خانه وخانه داری

انواع نژاد سگ رتریور

انواع نژاد سگ رتریور

سگ های رتریور اسکاتلندی دارای نژاد هستند و انواع مختلفی نیز دارند، اگرچه منشأ اصلی این دسته از سگ ها تا حدودی ناشناخته است، اما طبق برخی شایعات، این حیوان برای اولین بار در جنگل های اسکاتلند دیده شده است، امروزه ترکیبات مختلفی وجود دارد. از این حیوان می توان دریافت که شامل گلدن رتریور پیرنه، ترکیبی از گلدندودل رتریور سیاه و طلایی و ترکیبی از انواع پودل گلدن رتریور است. برای شناخت بیشتر این نژاد همراه مجله ارگ باشید.

لابرادور رتریور

سگ لابرادور یکی از محبوب ترین و محبوب ترین سگ ها در آمریکا به حساب می آید. این دسته از سگ ها بدنی تربیت شده و قوی دارند و جثه آنها نیز متوسط است. این سگ ها به داشتن اعصاب آرام، شخصیت خوب و مهربان و هوش خوب در بین افراد مختلف معروف هستند.

این دسته از سگ ها در صورتی که برای خدمت به خوبی آموزش دیده باشند بسیار مفید خواهند بود و به دلیل داشتن قابلیت های ورزشی و حرکتی برای اهداف مختلف مانند کمک درمانی، راهنمایی برای نابینایان و راهنمایی برای معلولان به خوبی کار خواهند کرد.

علاوه بر این، اگر برای شکار آموزش ببینند، همراهان خوبی به حساب می آیند و می توان از آنها در موارد مختلفی مانند کشف مواد منفجره، کشف مواد مخدر، نجات غریق و همچنین به عنوان سگ های جستجو و نجات استفاده کرد.

سگ های لابرادور رتریور بسیار دوست داشتنی، سرزنده، وفادار، مهربان و صمیمی هستند و آنقدر انرژی و ذوق دارند که اگر از بیرون به خانه برگردید به سراغ شما می آیند و طوری با شما رفتار می کنند که انگار از یک سفر طولانی آمده اند. برگشته اید، اگر آنها را در فعالیت های خانه ببرید، شادی را برایشان فراهم کرده اید و بهتر است بدانید که عاشق پیاده روی، شنا، دویدن و بازی هستند و دوست خوبی برای کودکان هستند. و به عنوان اولین تجربه نگهداری از سگ گزینه مناسبی محسوب می شوند.

در یک نگاه

 

سگ شکاری طلایی رنگ دورگه

این نژاد سگ بسیار مهربان و خوش اخلاق است و رابطه و رفتار بسیار خوبی با اعضای خانواده به خصوص صاحبش دارد.
این سگ جثه بزرگ و قدرتمند است و بچه ها را بسیار دوست دارد و رفتار دوستانه ای با آنها دارد اما همچنان باید مراقب رفتار او با کودک خود باشید زیرا ممکن است با برخورد کاملاً تصادفی کودک شما به زمین بیفتد. علاوه بر این، اگر در خانه خود بچه دارید، باید علاوه بر تربیت سگ، فرزندتان را نیز آموزش دهید تا آنها را تحریک نکند.
برای خرید این حیوان باید سعی کنید از پرورش دهندگان معتبر این کار را انجام دهید زیرا پرورش بی رویه در این نژاد سگ اتفاق افتاده است و باید تحقیقات لازم انجام شود برای این کار می توانید به سایت هپی پت مراجعه کنید. بازدید کنید و آموزش های لازم را از کارشناسان مجرب و حرفه ای آن فرا بگیرید.
اما در کل این سگ خلق و خوی خوبی دارد و قابل اعتماد است و توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. آموزش این حیوان کار بسیار ساده ای است زیرا آنها بسیار مطیع و باهوش هستند و علاقه زیادی به انسان و دوستی با آنها دارند و اگر تنها باشند دچار ناراحتی و اضطراب می شوند و ممکن است در آستانه نابودی قرار گیرند. لوازم خانگی می آید.
اگر بتوانید فعالیت بدنی این حیوان را تامین کنید می توانید آن را در خانه های آپارتمانی نگهداری کنید زیرا بسیار پرانرژی و فعال هستند، اگر حیاط متوسط یا بزرگی دارید برایشان فوق العاده است.
این نژاد از سگ ها معمولاً شکارچیانی توانا، مطیع، بسیار باهوش، غالباً قهرمان مسابقات ورزشی و دارای حس بویایی عالی هستند و می توانند در بسیاری از زمینه ها به انسان کمک کنند.
نژاد سگ رتریور

نوا اسکوشیا تولینگ رتریور

یکی دیگر از انواع نژاد سگ رتریور نوا اسکوشیا است که این نوع  به اطاعت از صاحب خود و پرانرژی و چابکی معروف هستند و همراهان خوبی برای خانواده ها محسوب می شوند، آنها برای شکار و فریب پرندگان آموزش دیده اند.

در طول 100 سال گذشته، این سگ در کانادا پرورش و آموزش داده شده است. جثه متوسطی دارند و بیشتر این سگ ها پر انرژی، باهوش، اجتماعی، هوشیار، کنجکاو و شاد هستند و رابطه بسیار خوبی با اعضای خانواده و فرزندان دارند. دارند.

این سگ در سال 1995 به عنوان یک نژاد رسمی در کانادا معرفی شد و توانسته است رتبه هشتاد و هفتم را به عنوان پرطرفدارترین نوع سگ به خود اختصاص دهد.  بسیار پرانرژی و فعال است و هر روز به ۱ ساعت ورزش نیاز دارد و اگر نتواند این انرژی را آزاد کند خسته می شود و ممکن است چیزهایی را بجود یا زمین را کند. .

اگر در مکانی آرام زندگی می کنید، انتخاب این نوع سگ برای شما مناسب نخواهد بود زیرا آنها بسیار پر سر و صدا و پرانرژی هستند، نژاد آنها بسیار کمیاب است و امکان یافتن یک پرورش دهنده قانونی وجود دارد. شما باید زمان زیادی را صرف کنید.

انتخاب رنگ مو مناسب با پوست

تاثیر ساعت مچی در استایل و زیبایی

نژاد این سگ:  رتریور

اصالت این نژاد:از کشور اسکاتلند

وزن حدودی:15 تا 30 کیلوگرم

غذای مناسب این نژاد:مواد حاوی پروتئین و کربوهیدرات و …

بیماری های احتمالی:صرع، چاقی، سرطان

نژاد سگ رتریور

نکات مهم نگهداری عروس هلندی

تاریخچه و نگهداری عروس هلندی

فلت کوتد رتریور

این سگ ها برای شکار در خشکی و همچنین شکار در آب پرورش داده می شوند و بسیار چابک و فعال هستند و به خوبی از صاحب خود اطاعت می کنند. آنها برای انجام فعالیت های روزانه حداقل به 90 دقیقه زمان نیاز دارند زیرا بسیار پرانرژی و فعال هستند و عاشق زندگی و ارتباط با انسان هستند و اگر برای مدت طولانی تنها بمانند ممکن است پرخاشگر شوند و سعی در تخریب کنند.

برای اینکه بتوانید نوع سالم این حیوان را خریداری کنید باید سعی کنید آن را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. در خرید این حیوان دقت کنید زیرا برخی از پرورش دهندگان تقلبی رنگ زرد آن را به دروغ می فروشند و تبلیغ می کنند. سگ های این نژاد در رنگ های جگری، سیاه و سفید موجود هستند.

نژاد سگ رتریور

چساپیک بی رتریور

این سگ از نژاد سگ رتریور برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا متولد شدند و جزو سگ های شکار محسوب می شوند. آنها شکارچیان بزرگی محسوب می شوند و در شنا بسیار قدرتمند هستند.

این نوع سگ ها باید از سنین پایین اجتماعی شوند و آموزش داده شوند. اگر تمرین شما همراه با تشویق باشد، حتی اگر با تکرار زیاد همراه باشد، هرگز خسته نمی شوند.

این سگ ها رابطه بسیار خوبی با اعضای خانواده دارند اما نسبت به غریبه ها پرخاشگر هستند. Chesapeake Bay Retrievers برای افرادی که می خواهند برای اولین بار نگهداری از سگ را تجربه کنند، توصیه نمی شود. در صورت آموزش نادرست و نامناسب ممکن است سرکش و سرکش شوند.

چساپیک بی رتریور

این سگ از نژاد سگ رتریور برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا متولد شدند و جزو سگ های شکار محسوب می شوند. آنها شکارچیان بزرگی محسوب می شوند و در شنا بسیار قدرتمند هستند.
این نوع سگ ها باید از سنین پایین اجتماعی شوند و آموزش داده شوند. اگر تمرین شما همراه با تشویق باشد، حتی اگر با تکرار زیاد همراه باشد، هرگز خسته نمی شوند.

این سگ ها رابطه بسیار خوبی با اعضای خانواده دارند اما نسبت به غریبه ها پرخاشگر هستند. Chesapeake Bay Retrievers برای افرادی که می خواهند برای اولین بار نگهداری از سگ را تجربه کنند، توصیه نمی شود. در صورت آموزش نادرست و نامناسب ممکن است سرکش و سرکش شوند.

بهداشت سگ پودل چگونه است؟

آشنایی با سگ پودل

نژاد سگ رتریور

تفاوت لابرادور و گلدن رتریور چیست؟

گلدن رتریور و لابرادور دو نوع از نژادهای مختلف سگ هستند، این دو نوع سگ طرفداران زیادی دارند و در کانادا، استرالیا و انگلیس بسیار محبوب هستند. امروزه به عنوان سگ خانگی در منازل نگهداری می شوند و هر دو سگ شکاری هستند. اما با توجه به این موارد، تفاوت های قابل توجهی نیز با یکدیگر وجود دارد. از تفاوت های این دو نوع سگ می توان به مواردی مانند تفاوت رنگ اشاره کرد زیرا نژاد لابرادور معمولا سیاه و شکلاتی است اما گلدن رتریور رنگ های متنوعی دارد. رنگ آنها طلایی است.

تفاوت پشم:

پشم این دو نوع سگ نیز با یکدیگر متفاوت است. پشم گلدن رتریور مواج و بلند و تزئینی است و به دلیل داشتن بدن پرمو با مشکل ریزش مو مواجه می شود اما لابرادورها موهای کوتاه و ضد بخار دارند. از نظر ریزش مو، نگهداری آنها آسانتر است.

تفاوت دم:

گلدن رتریورها دمی بسیار زیبا و پرپشت دارند، اما دم لابرادورها کوتاه و کلفت است.

تفاوت در اندازه سر:

سر گلدن رتریور کوچکتر از سر لابرادور است.

مرغ دریایی

آشنایی با سگ رتریور

قیمت خرید سگ گلدن رتریور

سگ رتریور به دلیل زیبایی و اصالتی که دارد در سراسر جهان و بسیاری از کشورها بسیار محبوب و پرطرفدار است و می توان آن را با قیمت های مختلف به خصوص در ایران خریداری کرد. این سگ یکی از گران ترین و کمیاب ترین نژادهای ایران محسوب می شود و قیمت آن معمولا از 6 میلیون شروع می شود و ممکن است به 20 میلیون تومان هم برسد.

محبوب ترین نوع این سگ کدام است؟

این سگ ها دارای نژادهای مختلفی هستند و در بین این نژادها برخی از آنها توانسته اند طرفداران زیادی را به خود جلب کنند و محبوبیت زیادی در بین آنها داشته باشند. همه سگ های این نژاد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند اما در بین آنها به دو نوع سگ لابرادور و گلدن رتریور اشاره خواهیم کرد.

گلدن رتریور که در ایران طرفداران زیادی دارد و به وفور یافت می شود، اگر اصلاً اهل بیرون رفتن و تفریح نیستید خرید این سگ را توصیه نمی کنیم زیرا حداقل یک ساعت باید بیرون بروند. روز گروه سگ ها باهوش، معاشرتی، وفادار، زیبا، بامزه و دارای استعدادهای زیادی هستند و سگ لابرادور رتریور بسیار تلاش می کند تا صاحب خود را راضی کند و تمام تلاش خود را برای کمک به این نوع سگ به کار می گیرد. افراد نابینا و ناتوان می توانند از این سگ ها استفاده کنند، آنها اغلب در رنگ های سفید و شکلاتی موجود هستند.

به عنوان خلاصه و برای اطلاعات بیشتر، می توانید به صفحه سگ رتریور در ویکی پدیا نگاهی بیندازید.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *