خانه وخانه داری

نور مناسب گیاهان آپارتمانی در تابستان و زمستان

نور مناسب گیاهان آپارتمانی در تابستان و زمستان

اکثر افراد به گل و گیاه علاقمند هستند و نگهداری از آنها را با دقت انجام می دهند. بسیاری از افرادی که در آپارتمانها زندگی میکنند نگران هستند که نور مناسب گیاهان را نتوانند تامین و تنظیم کند و از گل و گیاه مراقبت کنند و باعث پژمردگی و از بین رفتن آنها شوند؛ در حالی که این چنین نیست.
برخی گیاهان مخصوص نگهداری در خانه و آپارتمان هستند. این گیاهان معمولا به مراقبت کمتری نیاز دارند و با رنگهای زیبا و متنوعی که دارند به خانه شما شادابی و نشاط می دهند.
میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است اگر چه شرایط نگهداری از این گیاهان آسان است اما اگر هر یک از این شرایط به درستی رعایت نشود باعث بروز مشکل می شود و منجر به مرگ گیاه می گردد.
یکی از شرایط مهمی که باید رعایت شود میزان نور دریافتی گیاه است.

نور مناسب گیاهان آپارتمانی

از نظر نیاز به نور به دسته های مختلفی تقسیم میشوند که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم

 گیاهانی که نیاز نوری کمی دارند

این گیاهان برای رشد و گل دهی به نور کمی نیاز دارند و قرار گیری در نور بسیار کم نیز می تواند منجر به رشد آنها میشود معمولا میزان نور مورد نیاز آنها ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ لوکس باشد.

گیاهانی که نیاز نوری متوسطی دارند:

میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان بستگی به نوع گیاه دارد گیاهانی که نیاز نوری متوسطی دارند نباید در معرض نور زیاد و یا کم قرار بگیرند؛ بلکه باید نور آن ها متوسط باشد. معمولا میزان نور مورد نیاز آنها ۲۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لوکس است.

گیاهانی که نیاز نوری زیادی دارند:

این گیاهان به نور زیادی نیاز و هر چه این نور بیشتر باشد، رشد و گل دهی آنها بهتر خواهد بود. این نوع از گیاهان معمولا به نور طبیعی خورشید نیاز دارند و نیاز آنها با نورهای مصنوعی برطرف نمی شود.
میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان برای گیاهانی که نیاز نوری زیادی دارند، حداقل ۱۰۰۰۰ لوکس است و هر چه نور بیشتری دریافت کنند رشد بهتری خواهند داشت.

نور مناسب گیاهان در فصلها

این موضوع را همه میدانیم که گیاهان در همه فصلها در حال رشد و برگ دهی نیستند و در فصلهایی در حال رشد و در فصلهایی هم در حال استراحت یا همان خواب زمستانی و ریشه دوانی هستند در این مقاله از مجله ارگ با هم به تعدادی از این گیاهان میپردازیم و بیشتر آشنا میشویم

نور مناسب گیاهان در فصل بهار تابستان

فصل بهار و تابستان را میتوان مهمترین و حیاتی ترین فصلها برای گیاهان دانست، چرا که رشد و گل دهی آنها در این فصول اتفاق میافتد و اگر در این فصل به میزان کافی مواد مورد نیازشان را دریافت نکنند، در فصول سرد که وقت استراحت آنها است دچار مشکل خواهند شد.
میزان نور مناسب گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است در تابستان همه نیازهای اساسی گیاه اعم از نور خورشید و درجه حرارت برای آن فراهم است؛ اما گیاه ممکن است دچار کمبود رطوبت و یا سوختگی شود.
نکته مهمی که در این فصل باید رعایت کنید این است که گیاه را در جایی قرار دهید که به میزان لازم نور دریافت کند نه بیشتر و نه کمتر.

گیاهان آپارتمانی معمولا گیاهانی هستند که با شرایط کم نوری کنار می آیند و به نور غیر مستقیم نیاز دارند. میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نور را برای آنان فراهم کنید.
اگر در تابستان گیاهان آپارتمانی را در معرض نور مستقیم و شدید قرار دهید به سرعت از بین میروند.
حتی بسیاری از گیاهانی که آپارتمانی نیستند نیز نور غیر مستقیم را به نور مستقیم ترجیح می دهند؛ چرا که مشکلات حاصل از نور مستقیم بسیار زیاد و غیر قابل جبران است.
اگر متوجه پژمردگی گیاه ،شدید به این معنا است که نور دریافتی آن بیش از حد است و باید نور کمتری به آن بتابد. برای این کار میتوانید گیاه را در فاصله بیشتری از پنجره قرار دهید و یا یک پرده میان پنجره و قرار دهید تا نور زیادی دریافت نکنند

میزان نور لازم گیاهان آپارتمانی در زمستان

گیاهان در فصل زمستان نور کمتری نیاز و در اختیار دارند معمولاً گیاهان آپارتمانی را نزدیک به پنجره قرار میدهند تا بتوانند از نور خورشید استفاده کنند.

در فصل زمستان دمای این قسمت از خانه بالاتر از سایر بخش ها است و اگر گیاه شما به راحتی خود را با شرایط وفق میدهد آن را در این بخش نگهداری کنید؛ در غیر این صورت آن را به جای گرم تری منتقل کنید بررسی میزان نور مناسب در زمستان و تابستان امری مهم است که باید به آن توجه شود.
گیاهان آپارتمانی با نوری که در دسترس آنها قرار میگیرد زندگیمـ کنند پس نیازی نیست آنها را در معرض نور مستقیم قرار دهید.
اگر صاحب گلخانه هستید و یا دوست دارید که گیاهانتان در فصل زمستان نیز به رشد ادامه دهند و به خواب نروند باید برای آنها نور مصنوعی قرار دهید؛ البته باید توجه داشته باشید که با این کار به رشد عادی گیاه لطمه وارد میکنید و طول عمر آن را کاهش می دهید.
شرایط نگهداری و میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان باید به طور دقیق رعایت شود تا گیاه به طور عادی به رشد خود ادامه دهد.

استفاده از نورهای مصنوعی

از مهم ترین ابزار برای انجام این کار می توان به لامپ های اشاره کرد و این نوع از لامپهای مخصوص مناسب منازلی که پشت به آفتاب یا اتاقهای بدون پنجره بسیار مناسب وکار آمد است . این لامپ ها را در فاصله ۶ الی ۸ اینچی از گیاه قرار دهید.
نکته جالب توجه برای استفاده از لامپها این است که همه نیازهای گیاه را بر طرف نمی کنند
گیاهان طیف مشخصی از نور خورشید را دریافت میکنند و آن را برای سوخت و ساز و رشد به کار گیرند. نورهای مصنوعی همه این طیف را در اختیار گیاه قرار نمیدهند و از آنجایی که شدت نور آنها کم است باید از تعداد زیادی لامپ استفاده کنید تا کمبودهای گیاه را جبران کنند. لامپ ها را در روز باید حدود ۱۵ الی ۱۸ ساعت روشن نگه داشت تا گیاه همه نیازهای خود را از آن تامین ها کندفراموش نکنید نباید این نور به صورت 24 ساعته استفاده شود ورعایت روز وشب را باید در نظر گرفت.

هوش مصنوعی و کاربرد آن

آشنایی با تکنولوژی هوش مصنوعی

تعریف توکن مثلی و توکن غیر مثلی

چطور یک بلاگر آرایشی شویم

معرفی گیاهان آپارتمانی ​

در این بخش بپردازیم به معرفی گیاهان آپارتمانی و میزان نور مناسبی که نیاز دارند

1-گل آرالیای دروغین

آرالیای دروغین معمولا به عنوان گیاهی آپارتمانی نگهداری میشود اما میتوان آن را در خارج از آپارتمان نیز نگهداری کرد این گیاه به سختی با محیط اطراف سازگار میشود و اگر در ابتدا آن را در خارج از خانه نگهداری کنید، پس از انتقال به داخل خانه ممکن است برای شما چالش هایی به وجود آورد.
این گیاه را میتوانید در مجاورت پنجره قرار دهید آرالیای دروغین به نور زیادی نیاز دارد اما نباید این نور را به صورت مستقیم دریافت کند.
میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان باید به طور دقیق رعایت شود تا گیاه دچار مشکل نشود.
اگر برگهای گیاه آرالیای دروغین به رنگ قهوهای تغییر کردند به این معنا است که گیاه بیشتر از ظرفیتش نور دریافت می.کند در این مورد باید به سرعت جای گلدان را عوض کنید.

پنج بهشت های گرمسیری دنیا که باید دید

بندرچابهار بهشت گمشده ایران

همه چیز درمورد گردشگری و جاذبه های گردشگری ایران

مکان های دیدنی اطراف اصفهان

انواع گردشگری کدام اند؟

در یک نگاه

 

2-میزان نور مورد نیاز آستارانتیا

آستارانتیا نوعی گیاه آپارتمانی است که به راحتی خود را با شرایط وفق میدهد اگر کاملا در آفتاب و یا کاملا در سایه باشد، باز هم به رشد خود ادامه میدهد و گلهای زیبایی تولید می کند.
بهترین مکان برای نگهداری این گیاه در جایی است که حداقل برای چند ساعت نور در دسترس داشته باشد تا اگر بقیه روز را در سایه بماند مشکلی برایش پیش نیاید.
نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است. این گیاه زمستان های سخت و سرد را به راحتی پشت سر میگذارد و میتواند تابستانهای داغ و طاقت فرسا را تحمل کند.
میزان نور لازم برای آشیانتوس

3- نور مناسب آفتابگردان ارغوانی

آفتابگردان ارغوانی گیاهی با گلهای زیبا و رنگی است که هر کسی دوست دارد از آن ها در منزلش نگهداری کند.
میزان نوری که این گیاه نیاز دارد حدود ۶ الی ۸ ساعت در طول روز است این گیاه نور دوست، باید در معرض نور مستقیم قرار بگیرد.
میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است و به نوع آن ها بستگی دارد.

اگر گیاه آفتابگردان ارغوانی دچار عدم توازن در برگها و ساقه شد و یا گلدهی آن کاهش یافت، به این معنا است که به میزان کافی نور دریافت نمی کند. در فصل تابستان نیز اگر گیاه را به مدت زیادی در معرض آفتاب قرار دهید گلدهی آن کاهش می یابد.

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

چطور یک بلاگر آرایشی شویم

طراحی سایت ریسپانسیو

در یک نگاه

 

اگر دوست دارید بلاگر آرایشی شوید

چطور یک بلاگر آرایشی شویم

4-گل آگلونما

این گیاه آپارتمانی در هر جایی که بخواهد میتواند به رشد خود ادامه دهد اما بهترین جا برای آن، مکانی است که کمی سایه داشته باشد و نور غیر مستقیم به آن بتابد.
نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان باید مورد بررسی قرار بگیرد. نیازی نیست ک حتما آگلونما را جلوی پنجره قرار دهید. آگلونما را در گوشه و کنار خانه و جاهایی که نور کمی به آنها می تابد قرار دهید و بررسی کنید که آیا رشد می کند یا خیر اگر متوجه پژمردگی و عدم رشد آن ،شدید آن را به محلی با نور بیشتر منتقل کنید.
آگلونما به نور مصنوعی نیاز ندارد و با نور متوسط میتواند به زندگی ادامه دهد.

5- گل آلوئه ورا

مطمئنا اکثر شما با آلوئه ورا آشنایی دارید این گیاه برگهای گوشتی و آبداری دارد و خواص زیادی برای پوست به همراه دارد.
بسیاری از افراد آلوئه ورا را به دلیل خواصی که دارد نگهداری میکنند اگر در آپارتمان زندگی می کنید نگران نباشید چرا که آلوئه ورا میتواند یک گیاه آپارتمانی باشد.
آلوئه ورا را باید در محلی قرار دهید که در طول روز حداقل ۶ ساعت نور دریافت کند. بررسی میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان امری مهم است، مثلا اگر گیاه آلوئه ورا نور مورد نیاز خود را دریافت نکند شکل نامتوازنی به خود میگیرد و ساقه های آن ضعیف میشوند و در نهایت از بین می رود.
حس میکنید که گیاه در خانه نور مورد نیازش را دریافت نمیکند باید آن را به بیرون از خانه منتقل کنید و یا از نورهای مصنوعی برای آن استفاده کنید.
از آنجایی که نور مصنوعی مانند نور طبیعی نیست باید حداقل ۱۴ تا ۱۶ ساعت آلوئه ورا را در معرض آن قرار دهید.

چقدر در مورد هوش مصنوعی اطلاعات دارید؟

3 کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی از راه دور

6- گل بروملید

بروملید ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نوعشان به نور زیاد تا کم نیازمندند اگر چه بروملید ها می توانند در شرایط نور کم زندگی کنند اما گیاهان رنگارنگ اگر در سایه قرار بگیرند و نور کمی دریافت کنند به رنگ سبز تغییر میکنند بروملیدهایی که برگهای آنها نرم است نور کمتری نیاز دارند نسبت به بروملید هایی که برگ آن ها مقاوم است. میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.
بروملید را با نور مصنوعی نیز میتوان نگهداری کرد گیاه برای رشد باید در روز ۱۴ الی ۱۶ ساعت، نور مصنوعی دریافت کند.
بروملیدهایی که بزرگ شده اند به نور بیشتری نیاز دارند آنها را جلوی پنجره ها قرار دهید و بروملیدهای کوچک تر را با فاصله از پنجره نگهداری کنید.

7-گل آشیانتوس

گل آشیانتوس نیز مانند بسیاری از گیاهان دیگر در فصل زمستان به خواب میرود و نیاز آن به نور و آب به شدت کاهش مییابد این گیاه در فصل رشد به نور زیادی نیاز دارد تا بتواند مراحل رشد و گل دهی را طی کند. میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است؛ برای مثال آشانتیوس به نور غیر مستقیم نیاز دارد و نور مستقیم باعث از بین رفتن و سوختگی گیاه می شود.
می تواند به کمک یک پرده ،نازک نور غیر مستقیم به گیاه بتابانید و یا میتوانید گیاه را در فاصله یک متری از پنجره قرار دهید. در حالت کلی آشیانتوس به ۷ تا ۹ ساعت نور نیاز دارد اگر رشد گیاه نامتوازن است به این معنا است که گیاه به میزان کافی نور دریافت نمی کند.

جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان

1400-05-31اصفهان قدیم

نگاهی به اصفهان قدیم

1400-05-31بازار سنتی اصفهان

معرفی بازارهای سنتی اصفهان

1400-06-01میدان امام اصفهان

میدان امام اصفهان

1400-06-01مناره های اصفهان

مناره های اصفهان

1400-06-01

7-گل آنتوریوم

نور مناسب گیاهان آنتوریومها که از گیاهانی آپارتمانی هستند و برای رشد و گل دهی به نور متوسط تا زیادی نیاز دارند.

میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان به نوع گیاه بستگی دارد؛ برای مثالآنتوریوم ها در محیطهای کم نور نیز زنده میمانند اما گل دهی انجام نمی دهند آنتوریوم ها را در نزدیکی پنجره قرار دهید اما نباید نور مستقیم به آن ها بتابد.

قبل از سرپرستی سگ این موارد باید بدانید

6 نژاد سگ که با کودکان خوش رفتار نیستند

8-افرای ژاپنی

افرای ژاپنی گیاهی آپارتمای است که نور مورد نیاز آن باید به طور غیر مستقیم باشد و مکان نگهداری آن دارای اندکی سایه باشد.
میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان متفاوت است و از آنجایی که گیاه افرای ژاپنی انواع خاصی دارد بهتر است شرایط نگهداری هر گونه را به طور جداگانه بررسی کنید. در فصل تابستان که هنگام ظهر نور خورشید با شدت زیادی می تابد؛ نباید گیاه را در معرض آن قرار دهید؛ چون این گیاه تحمل نور زیاد را ندارد و برگهای آن قهوه ای میشوند و تغییر شکل می دهند. اگر به سرعت به این مشکل گیاه پی ببرید جای نگرانی نیست؛ چون با تغییر محل نگهداری، گیاه به سرعت برگ های خود را بهبود می بخشد.

سخن پایانی

هر گل و گیاهی که در خانه دارید شرایط نگهداری خاصی دارند که باید همه را مهیا کنید و در زمان خرید گل وگیاه توجه به نور مناسب گیاهان ومحل زندگی ونور آپارتمان در نظر داشته باشید تا گیاه دچار مشکل نشود.
گیاه باید به میزان لازم نور دریافت کند و اگر این میزان به هر دلیلی کم یا زیاد شود، گیاه به کمک نشانه هایی آن را به شما نشان میدهد و اگر شما به این نشانه ها توجهی نکنید در نهایت منجر به مرگ گیاه می شوید.
نور مورد نیاز گیاه را برایش فراهم کنید تا گلهای زیبایی بدهد و محیط خانه شما را شاداب کند.

نظر شما در مورد این گیاهان کم نور چیست

مقاله های پیشنهادی

مشخصات آیفون 14 و آیفون 14 پرومکس

1402-03-03

معرفی 8 تا ازبهترین برند های لوازم آرایشی ایرانی

1402-04-29

آشنایی با برند و محصولات هیدرودرم

1402-05-04

درباره محصولات برند مای چه می دانید؟

1402-05-05

معرفی برند و محصولات کالیستا

1402-05-07

تاریخچه برند شون و معرفی لوازم آرایشی شون

1402-05-08

درباره محصولات برند سینره چه میدانید؟

1402-05-09

آشنایی با محصولات برند این لی

1402-05-12

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *