استایل و زیبایی

انتخاب رنگ مو مناسب با پوست

انتخاب رنگ مو مناسب با پوست

مدل و رنگ موی شما بخشی از ظاهر و استایل شما است که هر روز از آن استفاده می کنید. نحوه انتخاب آن، به همان میزان انتخاب لباس و استایل، در ظاهر فرد تاثیرگذار می باشد. مهم این است که مدل مو با ظاهر طبیعی ما مطابقت داشته باشد و در عین حال سلیقه فردی ما را نیز منعکس کند. لازم است بدانید کدام رنگ و مدل مو با فرم صورت شما سازگار است و این موضوع به رنگ پوست شما نیز بستگی دارد.

اکثر افراد به طور کلی می توانند بفهمند که دارای رنگ پوست روشن، متوسط یا تیره هستند. در رنگ پوست ما، تن (رنگ سطح پوست) و سپس ته رنگ ( در زیر لایه رنگی ظریف در سطح پوست)، وجود دارد. این کلید تعیین پالت رنگ ایده آل برای شماست، که در آرایش، لباس و جواهرات نیز صدق می کند.

در حالی که رنگ سطح پوست ما می تواند تغییر کند، ته رنگ پوست هرگز تغییر نمی کند (حتی اگر برنزه شده اید!). بنابراین، شناخت رنگ پوست راهی بسیار مناسب برای تعیین رنگ هایی است که واقعاً مناسب شما هستند.

هنر انتخاب رنگ مناسب

وقتی نوبت به این می رسد که همیشه بهترین ظاهر خود را داشته باشید، مدل موی مناسب مهم است اما رنگ موی مناسب اهمیت بیشتری دارد. بسته به رنگ پوست شما، برخی از سایه ها در چهره شما زیبا به نظر می رسند برخی خیر. کاری هیل، آرایشگر مشهور در L’Oreal Paris می گوید: “من روزانه مشتری هایی دارم که موهایشان را در یک بازیگر یا مدل دیده اند و فقط باید داشته باشند. مشکل رنگ موی آن ها نیست بلکه درک این است که آیا آن رنگ با پوست آن ها مطابقت دارد یا خیر.”

اگر به دنبال رنگ آمیزی موهای خود در خانه هستید، بدون شک انتخاب بین رنگ های مختلف آلبوم رنگ، کاری بسیار دشوار است و انتخاب اشتباه رنگ مویی که صورت شما را پیر می کند یا باعث می شود ظاهری شگفت انگیز نداشته باشید، بسیار آسان است. نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بهترین رنگ ها را برای خود انتخاب کنید؛ ممکن است بخواهید طبیعی جلوه کنید یا کمی چشمگیرتر باشید.

در یک نگاه

چگونه می توان ته رنگ پوست خود را تعیین کرد؟

سه ته رنگ پوستی وجود دارد: سرد، گرم و خنثی. اگر ته رنگ پوست گرم دارید پوست شما هلویی، زرد یا طلایی به نظر می رسد. ته رنگ پوست سرد دارای رنگ آبی، صورتی یا قرمز است، در حالی که ته رنگ پوست خنثی معمولاً بین آبی و زرد متعادل است و به طور کلی از نظر ظاهری به رنگ سطح پوست نزدیک تر است.

فهمیدن ته رنگ پوست لزوما به این آسانی نیست. به ندرت موردی می باشد که تنها ته رنگ سرد، گرم یا خنثی داشته باشد. احتمالاً باید چند کار انجام دهید تا به نتیجه برسد:

1-به رگ های خود نگاه کنید

یک راه آسان برای تعیین رنگ زیر پوست شما بررسی رنگ رگ ها در قسمت زیرین مچ دست (در نور طبیعی) است. اگر آن ها آبی یا بنفش بودند، به احتمال زیاد ته رنگ پوست شما سرد است، در حالی که رگه های سبز رنگ نشان دهنده ته رنگ گرم می باشد. اگر از سبز یا آبی بودن آن ها مطمئن نیستید یا رگ های شما آن قدر شفاف نیستند و به نظر می رسد با رنگ پوست شما مطابقت دارند، احتمالاً ته رنگ خنثی دارید.

2-به نحوه واکنش پوست خود در برابر نور خورشید فکر کنید

پوست شما بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب چگونه است؟ آیا به راحتی می سوزید یا تمایل به برنزه شدن دارید؟ پاسخ می تواند به شما در تعیین رنگ زیرین پوست خود کمک کند (اما به یاد داشته باشید که همیشه باید کرم ضد آفتاب بزنید، چه بسوزید چه نسوزید).

اگر به راحتی می سوزید یا صورتی می شوید، به این معنی است که ملانین کمتری در پوست خود دارید، که معمولاً به دنبال داشتن ته رنگ سرد است. اگر به راحتی یا به ندرت می سوزید، احتمالاً ته رنگ گرم یا خنثی دارید.

شناخت انواع نژاد سگ هاسکی

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

3-به رنگ چشم و موی خود توجه کنید

افراد با ته رنگ پوست سرد معمولا دارای چشم های آبی، سبز، قهوه ای کم رنگ یا خاکستری و موهای بور، قهوه ای یا سیاه با ته رنگ خاکستری طبیعی دارند. اگر چشم های قهوه ای، کهربایی یا فندقی دارید و موهای بلوند، زرشکی، قهوه ای یا مشکی با ته رنگ قرمز، مسی یا طلایی، احتمالاً ته رنگ پوست شما گرم است.

افرادی که ته رنگ پوست خنثی دارند معمولاً دارای مو و چشم هایی هستند که ترکیبی از گرم و سرد هستند. شما ممکن است چشمان آبی مایل به سبز داشته باشید یا چشمانی که بسته به نوع پوشش شما کمی سردتر یا گرم تر به نظر برسند.

4-با کدام رنگ ها تناسب دارید؟

رنگ های مختلف بر روی افراد تأثیرات متفاوت می گذارد و دلیل اصلی این امر به ته رنگ پوست آن ها بر می گردد. آیا کمد لباسی پر از لباس های آبی، بنفش، خاکستری یا سفید دارید؟ اگر این رنگ های مورد علاقه شما هستند، به احتمال زیاد پوست شما ته رنگ سرد دارد.

رنگ های خاکی یا پاییزی مانند زرد، نارنجی، قرمز، سبز زیتونی، کرم یا سفید مایل به زرد برای کسانی که دارای رنگ پوست گرم هستند مناسب است. اگر شما یکی از آن افراد خوش شانسی هستید که تقریباً هر رنگی به شما می آید، به این دلیل است که ته رنگ خنثی دارید.

5-به جواهرات خود نگاه کنید

چه زرق و برق دار و چه ساده، مجموعه جواهرات شما می تواند نشانه ای از رنگ پوست شما باشد. جواهرات نقره، پلاتین و رزگلد در برابر پوست هایی با ته رنگ سرد بسیار زیبا به نظر می رسند، در حالی که جواهرات طلا معمولاً رنگ پوست را گرم می کنند. اگر مجموعه جواهرات شما ترکیبی از فلزات است، حتما حدس زده اید که شما یک فرد با پوست خنثی هستید.

کدام رنگ مو مناسب هر رنگ پوست است؟

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که، نوع رنگ پوست (به عنوان مثال روشن، متوسط یا تیره) به این معنا نیست که اگر پوست شما روشن است رنگ زیرین شما سرد است یا اگر پوست شما تیره است ته رنگ زیر شما گرم است.

علاوه بر این، هیچ رنگ مویی وجود ندارد که نتوانید استفاده کنید، بلکه انتخاب سایه مناسب است که رنگ پوست شما (و ته رنگ) را متمایز می کند و ویژگی های طبیعی شما را برجسته می کند.

شاید شنیده باشید که قانون طلایی در مورد رنگ مو این است که سایه ای را انتخاب کنید که برخلاف رنگ پوست شما باشد، اما در واقع ممکن است دقیق نباشد. سوفی جورجیو، آرایشگرمعروف می گوید: “توصیه من این است که رنگی بیابید که به شما اعتماد به نفس می بخشد اما به رنگ چهره شما احترام می گذارد. بسیاری از زنان رویای بلوند بودن را دارند، اما این رنگ مو برای همه افراد مناسب نیست.

رنگ موی مناسب برای پوست روشن با ته رنگ سرد

واقعیتی جالب وجود دارد که هر چه رنگ پوست شما کم رنگ تر باشد، می توانید رنگ موهای خود را روشن تر کنید. سایه های بلوند خنک (مانند پلاتین) روی پوست روشن عالی هستند. شما باید از تن های بیش از حد گرم مانند طلایی، مسی و کاراملی که ممکن است غیر طبیعی به نظر برسند، اجتناب کنید. برخلاف تصور رایج، برای استفاده از این رنگ نیازی به داشتن چشمان آبی و همچنین پوست رنگ پریده نیست.

اگر پوستی روشن با ته رنگ سرد دارید، رنگ های خاکستری نیز بسیار خوب جلوه می کنند. شما باید از سایه های بلوند گرم تر مانند مسی، طلایی یا کاراملی اجتناب کنید، زیرا آن ها یک رنگ صورتی به پوست اضافه می کنند (شما را صورتی تر نشان می دهد).

عکاسی خیابانی چیست؟

هوش مصنوعی و کاربرد آن

رنگ موی مناسب برای پوست روشن با ته رنگ گرم

به گفته یاسمین رینیری رنگ کار معروف، اگر پوست شما روشن با ته رنگ گرم است، قرمز مسی، کره ای، بلوند طلایی و رنگ های کاراملی گرما را به پوست شما می بخشد. برعکس، از رنگ های بیش از حد سرو مثل آبی و بنفش خودداری کنید.

اگر پوست روشن با ته رنگ گرم دارید، سایه های گرم باعث درخشندگی بیش تر پوست شما می شود.

رنگ موی مناسب برای پوست روشن با ته رنگ خنثی

رنگ موی بلوند برای افراد با پوست روشن و ته رنگ خنثی یک انتخاب خوب می باشد. برای مثال می توانید یک ظاهر جسورانه با رنگ بلوند پلاتینی داشته باشید، اما از استفاده زیاد از ته رنگ سرد و آبی خودداری کنید.

اگر این رنگ سبک شما نیست، رنگ بژ شامپاین را پیشنهاد می کنیم. این رنگ ملایم به نظر می رسد زیرا بین سرد و گرم تعادل دارد. گزینه دیگر قهوه ای بسیار تیره می باشد.

رنگ موی مناسب برای پوست های متوسط با ته رنگ سرد

با پوست رنگ متوسط تقریباً هر رنگی را می توانید امتحان کنید. فقط توصیه می شود از افراط و تفریط خودداری کنید. سبزه ها باید از زنگ های طبیعی مثل قهوه ای روشن استفاده کنند.

برای مثال رنگ گردویی عالی است. برای داشتن موهای بلوند، به دنبال رنگ های ماسه ای، گندمی و بژ باشید تا رنگ پوست شما را تکمیل کند و همچنان طبیعی به نظر برسید تیلور سویفت یک نمونه عالی از پوست متوسط با ته رنگ سرد است.

همچنین دارای چشم های آبی بسیار سرد است که به خوبی با این بلوند طبیعی خاکستری هماهنگ است. اگر رنگی با تناژ قرمز می خواهید، از رنگی در خانواده متوسط قهوه ای یا رنگ دارچینی استفاده کنید.

رنگ موی مناسب برای پوست های متوسط ​​با ته رنگ گرم

بلیک لایولی ((Blake Lively نمونه ای از پوست رنگ متوسط ​​با ته رنگ گرم است. استفاده از رنگ طلایی و بلوند، چه تیره و چه روشن، باعث درخشش چهره در این رنگ پوست می شود. انتخاب بلوند با ته رنگ خنک، پوست را رنگ پریده و پیر می کند.

برای افرادی با این رنگ پوست، ترکیبی از رنگ های قهوه ای و بلوند می تواند عالی باشد. برای مثال رنگ کره ای گرم یا قهوه ای طلایی روشن عالی است. رنگ های مسی و قرمز طلایی پوست را کاملاً تکمیل می کند.

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

چرا باید از بهترین نوع موم برای اپلاسیون استفاده کرد؟

1401-11-24

10 نکته طلایی برای ماندگاری آرایش

1401-11-24

استفاده از کانسیلر، کاربردی ترین وسیله آرایشی

1401-12-06

تهیه انواع موم اپلاسیون خانگی

1401-12-06

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

1401-12-06

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *