خانه وخانه داری

تغذیه و بیماری های سگ رتریور

تغذیه و بیماری های سگ رتریور

مانند تمام نژاد های دیگر سگ ها و یا حتی حیوانات سگ های رتریور هم به بیماری هایی دچار میشود که سلامتی آنها را به خطر می اندازد و  غذاهای مخصوصی دارند که طول عمر آنها به تغذیه مناسب آنها بستگی دارد که در ادامه این مقاله در مجله ارگ به بیماری سگ رتریور و تغذیه آنها می پردازیم.

معرفی غذای سگ رتریور

رتریورها از آن دسته سگ هایی هستند که طول عمر آنها بین ده تا دوازده سال است و تغذیه مناسب سگ ها ارتباط مستقیمی با طول عمر آنها خواهد داشت، این سگ ها معمولا در سن 12 ماهگی به بلوغ می رسند و به سن بلوغ می رسند و رژیم غذایی آن به بزرگسالی تغییر می کند، از جمله مواردی که می توان به عنوان بهترین غذای سگ برای این نژاد برشمرد:

دیگران هم این مقاله را پسندیدند

 ژرمن شپرد

پروتئین

غذای مصرفی این سگ ها به دلیل سطح انرژی بالا باید حداقل 30 درصد پروتئین داشته باشد.

کربوهیدرات

در تغذیه و رژیم غذایی سگ رتریور بالغ باید حداقل 30 تا 35 درصد کربوهیدرات داشته باشد و البته میزان آن به سن سگ بستگی دارد و چون بسیار پرانرژی و فعال هستند بدنشان به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد.

چربی

در رژیم غذایی این حیوان وجود 12 تا 18 درصد چربی نیز مورد نیاز است تا با توجه به عوامل مختلفی از جمله سلامتی، موهای سگ شما درخشان شده و از ریزش مو جلوگیری کند.

در یک نگاه

انواع غذای خشک و کنسرو
امروزه انواع غذاهای خشک برای این دسته از حیوانات تولید و به بازار عرضه شده است که حاوی پروتئین ها و ویتامین های مختلف است که باعث بهبود سلامت دندان و لثه سگ خواهد شد. خودتان را آماده کنید.
انواع بیماری های سگ های رتریور
به طور معمول، سگ های رتریور وضعیت و سلامت خوبی دارند، اما ممکن است مانند هر سگ دیگری از بیماری رنج ببرند. در زیر به برخی از این بیماری ها برای سگ های این نژاد اشاره می کنیم:

آموزش و تربیت کاسکو

سگ رتریور

بیماری سگ رتریور

صرع

یکی از بیماری هایی که سگ های رتریور ممکن است به آن مبتلا شوند صرع است که علل مختلفی دارد و در برخی موارد بدون دلیل خاصی در سگ ها بروز می کند، اما دلایلی که ممکن است منجر به این بیماری شود عبارتند از: چون ارثی یا ژنتیکی است. که باعث تشنج، عفونت، گرما و غیره در سگ خواهد شد.

بیماری چاقی

بسیاری از سگ ها با چاقی مشکل دارند و اگر سگ قد بلند و جثه باشد، این چاقی مشکل ساز خواهد شد. در صورت چاقی سگ تنبل می شود و تمایل بیشتری به خانه نشینی دارد و انگیزه خود را برای ورزش و انجام فعالیت ها از دست می دهد که منجر به مشکلات مختلفی مانند آرتروز، مشکلات تنفسی، انواع سرطان، بیماری های قلبی و … می شود. سگ دنبال خواهد کرد

بیشتر بدانید

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

1400-11-25

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

1402-04-13

6 ترفند دکوراسیون اتاق

1402-04-13

اصول چیدمان دفتر کار و خرید مبلمان کلاسیک اداری

1402-04-26

نکات مهم درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن

1402-04-26

مقاله های پیشنهادی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *