خانه وخانه داری

شناخت انواع نژادسگ رتریور

شناخت انواع نژادسگ رتریور

نژادهای سگ رتریور ، نژادی اسکاتلندی دارند و دارای انواع مختلفی نیز می باشند اگر چه منشا اصلی این نژادهای سگ رتریور تا حدودی ناشناخته و نامعلوم است اما طبق برخی از شنیده ها این حیوان برای نخستین بار در جنگل های اسکاتلند رویت شده است،

امروزه ترکیبات مختلفی از این حیوان را می توان مشاهده کرد که شامل طلایی Retriever Pyrenee، ترکیبی از سیاه و طلایی Retriever Goldendoodle و ترکیبی از انواع طلایی Retriever Poodle می باشد.

خصوصیات اخلاقی لابرادور تریور

اگر برای شکار تربیت شوند همراهان خوبی محسوب خواهند شد و می توان از آن ها در موارد مختلفی چون کشف مواد منفجره، کشف مواد مخدر، نجات غریق و همچنین به عنوان سگ‌ های جست و جو و نجات استفاده کرد.

اگر به شناخت بیشتر سگ ریتریور علاقه مند واز این سگ دوست داشتنی اطلاعات بیشتری نیاز دارید مقاله هستیدمعرفی محبوب ترین نژاد سگ مطالعه کنید

سگ لابرادر و سگ رتریور بسیار دوست داشتنی،  شاداب، وفادار، مهربان و صمیمی هستند و آن قدر ذوق و انرژی دارند که در صورتی که از بیرون به خانه باز گردید جوری به سمت شما خواهد آمد و با شما رفتار می‌ کند که انگار از سفری طولانی بازگشته اید، در صورتی که آن ها را در فعالیت های خانگی شرکت دهید زمینه ی خوشحالی و شادی آن ها را فراهم کرده اید و بهتر است بدانید که آن ها پیاده‌ روی، شنا، دویدن و بازی را خیلی دوست دارند و دوست خوبی برای بچه ها محسوب می شوند و به عنوان اولین تجربه از نگهداری از سگ گزینه مناسبی به شمار می روند.

گلدن رتریور یا همان رتریورطلایی

این نژادهای سگ رتریور بسیار مهربان و خوش اخلاق بوده و با اعضای خانواده به خصوص صاحب خود رابطه و رفتار بسیار خوبی دارد و از رضایت صاحبش نسبت به او بسیار خشنود می‌ شود و همواره به دنبال آن است تا صاحب خود را راضی نگه دارد.

مقاله پیشنهادی به شما : تاثیر ساعت مچی در استایل و زیبایی

این سگ بزرگ و قدرتمند است و کودکان را بسیار دوست دارد و با آن ها رفتار دوستانه ای دارد اما باز هم باید مراقب رفتار آن با کودک خود باشید چون ممکن است با زدن ضربه ای به صورت کاملا اتفاقی باعث شود فرزند شما زمین بخورد. علاوه بر این اگر در خانه‌ ی خود دارای کودک هستید باید در کنار آموزش دادن به سگ به فرزند خودتان هم آموزش کافی را بدهید تا باعث تحریک آن ها نشوند.

خصوصیات اخلاقی گلدن رتریور

در کل این نژادهای سگ رتریور خلق و خوی خوبی دارد و قابل اعتماد می باشد و تاکنون توانسته است طرفداران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. آموزش دادن به این حیوان کار بسیار ساده‌ ای است زیرا بسیار فرمان پذیر و باهوش می باشند و علاقه ی بسیار زیادی به انسان ها و دوستی با آن ها نیز دارند و در صورتی که تنها بشوند دچار ناراحتی و اضطراب شده و ممکن است در صدد خرابی وسایل خانه برآیند.

در صورتی که بتوان فعالیت بدنی این حیوان را تامین کرد می توان از آن در خانه های آپارتمانی نگهداری کرد چون بسیار پر انرژی و پر تحرک هستند، اگر حیاطی متوسط و یا بزرگ داشته باشید برای آن ها فوق‌العاده است.

این دسته از نژاد سگ ها به طور معمول شکارچیانی قابل، اطاعت پذیر، هوش بسیار، اغلب قهرمان مسابقات ورزشی بوده و حس بویایی فوق‌العاده‌ ای دارند و در بسیاری از زمینه‌ ها می‌توانند کمک دست انسان ها به شمار روند

.

در یک نگاه

سگ رتریور

فلت کوتد رتریور از نژادهای سگ رتریور

این دسته از سگ ها را برای شکار در خشکی و همچنین شکار در آب پرورش می‌دهند و بسیار پر چابک و فعال می باشند و از صاحب خود به خوبی فرمانبرداری و اطاعت می‌ کنند. آن ها روزانه به حداقل ۹۰ دقیقه زمان برای انجام فعالیت نیاز دارند زیرا بسیار پر انرژی و فعال می باشند و زندگی کردن و برقراری ارتباط با انسان‌ ها را بسیار دوست دارند و در صورتی که برای مدتی طولانی تنها بمانند ممکن است حالت تهاجمی پیدا کرده و در صدد تخریب وسایل درآیند.

برای آن که بتوانید نوع سالم از این نژادهای سگ رتریور حیوان را خریداری کنید باید سعی کنید از فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید، در هنگام خرید این حیوان حتما دقت کنید زیرا برخی از پرورش‌ دهندگان تقلبی به دروغ به فروش و تبلیغ رنگ زرد آن می‌ پردازند در صورتی که سگ های این نژاد به رنگ های جگری، سیاه و سفید موجود می باشند

.

.

نوااسکوشیاتولینگ رتریور

این دسته از سگ های این نژاد به فرمان برداری از صاحب خود و پر انرژی بودن و چابکی معروف می باشند و برای خانواده ها همدم خوبی محسوب خواهند شد، آن ها را برای شکار و فریب پرندگان آموزش می دهند.

در طی ۱۰۰ سال گذشته این سگ را در کانادا پرورش و آموزش می دادند آن ها اندازه ی متوسطی داشته و اغلب این سگ ها پر انرژی، باهوش، اجتماعی، هوشیار، کنجکاو و شاد هستند و رابطه بسیار خوبی با اعضای خانواده و همچنین بچه ها دارند.

مقاله به شما پیشنهاد میشود : معرفی نژاد سگ پامرانین

این سگ در سال ۱۹۹۵ به عنوان نژاد رسمی در کانادا معرفی شد و تاکنون توانسته است به عنوان محبوب ترین نوع سگ در رتبه هشتاد و هفت قرار بگیرد. نوا اسکوشیا تولینگ بسیار پر انرژی و فعال می باشد و به مدت زمان ۱ ساعت ورزش کردن در هر روز نیازمند است و در صورتی که نتواند این انرژی خود را تخلیه کند کلافه خواهد شد و ممکن است اشیا را بجود و یا به کندن زمین مشغول شود.

محیط مناسب نوا اسکوشیاتولینگ رتریور

در صورتی که در محل آرام و بی سر و صدا زندگی می کنید انتخاب این نوع نژادهای سگ رتریور مناسب شما نخواهد بود زیرا بسیار پر سر و صدا و پر انرژی می‌ باشند، نژاد آن ها بسیار کمیاب است و برای یافتن پرورش دهنده ی قانونی آن ممکن است مجبور باشید مدت زمان زیادی را صرف کنید

.

چساپیک بی رتریور از نژاد سگ رتریور

این دسته از سگ های این نژاد برای نخستین بار در ایالت متحده آمریکا متولد شدند و به عنوان سگ شکاری محسوب می شوند، این نژادهای سگ رتریور مطیع، آرام و با انسان‌ ها رفتاری دوستانه دارند و همچنین علاقه ی بسیاری به آب دارند و علاوه بر آن که شکارچی فوق‌ العاده‌ ای محسوب می‌ شوند در شنا کردن هم بسیار قدرتمند می باشند.

برای آن که بتوانید نوع سالم و با نژاد سگ رتریور را خریداری کنید باید سعی کنید از فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید، در هنگام خرید این حیوان حتما دقت کنید زیرا برخی از پرورش‌ دهندگان تقلبی به دروغ به فروش و تبلیغ رنگ زرد آن می‌ پردازند در صورتی که نژادهای سگ رتریور به رنگ های جگری ، سیاه و سفید موجود می باشند.

این دست از سگ ها را باید از همان سن کم اجتماعی کرد و به آن ها آموزش داد در صورتی که آموزش دادن شما با تشویق همراه باشد آن ها هرگز خسته نمی شوند حتی اگر با تکرار زیاد همراه باشد.

این نژادهای سگ رتریور با اعضای خانواده رابطه ی بسیار خوبی داشته اما نسبت به غریبه ها از خود حالت تهاجمی نشان می‌ دهند، برای آن دسته از افرادی که می خواهند برای نخستین بار نگهداری از یک سگ را تجربه کنند چساپیک بی رتریور توصیه نمی شود، در صورت آموزش غیر صحیح و نامناسب ممکن است طغیان گر و سرکش شوند.

.

سگ رتریور

فلت کوتد رتریور از نژادهای سگ رتریور

نژادهای سگ رتریور از سگ ها را برای شکار در خشکی و همچنین شکار در آب پرورش می‌دهند و بسیار پر چابک و فعال می باشند و از صاحب خود به خوبی فرمانبرداری و اطاعت می‌ کنند. آن ها روزانه به حداقل ۹۰ دقیقه زمان برای انجام فعالیت نیاز دارند زیرا بسیار پر انرژی و فعال می باشند و زندگی کردن و برقراری ارتباط با انسان‌ ها را بسیار دوست دارند و در صورتی که برای مدتی طولانی تنها بمانند ممکن است حالت تهاجمی پیدا کرده و در صدد تخریب وسایل درآیند.

برای آن که بتوانید نوع سالم این حیوان را خریداری کنید باید سعی کنید ازفروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید، در هنگام خرید این حیوان حتما دقت کنید زیرا برخی از پرورش‌ دهندگان تقلبی به دروغ به فروش و تبلیغ رنگ زرد آن می‌ پردازند در صورتی که سگ های این نژاد به رنگ های جگری، سیاه و سفید موجود می باشند

بیماری های کاسکو شامل چه مواردی می شود؟

نگهداری عروس هلندی در خانه

محبوب ترین نژادهای سگ رتریور کدام است

سگ ها دارای نژاد های مختلفی نیز می باشند و از میان این نژاد سگ رتریور برخی از آن ها توانسته اند طرفداران بسیار زیادی از مردم را به سمت خود جلب نمایند و از محبوبیت زیادی در بین آن ها برخوردار باشند. همه سگ های این نژاد از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند اما در بین آن ها به دو نوع سگ لابرادور و رتریور طلایی اشاره خواهیم کرد.

رتریور طلایی که در ایران طرفداران بسیار زیادی داشته و به وفور می توان آن را یافت، اگر به هیچ وجه اهل گردش و تفریح نیستید خرید این سگ را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا آن ها حداقل یک ساعت در روز نیاز به گردش دارند، این دسته از سگ ها باهوش، اجتماعی، با وفا، زیبا، بانمک و دارای استعداد فراوانی هستند.

سگ لابرادور رتریور بسیار تلاش می‌ کند تا صاحب خود را خشنود کند و برای این کار تمام تلاش خود را خواهد کرد از این نوع سگ برای کمک به افراد نابینا و معلول می‌ توان بهره برد این سگ ها اغلب در رنگ های سفید و شکلاتی موجود می باشند.

مدت زمان بار داری نژادهای سگ رتریور

پس از جفت گیری سگ ها، در صورت عقیم نبودن سگ ماده، ممکن است باردار شود. زمان تشخیص زایمان سگ ها مشخص نمی باشد زیرا زمان جفت گیری و زمان بارداری سگ ها متفاوت است به همین دلیل بهتر است که ۵۵ روز پس از زمان جفت گیری، سگ ماده را به دامپزشکی برده و توسط اشعه ایکس و سونو گرافی زمان دقیق زایمان را مشخص کرد. تعداد توله ها نیز با همین روش و تعدادی آزمایش مشخص می شود.

به طور کلی تعداد توله ها به سایز سگ مادر بستگی دارد. هر چه سایز سگ بزرگ تر باشد، تعداد توله ها بیش تر می باشد. سگ هایی که دارای جثه های بزرگی هستند می توانند ۱۵ الی ۲۰ توله را در هر زایمان خود به دنیا آورند.

تعداد در هر زایمان نژادهای سگ رتریور

سگ های کوچک در هر زایمان خود ۱ تا ۵ توله سگ را به دنیا می آورند. در مورد مدت بارداری هم می توان گفت که در همه سگ ها، ۶۲ تا ۶۴ روز می باشد. هنگامی که زمان زایمان نزدیک شود، سگ به شدت بی قرار می شود، ترشحات بی رنگی از بدن او خارج می شود و بر روی زمین چنگ می اندازد.

لانه ای برای زایمان سگ ها تعبیه شده است که باید کف آن را با حوله پوشاند تا در هنگام زایمان بتواند خون را جذب کند. این لانه ها در اطراف خود حصار کوچکی دارند که توله ها در هنگام تولد نتوانند به خارج از لانه بروند. سگ ها برای زایمان خود به داخل لانه می روند. این حس در تمام سگ ها غریزی می باشد.

صاحب سگ باید دوره های آموزشی لازم را ببیند تا بتواند در هنگام زایمان به سگ خود کمک کند. در بین زایمان های سگ، او نیاز به غذا و آب دارد تا بتواند تجدید قوا کند و برای زایمان دوباره آماده شود. این سگ ها به دلیل سر های بزرگی که دارند نمی توانند به راحتی زایمان کنند و نیاز به کمک صاحب خود دارند.

البته می توانند در این لحظه، از یک دامپزشک نیز کمک گرفت. سگ هایی که سر های پهنی دارند در اکثر اوقات برای زایمان خود باید تحت عمل سزارین قرار بگیرند تا بتوانند توله های خود را زنده به دنیا آورند. اگر سگ شما در منزل زایمان می کند، باید تعداد جفت ها را بشمارید و با تعداد توله ها مقایسه نمایید.

سگ ها به طور طبیعی جفت توله ها را می خورند، اگر تعداد جفت ها کم باشند، باید حتما سگ را به دامپزشکی برد تا جفت را از رحم او خارج کنند زیرا باقی ماندن جفت در رحم، برای سگ مادر بسیار خطرناک است و ممکن است که منجر به مرگ یا عفونت سگ شود. پس از زایمان، سگ باید مدتی را استراحت کند و مسئولیت نگه داری از توله ها به عهده صاحب سگ است.

تفاوتهای لابرادور و گلدن رتریور کدام است:

گلدن رتریور و لابرادور دو گونه از انواع نژاد مختلف سگ محسوب می‌ شوند، این دو نوع سگ در کشور های کانادا، استرالیا و انگلیس طرفداران بسیار زیادی داشته و بسیار محبوب می باشند. امروزه از آن ها به عنوان سگ خانگی در خانه ها نگهداری می شود و هر دو سگی شکاری هستند.

اما با توجه به این موارد با یکدیگر تفاوت های قابل توجهی نیز دارند از تفاوت‌ های این دو گونه سگ می توان به مواردی چون تفاوت در رنگ اشاره کرد زیرا نژاد لابرادور معمولاً در رنگ های سیاه و شکلاتی هستند اما گلدن‌ رتریور ها دارای طیف مختلفی از رنگ طلایی هستند.

تفاوت در پشم: پشم‌ های این دو گونه سگ هم با یکدیگر تفاوت دارد پشم های گلدن‌ رتریور موج دار و بلند بوده و حالت تزیینی دارد و چون بدنی پر مو دارند با مشکل ریزش مو مواجه هستند اما لابرادور ها موهای کوتاه و ضد بخار داشته و از لحاظ ریزش مو نگهداری از آن ها راحت تر است.

تفاوت در دم: گلدن رتریورها دارای دمی بسیار زیبا و پرپشت است اما دم لابرادورها کوتاه و ضخیم است. تفاوت در اندازه سر و کله: سر و کله ی گلدن رتریور نسبت به سر و کله لابرادور ها کوچک تر است.

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

تغذیه و بیماری های سگ رتریور

طول عمر این نژادهای سگ رتریور

به طور معمول نحوه ی مراقبت از سگ، عادات غذایی تاثیر بسزایی را در طول عمر سگ خواهد داشت، اما نقش ژنتیک هم بی‌ تاثیر نخواهد بود رتریور ها را در دسته بندی سگ های بزرگ قرار می‌ دهند و اغلب به مدت ۱۰ تا ۱۲ سال عمر خواهند کرد.

برسی اصیل بودن نژادهای سگ رتریور

رتریور اصیل سگی که دارای هوش بالا بوده و بسیار مهربان، آرام و خوش اخلاق است این سگ اصیل با اطرافیان به خصوص صاحب خود رابطه ی بسیار خوبی دارد و کودکان را بسیار دوست می دارد.

این سگ در میان خانواده های مختلف پر طرفدار و محبوب می باشد زیرا قدرت یادگیری بالایی دارد و به راحتی می‌ توان آن ها را آموزش داد. این سگ دومین نژاد پر طرفدار در بین نژاد های مختلف در کشور آمریکا به شمار می‌ رود. این نوع سگ از نژادهای مختلف در دسته بندی سگ های ورزشی قرار می گیرد زیرا به شدت پر انرژی و فعال می باشد، این سگ نیاز دارد تا در روز فعالیت روزانه داشته باشد و بهتر آن است که در محیط های غیر آپارتمانی و خانه‌ های بزرگ پرورش یابد.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

انتخاب مبل مناسب در دکوراسیون داخلی

1400-06-28

فنگ شویی در چیدمان منزل

1400-06-28

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

1402-04-10

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

1402-04-13

6 ترفند دکوراسیون اتاق

1402-04-13

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *