تکنولوژی

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

چگونه وب سایت ها می توانند با میلیون ها صفحه نمایش موجود مطابقت داشته باشند؟ این می تواند از طریق سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) انجام شود. تعریف سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) به این معناست که وب سایت شما می تواند بهترین تجربه را برای کاربران، اعم از کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ، تبلت یا موبایل، تطبیق و ارائه دهد. یک سایت ریسپانسیو به طور خودکار برای اندازه های مختلف صفحه نمایش تنظیم می شود.

 سایت رسپانسیو 

.

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) چیست؟

 

سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا، که RWD نیز نامیده می شود، یک رویکرد توسعه وب و طراحی سایت مدرن را توصیف می کند که به وب سایت ها و صفحات آن ها اجازه می دهد با سازگاری خودکار صفحه نمایش، سایت ریسپانسیو بسته به اندازه صفحه نمایش و جهت دستگاهی که برای مشاهده آن استفاده می شود، تغییرات پویایی در ظاهر سایت ایجاد شود. سایت ریسپانسیو نوع طراحی، عناصر صفحه با بزرگ یا کوچک شدن نمای نمایش، تغییر شکل می دهند و برای تنظیم مجدد محتوا و عناصر طراحی، به شبکه های مبتنی بر نسبت متکی می باشد.

مجموعه “سایت سازه” متخصص در امر طراحی سایت ریسپانسیو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد

 

وظایف وکیل مالی

وکیل تسخیری

راهکارهای نگهداری از گل آپارتمانی

یک سایت واکنش گرا چگونه کار می کند؟

سایت ریسپانسیو از طریق Cascading Style Sheets (CSS)، با استفاده از تنظیمات مختلف برای ارائه ویژگی های متفاوت بسته به اندازه صفحه نمایش، جهت، وضوح، قابلیت رنگ و سایر ویژگی های دستگاه کاربر، کار می کند. نمونه ای از یک  سایت ریسپانسیو، نشده  صفحه ای است که در مرورگرهای رایانه به خوبی خوانده می شود، اما دارای متن بسیار کوچک و ناخوانا در تلفن های هوشمند است. این اتفاق اغلب به دلیل داشتن ستون ها یا تصاویر بسیار زیاد پیش می آید که در عرض محدود صفحه گوشی هوشمند قرار نمی گیرند. با طراحی ریسپانسیو سایت، توسعه دهندگان وب مجبور نیستند روی اندازه های صفحه نمایش خاصی تمرکز کنند. در عوض، کد سایت واکنش گرا طوری طراحی شده است که به طور خودکار با طیف وسیعی از اندازه های صفحه نمایش سازگار است.

از نظر فنی، طراحی سایت ریسپانسیو، بر اساس درصد است. یک شرکت طراحی، درصدهای متفاوتی را به ابعاد عناصر موجود در صفحه سایت، از جمله تصاویر، ستون ها و متن ها، با استفاده از ابزارهای حرفه ای طراحی سایت اختصاص می دهد. با این درصدها، سایت ریسپانسیو، خودکار تنظیماتی را انجام می دهد و همه چیز را در سایت متناسب با صفحه نمایش کاربر مقیاس می کند.

به عنوان مثال، وقتی یک سایت را در لپ تاپ مشاهده می کنید، ممکن است سه ستون اطلاعات را در یک صفحه نشان دهد. در مقابل، زمانیکه با یک تلفن همراه که معمولاً صفحه نمایش کوچکتری دارد، به همان صفحه نگاه کنید، ممکن است فقط دو ستون را ببینید.

جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان

به روز شده:1402-06-04Read moreاصفهان قدیم

نگاهی به اصفهان قدیم

به روز شده:1402-06-26Read moreبازار سنتی اصفهان

معرفی بازارهای سنتی اصفهان

به روز شده:1402-06-04Read more

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

خرید رپورتاژ آگهی وتاثیر بر سئو وبسایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *