خانه وخانه داری

آشنایی با سگ رتریور

آشنایی با سگ رتریور

کسانی که نسبت به سگ ها آشنایی دارند به خوبی می‌ دانند که این دسته از سگ ها به زیبایی، هوش بالا و وفاداری و همچنین اجتماعی بودن نیز دارای شهرت می باشند.

در ادامه این مقاله  درباره ی تاریخچه سگ رتریور و در رابطه با این نژاد که به عنوان یکی از کاندید ها برای بهترین نژاد سگ شناخته می شود صحبت خواهیم کرد و مشخصات ظاهری این سگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تاریخچه سگ رتریور

تاریخچه سگ رتریور به اواسط قرن نوزدهم در کشور اسکاتلند برمیگردد که  در آن زمان یکی از تفریحات اقشار ثروتمند جامعه شکار کردن با استفاده از سگ های شکاری بود. رتریور که در واقع اصالتی روسی دارد، مورد توجه فردی شکارچی به نام لرد تویپد ماوث قرار گرفت.

این فرد پس از آن که برای گذراندن اوقات فراغت خود به سیرک مراجعه کرد رفتار و هوش و ذکاوت این حیوان به خصوص توانایی اش در شکار کردن نظر لرد تویپد ماوث را به خود جلب کرد، پس از آن تصمیم گرفت این نژاد سگ را تهیه کرده و برای شکار کردن او را تربیت کند.

با ترکیب نژاد و گذشت زمان پوششی طلایی رنگ در این سگ به وجود آمد و به همین علت به گلدن امروزی معروف شد البته باید این را هم بدانید اگر چه به این نژاد از سگ ها لقب گلدن را داده اند اما رنگ های مختلف دیگری همچون سفید از این حیوان وجود دارد.

زادگاه سگ رتریور کجاست؟

نژاد رتریور در واقع در انگلستان منشا گرفته است. نژاد هایی که امروز می بینیم حاصل جفت گیری دو نژاد با یکدیگر است. بسیاری از مردم بر این باورند که این دسته از سگ ها از نوادگان سگ هایی هستند که از روسیه آمده اند و توسط شخصی به نام دادلی ماجوری بنکس یا به عبارتی لرد تویدموث از سیرک خریداری شده و در یکی از مرتفع ترین ایالت های اسکاتلند بزرگ شده اند. و کشت می شود.

این شخص از سال 1835 تا 1890 به پرورش نژادهای مختلف سگ مشغول بود.هدف از این کار پرورش سگ شکاری برای شکار پرندگان و در عین حال وفادار، باهوش، دوست و همراه خوب و در نهایت یک رتریور بود. گلدن در سال 1920 به طور رسمی نامگذاری شد و در سال 1932 در ایالات متحده به رسمیت شناخته شد.

بررسی اصالت رتریور:

رتریور اصیل سگی است که هوش بالایی دارد و بسیار مهربان، آرام و خوش اخلاق است. این سگ اصیل رابطه بسیار خوبی با اطرافیان به خصوص صاحبش دارد و بچه ها را بسیار دوست دارد. این سگ در بین خانواده های مختلف محبوب است زیرا قدرت یادگیری بالایی دارد و به راحتی می توان آن را آموزش داد. این سگ دومین نژاد محبوب در بین نژادهای مختلف در آمریکا است. این نوع سگ از نژادهای مختلف به دلیل اینکه فوق العاده پرانرژی و فعال است جزء سگ های ورزشی طبقه بندی می شود، این سگ نیاز به فعالیت روزانه دارد و در محیط های غیر آپارتمانی و خانه های بزرگ بهتر است.

در یک نگاه

 

آینده تکنولوژی به کجا خواهد رسید

هوش مصنوعی و کاربرد آن

 سگ رتریور در خانواده

این سگ باهوش و زیبا در میان مردم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است به گونه ای که در سال ۲۰۱۹ توانست به عنوان سومین و محبوب ترین نژاد سگ در دنیا انتخاب شود و انتخاب این نژاد یکی از بهترین انتخاب ها در میان سگ های مختلف به شمار می رود زیرا بسیار مهربان و خوش اخلاق بوده و با خانواده به خصوص بچه‌ ها رابطه ی بسیار خوبی دارد و به عنوان یک سگ خانواده محسوب می‌شود.

کاربرد این سگ برای خانواده ها

آن ها برای خانواده بسیار مفید و کاربردی هستند و در کارهای مختلفی چون بیدار کردن اعضای خانواده، روزنامه آوردن، مسابقه شرکت کردن و … کمک دست خانواده ها می باشند.

این سگ ها آب را بشدت دوست دارند علاوه بر این از پیاده روی با صاحب خود لذت می برند، روی مراقبت بودن این حیوان نمی‌ توان زیاد حساب باز کرد زیرا هنگامی که غریبه ای به محوطه او نزدیک می شود بسته به شرایط موجود ممکن است پارس کند و یا آن که از خود بی اعتنایی نشان دهد چون این سگ انسان ها را به شدت دوست دارد.

سگ رتریور دارای اعتماد به نفس است و شخصیتی هوشیار و مشتاق دارد و همچنین دارای شخصیتی آرام و مهربان می باشد یکی از علایق این سگ ها که برای انجام آن بسیار اشتیاق دارند کمک کردن به صاحبشان است، آن ها از همان سن کم همانند دیگر نژادهای سگ نیازمند این هستند که رابطه های اجتماعی را فراگیرند.

تاریخچه سگ رتریور

استفاده از این سگ به عنوان سگ خانگی

گلدن رتریور ها سگ های ورزشی هستند که به آن ها سگ های یابنده هم گفته می شود. این گونه از سگ ها را می توان در منزل نگه داری کرد اما بهتر است محیطی برای بازی و ورزش آن ها محیا باشد.

بهتر است در منزل های بزرگ و حیاط دار نگه داشته شود. آن ها بسیار خوش اخلاق و مهربان هستند و همین طور بسیار زرنگ و باهوش می باشند و استعداد زیادی در یادگیری دارند.

به همین دلیل گزینه مناسبی به عنوان سگ خانگی است. این نژاد مو های بسیار پر حجم و متراکمی دارد که ممکن است برای برخی از افراد، ریزش موی آن ها خوشایند نباشد حمام کردم آن ها کمی دشوار است چرا که مو های آن ها، ضد آب است و به سختی خیس می شود.

انرژی و فعالیت رتریور

فعالیت رتریور بسیار زیاد است به گونه ای که حتما باید روزانه حداقل ۴۰ دقیقه برای پیاده روی او اختصاص دهید. بهتر است بدانید که از نظر هوشی، این نژاد در دسته چهارم قرار گرفته است و این نشان می دهد که او بسیار زرنگ و فهمیده است.

این دسته از سگ ها همیشه مورد استقبال قرار گرفته اند چرا که علاوه بر هوش و مهربانی، چهره ای مهربان و همیشه خندان دارد.

آن ها بسیار آرام هستند و به راحتی می توان آن ها را در منزل نگه داشت. بر خلاف جثه تقریبا بزرگ، از سگ های بسیار مناسب برای منزل است. بسیاری از خانواده های آمریکایی، از این گونه سگ ها در منزل خود نگهداری می کنند.

تاریخچه سگ رتریور

محبت عشق و وفاداری

اگر از این نژاد سگ داشته باشید، متوجه عشق و وفاداری بیش از اندازه او خواهید شد. او عاشق این است که ساعت ها با صاحب خود بازی کند. او تلاش زیادی می کند که همیشه صاحب خود را راضی نگه دارد.

آن ها با همه افراد و حتی غریبه ها نیز خوش برخورد هستند. رتریور بسیار فعال و بازیگوش است حتی ممکن است در ۳ یا ۴ سالگی رفتار های کودکانه ای از خود بروز دهد که این موضوع ممکن است ناخوشایند باشد زیرا او با شیطنت هایش، خراب کاری های زیادی به بار می آورد مجله ارگ اصفهان در این مقاله سعی دارد بیشتر یه شرایط نگهداری واحساسات این سگ معرفی نماید.

او در منزل مانند یک دید بان عمل می کند و هر وقت غریبه ای را ببیند با پارس کردن این موضوع را به صاحب خود اطلاع می دهد. اما از آن جایی که او بسیار مهربان است، نمی تواند مانند یک نگهبان رفتار کند و خشمگین شود. در خارج از ایران این گونه از سگ ها را برای نیرو های پلیس و یا کمک به نابینایان آموزش می دهند

 

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

هوش مصنوعی و کاربرد آن

مشخصات ظاهری سگ رتریور

سگ رتریور که یکی از زیبا ترین نژاد های سگ در دنیا محسوب می شود که انواع مختلفی دارد و در زیر به برخی از مشخصات ظاهری این حیوان اشاره کرده ایم:

ویژگی های ظاهری

دارای چشمان قهوه ای رنگ و دهان خندان می باشد، پوشش پف دار و طلایی و همچنین بدن پشمالوی آن زیبایی این حیوان را دو چندان کرده است، نوک گوش های آن گرد و برافراشته است و دم پشمالو اش به روی پشت خوابیده و برگشته است.

حیوانی با احساس و محبت با وفا وبسیار مناسب برای نگهداری درخانه های بزرگ

قد سگ رتریور

در مورد  قد سگ رتریور در دو نوع نر و ماده به صورت مجزا لازم است که اطلاعاتی داشته باشید:

قد نرها 58 تا 60 سانتیمتر

قد ماده ها به طورکلی 54 تا 57 سانتیمتر

وزن سگ رتریور

در مورد وزن این نژاد از سگ هم این دو مورد قابل به ذکر می باشد. توجه کنید که سگ رتریور تا حداکصر یک سالگی به بلوغ می رسد :

وزن نر ها 29 تا 34 کیلو گرم

وزن ماده ها 24 تا 29 کیلوگرم

.

خصوصیات اخلاقی سگ  retriver

یکی از موضوعات لذت بخش و یا آزار دهنده در این حیوان دیر رسیدن به سن بلوغ می باشد زیرا به طور معمول این حیوان تا سن ۳ تا ۴ سالگی شخصیت کودکی درون خود را حفظ می کند. این نژاد سگ اندازه متوسطی داشته و عضلانی و قوی می باشد.

از دیگر علل معروفیت این سگ پوشش طلایی و درخشان آن می باشد به همین علت به آن لقب گلدن را نیز داده‌ اند گوش های این حیوان کوتاه بوده و دارای سر بزرگ پوزه مستقیم و چشمانی زیبا و معصوم می باشد. این سگ ها مورد اعتماد خانواده می باشند و به راحتی می‌ توان به آن ها آموزش داد. آن ها گردش در حیاط، پرتاب توپ، پیاده روی و دویدن در کنار دریا و ساحل را بسیار دوست دارند.

ویژگی های اخلاقی سگ رتریور

یکی از چیزهای خوشایند یا آزاردهنده این حیوان بلوغ دیررس آن است زیرا به طور معمول این حیوان شخصیت کودک درونی خود را تا سن 3 تا 4 سالگی حفظ می کند. این نژاد سگ متوسط، عضلانی و قوی است.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این سگ، پوشش طلایی و براق آن است، به همین دلیل به آن لقب طلایی داده اند. گوش های این حیوان کوتاه و دارای سر بزرگ با پوزه صاف و چشمانی زیبا و معصوم است. این سگ ها مورد اعتماد خانواده هستند و به راحتی می توان آنها را آموزش داد. آنها راه رفتن در حیاط، پرتاب توپ، راه رفتن و دویدن در کنار دریا و ساحل را دوست دارند.

برای خانواده بسیار مفید و کاربردی هستند و در کارهای مختلف مانند بیدار کردن اعضای خانواده، آوردن روزنامه، شرکت در مسابقات و … به خانواده ها کمک می کنند.

این سگ ها آب را بسیار دوست دارند، علاوه بر این، از پیاده روی با صاحب خود لذت می برند، نمی توان روی مراقبت از این حیوان حساب کرد زیرا وقتی یک غریبه به منطقه خود نزدیک می شود، بسته به شرایط ممکن است پارس کند. یا آن که به خود بی تفاوتی نشان می دهد زیرا این سگ مردم را بسیار دوست دارد.

سگ رتریور دارای اعتماد به نفس و شخصیتی هوشیار و مشتاق و همچنین دارای شخصیتی آرام و مهربان است. یکی از علایق این سگ ها که بسیار مشتاق انجام آن هستند کمک به صاحب خود است، آنها از سنین پایین مانند سایر نژادها هستند. سگ ها باید روابط اجتماعی را یاد بگیرند.

آموزش و نگهداری گلدن رتریور

این نوع سگ ها بسیار باهوش و باهوش هستند و همیشه به دنبال این هستند که صاحب خود را راضی نگه دارند و از خوشحالی صاحب خود لذت ببرند و به همین دلیل شما قادر خواهید بود آنها را برای بودن در کنار آنها آموزش دهید. با این حیوان دوست داشتنی و مهربان بسیار خوش بگذرانید و برای این کار بهتر است ابتدا اسباب بازی های متنوعی برای آن خریداری کنید.

امروزه پازل های مخصوص این نوع سگ ها تولید و روانه بازار شده است که این سگ باهوش می تواند با آنها بازی کند و با حل آن قدرت حل مسئله را به خوبی بیاموزد. پس از حل آن بهتر است به جای تشویق به او پاداش دهید. بودن

یکی از چیزهای دیگری که باید آموزش داده شود و از سنین پایین شروع شود، عادت دادن آنها به یقه بستن مخصوصاً در هنگام راه رفتن است. این سگ ها بسیار وفادار، مهربان و خوش اخلاق هستند و روحیه بسیار حساسی دارند.

پس از فریاد زدن بر سر آنها از خشونت و تنبیه بپرهیزید. رتریور عاشق آب است و علاقه زیادی به ورزش های آبی دارد و دوست دارد چیزهای مختلف را در آب جمع کند. سعی کنید در حین انجام بازی به او آموزش های لازم را بدهید و برای این کار بهتر است تمرین را از سنین پایین شروع کنید.

لوازم سگ رتریور

آن دسته از افرادی که تصمیم به نگهداری و تربیت سگ دارند به خوبی به این موضوع واقف هستند که علاوه بر خود سگ باید وسایل و لوازمی را نیز برای آن در نظر گرفت، این وسایل می تواند مواردی مانند وسایل بازی و اسباب بازی جویدن، محل خواب و… ظرف غذا و آب برای سگ، مسواک و خمیر دندان، لباس سگ، قلاده سگ، جعبه حمل آن، پد آموزشی ادرار، لوازم بهداشتی مانند ناخن گیر، شانه و برس، توالت سگ و غیره.

بازی های مورد علاقه این نژاد سگ

سگ های رتریور فوق العاده پرانرژی، فعال و سرزنده هستند و علاقه زیادی به بازی های مختلف دارند، ورزش برای این دسته از سگ ها بسیار مهم است و ورزش به اندازه تغذیه اهمیت دارد. همچنین مهم است. یکی از ورزش های مورد علاقه و لذت بخش آنها ایروبیک است.

سعی کنید غذا یا وسیله ای معطر را در جایی پنهان کنید و از او بخواهید با حس بویایی خود آن را برای شما پیدا کند و با این کار حس بویایی او را به چالش بکشید. اگر این حیوان به درستی آموزش داده شود، می توان از آن برای تشخیص مواد مخدر استفاده کرد.

سگ رتریور

انتخاب رنگ مو مناسب با پوست

بهترین گیاهان آپارتمانی کدام است

دوره بارداری چقدر است؟

بعد از جفت گیری سگ ها اگر سگ ماده عقیم نباشد ممکن است باردار شود. زمان تشخیص تولد سگ ها مشخص نیست زیرا زمان جفت گیری و زمان بارداری سگ ها متفاوت است به همین دلیل بهتر است سگ ماده را 55 روز پس از زمان جفت گیری نزد دامپزشک ببرید و زمان دقیق آن را مشخص کنید.

تولد با اشعه ایکس و سونوگرافی مشخص تعداد توله ها نیز با همین روش و تعدادی آزمایش مشخص می شود. اما به طور کلی تعداد توله ها بستگی به جثه سگ مادر دارد.

 هر چه اندازه سگ بزرگتر باشد تعداد توله ها بیشتر می شود. سگ های بزرگ می توانند در هر تولد 15 تا 20 توله سگ به دنیا بیاورند.

سگ های کوچک در هر تولد 1 تا 5 توله سگ به دنیا می آورند. در مورد دوران بارداری در همه سگ ها 62 تا 64 روز است.

نکات مهم قبل از زایمان

وقتی زمان زایمان نزدیک می شود، سگ بسیار بی قرار می شود، ترشحات بی رنگ از بدنش خارج می شود و به زمین می چسبد. لانه ای برای به دنیا آوردن سگ تعبیه شده است که کف آن باید با حوله پوشانده شود تا بتواند در هنگام زایمان خون جذب کند.

این لانه ها حصار کوچکی در اطراف خود دارند تا توله ها هنگام تولد نتوانند از لانه خارج شوند. سگ ها برای زایمان به لانه می روند این احساس در همه سگ ها غریزی است.

صاحب سگ باید دوره های آموزشی لازم را بگذراند تا بتواند در حین زایمان به سگ خود کمک کند. در فاصله بین زایمان، سگ برای بهبودی و آماده شدن برای تولد دوباره به غذا و آب نیاز دارد.

 این سگ ها به دلیل داشتن سر بزرگ نمی توانند به راحتی زایمان کنند و به کمک صاحب خود نیاز دارند. البته در این لحظه می توانند از دامپزشک هم کمک بگیرند.

سگ هایی با سرهای پهن اغلب مجبور به عمل سزارین می شوند تا توله های خود را زنده به دنیا بیاورند. اگر سگ شما در خانه زایمان می کند، باید تعداد جفت ها را بشمارید و با تعداد توله ها مقایسه کنید.

سگ ها به طور طبیعی جفت توله ها را می خورند، اگر تعداد جفت ها کم باشد، باید سگ را نزد دامپزشک ببرید تا جفت را از رحم او خارج کند زیرا جفت باقی مانده در رحم برای سگ مادر بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به این شود. به مرگ یا عفونت سگ سگ پس از زایمان باید مدتی استراحت کند و مسئولیت نگهداری از توله ها بر عهده صاحب سگ می باشد.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

نگاهی به اصفهان قدیم

1400-05-31

نگاهی به مکان های تاریخی اصفهان

1400-06-02

میراث فرهنگی اصفهان و فرهنگ عامه

1400-06-02

معرفی بهترین غذاهای سنتی اصفهان

1400-06-24

آشنایی با مشاهیر اصفهان

1400-06-31

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *