تکنولوژی

هفت فناوری های برتر 2022

هفت فناوری های برتر 2022

پیش‌بینی‌ها اغلب اشتباه از آب در می‌آیند. دلیل اشتباه بودن آنها این است که ما به استفاده از تاریخ و سابقه گذشته علاقه داریم که خود آن پر از تغییرات و اتفاقات غافلگیرکننده است. هرچند این موضوع نباید باعث جلوگیری ما از شناخت فناوری های برتر شود.

دانش به دست آمده از برنامه‌ریزی برای انتخاب و برگزیدن اقدام مناسب بسیار مهم و ضروری است زیرا آینده به هیچ‌وجه مشخص نیست. ما پاسخ سوالات را نمی‌دانیم اما حداقل می‌توانیم سوالات مفیدی بپرسیم و به بحث و گفتگو ادامه دهیم.

در این مقاله از مجله ارگ به 7فناوری های برتر 2022 می‌پردازیم .این فناوری‌ها در بخش‌های مختلفی دسته بندی شده‌اند. پس مطالعه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فناوری های مورد انتظار و قابل پیش بینی(فناوری های سال 2022)

فناوری های برتر در همه جای زندگی انسان کاربرد دارد. در کسب و کار ، زندگی شخصی و اجتماعی مان بسیار از فناوری استفاده می کنیم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با فناوری های برتر نسل جدید آشنا کنیم.

1-بلاک چین

تاکنون همه ما مطالب و موضوعات مختلفی درباره متحول کردن تمام صنایع توسط بلاکچین شنیده‌ایم. بانکداری، سیاست، بیمه و درمان و سایر صنایع همگی می‌توانند از ایجاد دفترکل‌های دیجیتال غیرمتمرکز که اطلاعات را در مکان‌های مختلفی رصد و ذخیره می‌کنند و در نتیجه دستکاری و تقلب در آنها غیرممکن است سود ببرند.

احراز هویت از طریق محاسبات پیچیده انجام می‌شود و سرقت هویت نیز تقریبا غیرممکن می‌شود. هرچند یک کلمه وجود دارد که گویای شرایط فوق است: غیرمتمرکز.

بانک‌ها، دولت‌ها، بیمارستان‌ها و غیره همگی نمی‌خواهند شاهد افول قدرت خود باشند. بدین ترتیب، احتمال این موضوع وجود دارد که شاهد پیشرفت‌هایی در عرصه بلاک چین باشیم، اما شاید طرفداران این فناوری شاهد آن انقلابی نباشند که انتظار دارند.

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

همه چیز درباره ربات چت جی پی تی

2-ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال که اغلب اسم آنها در کنار بلاک چین بیان می‌شود از اصول بیان شده در بخش قبلی استفاده می‌کنند تا مبادله کالاها و خدمات به صورت آنلاین را تسهیل کنند.

به نظر خیلی عالی می‌رسد اما ارزهای دیجیتال دو مشکل بزرگ دارند ویژگی کلیدی ارزهای دیجیتال این است که بسیار جالب و مطابق سلیقه روز است.
ارزهای دیجیتال هرگز قرار نبود که شاهد جلب توجه بسیار زیاد نظیر سال ۲۰۱۷ باشند.

این فناوری به خوبی کار می‌کند اما بازار گسترده‌ای ندارد. مشکل دوم این است که ارزش آن بسیار جانبدارانه و بر اساس احساس موجود است. ارزهای دیجیتال همواره در وضعیت قبل از حباب یا داخل حباب قرار دارند.

به علاوه، ویژگی غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال است که بانک‌ها و دولت‌ها در صدد کم‌ارزش جلوه دادن آن هستند و مطمئن باشید که بازیچه قدرت‌های بزرگتر خواهد ماند.

3-هوش مصنوعی و رایانش عاطفی

فناوری هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ تقریبا در همه جا حضور دارد و آن‌چنان که فکر می‌کردیم جالب نیست. اگر با هوش مصنوعی آشنا نیستید، می‌توان آن را به شرح زیر توضیح داد:

هوش مصنوعی عاطفی این فرایند را یک قدم جلوتر می‌برد و آن را بر روی احساسات اعمال می‌کند. در نتیجه، یک الگوریتم می‌تواند وضعیت روحی را از ظاهر، نحوه نوشتن یا نحوه صحبت کردن شما بگوید و محصول یا خدمات متناسبی را به شما پیشنهاد داد.

خوشحال هستید؟ پس نظرتان درباره نوشیدن یک قهوه برای حفظ این حال خوب چیست؟ اما نگران نباشید. در حال حاضر این فناوری بسیار نامطمئن است و از دقت کافی برخوردار نیست.

فناوری های برتر

4-خدمات رایانش ابری هوش مصنوعی

داده به عنوان سرویس خدمات بستر ابری یا بستر به عنوان سرویس

اکثر فناوری ‌های بزرگ تا زمانی که به پذیرش گسترده و عمومی نرسیده‌اند، انقلابی در نظر گرفته نمی‌شوند. این موضوع می‌تواند یکی از دلایلی باشد که اخیرا هوش مصنوعی بسیار ناامیدکننده ظاهر شده است.

فقط شرکت‌های بزرگ توانسته‌اند از خودکارسازی و اتوماسیون وظایف و اقداماتی که روزی به انسان نیاز داشتند بهره‌مند شوند، در حالی که مردم عادی مجبور به ادامه استفاده از الگوریتم‌های قرون وسطایی هستند.

بخشی از این موضوع را می‌توان در عدم قدرت رایانشی و محاسباتی موجود در خانه‌ها جستجو کرد، اما عمدتا مشکل داده‌ای و بر اساس دیتا حضور پررنگی دارد.

این مشکل ممکن است زیاد طول نکشد. شرکت‌ها به این موضوع توجه می‌کنند که اجاره دادن یک الگوریتم، مزایای دو برابری از لحاظ ایجاد درآمد از دارایی موجود برای آنها به همراه دارد، در حالی که اطلاعات و داده‌های بیشتری از مشتریان استخراج می‌کنند تا وارد این عرصه کنند.

بدین ترتیب، آماده مشاهده پیدایش بازارها و پلتفرم‌های هوش مصنوعی باشید که نوید ارائه الگوریتم‌هایی را می‌دهند که به طور ویژه به نقاط ضعف مشتریان می‌پردازند. با خودکار شدن توسعه‌ها، این حرکت به طور تصاعدی گسترش می‌یابد. این موضوع به شرکت‌های کوچک‌تر امکان می‌دهد تا فرآیندهای روزانه خود را بهینه‌سازی کنند.

فناوری های برتر

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

استفاده از کانسیلر

فناوری برتر خانه‌های هوشمند

روند ورود فناوری برتر  هوش مصنوعی به خانه‌های ما شروع شده است و سرعت آن طی چند سال آتی افزایش خواهد یافت. در واقع هم‌اکنون نیز به هوش مصنوعی‌های الکسا (Alexa) از آمازون و نِست (Nest) از گوگل عادت کرده‌ایم تا اشیای هوشمند موجود در خانه‌های ما را بر اساس پارامترهای از پیش مشخص شده تنظیم کنند.

تکنولوژی برتر

نسل پنجم (5G)؛ فناوری های برتر اینترنت

مشخص است که اشیای متصل به اینترنت نمی‌توانند با اتصال آهسته و با تاخیر کار کنند. این اشیا باید مقدار اطلاعات بسیار زیادی را سریعا و مطمئن انتقال دهند. در اینجاست که اینترنت نسل پنجم وارد می‌شود.

سیستم‌های ماهواره‌ای با فناوری های برتر مدار نزدیک به زمین

شرکت  SpaceX  قصد دارد در چند سال آینده تا ۴۲,۰۰۰ ماهواره به مدار زمین پرتاب کند تا اتصال به فناوری های برتر  اینترنت را در سراسر جهان امکان‌پذیر سازد. شرکت SpaceX در این مسیر تنها نیست.

فناوری های برتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *