن در مسیرها اشتباه و بیراهه بسیار محتمل است.
انتخاب چنین مسیرهای زندگی  شما را به خطر می اندازد و سخت تر میکندبا این وجود، با آویختن جواهرات طلا می توانید بر چنین روحیه بد و استرس زا غلبه کنید. آویختن طلا نه تنها برای بهبود وضع روحی و کاهش استرس خوب است بلکه به شما اعتماد بنفس بالایی میدهد.
هنگام استفاده یا آویختن جواهرات طلای ظریف، بهتر میتوانید با مردم تعامل داشته باشید و آسانتر میتوانید خواسته های خود را به آن ها منتقل کنید در نتیجه هر چه این روابطه آسانتر و بهتر باشد استرس و اضطراب نیز کم و کمتر خواهد شد. بدین ترتیب جواهرات و فواید طلا، سلامت و رفاه عاطفی شما را تقویت می کنند به مقدار قابل توجهی فشار و بار روانی شما را کاهش میدهند

.

نکات مهم درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

6-افزایش روند بهبود در زخم

کلئوپاترا از طلا به عنوان یک راه حل عالی و یک داروی ضد پیری استفاده کرد و اتفاقاً تاریخ می گوید که او جواب را دریافت کرد. اگر به تاریخ نگاه کرده باشید، می توانید متوجه شوید که طلای این ملکه مظهر زیبایی در طول تاریخ است.
طلا همچنین در دوران روم باستان برای درمان عفونت های پوستی مورد استفاده قرار می گرفت و یک درمان رایج برای مشکلات و بیماری های پوستی بود. امروزه بسیاری از متخصصان پوست بر این باورند که طلا قدرت فوق العاده ای در التیام پوست دارد

بنابراین امروزه و در عصر مدرن بسیاری از زنان به درمان جادویی پوست خود با استفاده از فواید طلا روی آورده اند.

علاوه بر این، بسیاری از محصولات درمان پوستی که در بازار مشاهده می کنید از طلا به عنوان ماده شفابخش خود نیز استفاده می کنند. اگر به دنبال محصولات مراقبت از پوست هستید، قطعا باید به دنبال درمان های پوستی مبتنی بر طلا باشید. اینها پوست شما را عالی جلوه می دهند و آن شادابی جوانی را به شما می دهند که کلئوپاترا برای مدت طولانی از آن لذت می برد

.

 7-افزایش قدرت سیستم دفاعی در بدن

همه دوست دارند همیشه سالم بمانند ، اما این واقعا کار آسانی نیست. پاتوژن ها و عوامل بیماری زا همیشه در اطراف شما وجود دارد و همواره میتوانند سلامتیتان را به خطر بی اندازند. اما به لطف فواید طلا و جواهرات، شما میتوانید همواره از محافظت اضافی در برابر عفونت ها و موارد بیماری زا برخوردار باشید. جواهرات و طلاها ایمنی بدن را تقویت می کند به همین دلیل است که اغلب خانم ها در بیشتر طول عمرشان طلا استفاده میکنند. این خانم ها معمولا سلامتی بالایی دارند و کمتر به بیماری ها مبتلا میشوند.

8-بهبود سیستم عصبی وسیستم لنفاوی بدن

یکی از مهمترین مزایای طلا و جواهرات بر پایه طلا کمک به بهبود سیستم عصبی و همچنین سیستم غدد درون ریز است. مطالعات انجام شده در این زمینه و روی بیمارانی که از طلا و جواهرات طلا استفاده می کنند، گواه این مدعا است. برای جلوگیری از بروز مشکلات غدد درون ریز مانند تیروئید یا مشکلات عصبی می توانید از زیورآلات طلا و فواید طلا استفاده و بهره مند شوید

.

 9-فوائد طلا در طب سنتی و سوزنی

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روشهای پزشکی است. متخصصان طب سوزنی برای کاهش درد و آزاد کردن جریان انرژی در بدن از سوزن هایی استفاده میکنند که نوکشان از طلا ساخته شده است. سایر شفابخش های جایگزین در سراسر جهان نیز از کریستال های رنگی طلایی استفاده می کنند زیرا دارای خواص درمانی هستند و میتوانند درد و رنج را تسکین ببخشند

.

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

آموزش و تربیت کاسکو

 خواص طلا از نظر علمی

دانشمندان بلاروسی به افرادی که زخم معده یا سایر بیماری های معده دارند توصیه می کنند از طلا استفاده کنند و به افرادی که عصبانی و تندخو هستند از نقره استفاده کنند.
اگر انگشتر طلای انگشت شما سیاه شد، می تواند نشان دهنده بیماری شما باشد.
پزشکان استفاده از آلیاژ طلا و نقره را توصیه نمی کنند و به کاربرد جداگانه آنها اعتقاد دارند.
و استفاده از طلا به دلیل تشعشعات آن برای مردان مضر است و برای زنان مفید است.
هندی ها سابقه استفاده از طلا را بسیار دارند

علاقه مردم هند به طلا سال به سال بیشتر می شود، به همین دلیل هند بیشترین مصرف طلا را در جهان دارد. مردم این کشور از طلا هم برای سرمایه گذاری استفاده می کنند و هم به دلیل ارزش های فرهنگی که برای آن قائل هستند.

از طلا در ساخت کلاه ایمنی فضانوردان و به خصوص شیشه آن استفاده می شود زیرا طلا اشعه ماوراء بنفش را منعکس می کند و در عین حال اجازه می دهد نور خورشید به داخل کلاه بتابد. به این ترتیب فضای داخل کلاه روشن اما خنک باقی می ماند.

در اینجا به 

بیشتر بدانید

نژادسگ رتریور

شناخت انواع نژادسگ رتریور

به روز شده:1402-08-11

آشنایی با سگ رتریور

به روز شده:1402-08-11نژاد سگ

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

به روز شده:1402-08-08

بیشتر بدانید

مراحل تاسیس دفتر اسناد رسمی چیست؟

1401-12-06

قرار رد دعوی چیست؟

1401-12-06

انواع حقوق و دعاوی

1402-02-02

وکیل تسخیری به چه کسی می گویند؟

1402-05-14

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *