گردشگری تاریخی

با معروف ترین برج های جهان آشنا شوید

با معروف ترین برج های جهان آشنا شوید

از زمان ماقبل تاریخ، برج ها به دست بشر ساخته شده اند.دیوارهای شهر باستانی اریحا ( یکی از نخستین دیوارهای شهري که احداث شد ) توسط برجی سنگی تکمیل شد و شاید به عنوان اولین برج های جهان ساخته و شناخته میشود.

تمدّن های بعدی غالباً برج ها را نگهداری را بعنوان قسمتی از قلعه و سنگر خویش می ساختند تا مکانی امن و بلند را فراهم آورند که نگهبان بتواند محیط اطراف را زیر نظر بگیرد. 

در دو هزاره اخیر اقسام برجها ساخته شده اند از جمله معروفترین برج های جهان میتوان به برج ناقوس، برج ساعت، گلدسته ها و برج های ارتباطی نام برد.

بلندترین برج های جهان حال حاظر

در حال حاظر در دنیای مدرن امروزی  با توجه به پیشرفت علم وتکنولوژی برجهای بلند بسیار زیاد است و در دبی بلند ترینوگرانترین برج فعلی جهان ساخته شده است وسپس برجهای دو قلوی مالزی ودها برج دیگر در جهان قد علم کرده اند و مجله ارگ در این مقاله سعی دارد شما را با معروفترین برج ها در جهان آشنا سازد پیشنهاد میکنیم تا اخر این مقاله را مطالعه کنید و با ما همراه باشید.

1. برج ایفل (Eiffel Tower) معروف برج های جهان


برج ایفل نماد فرانسه و یکی از معروف ترین نمادها در جهان است.ایفل توسط گوستاو ایفل بعنوان طاق ورودی براي نمايشگاه بین المللی پاریس در سال 1889 احداث شد .
با ارتفاع 300 متری، ایفل تا سال 1930 بلند ترین و معروف ترین برج های جهان بود، تا این که ساختمان کرایسلر احداث شد .
از دوران ساخت برج ایفل، بیش از 200 ميليون نفر از برج ایفل دیدن نموده اند تا تبدیل به پربازدیدترین بنا در دنیا شود.

2. برج کج پیزا (Leaning Tower of Pisa)

این مقاله هم به شما پیشنهاد می شود

مکان های دیدنی اطراف اصفهان

برج مشهور جهانی پیزا یکی از معروف ترین برج های جهان در طول دوره ای حدوداً 177 ساله ساخته شد.

مدت کوتاهی بعد از شروع ساخت آن در سال 1173، برج به خاطر فونداسیون ضعیف شروع به فرو رفتن کرد و به مدت تقریباً یک قرن به حال خود رها شد.

زمانی که ساخت آن از سر گرفته شد، مهندسان طبقات بالایی را یکی بلندتر از دیگری ساختند تا شیب آن را جبران کنند و ساخت برج بالاخره در نیمه دوم قرن چهاردهم به پایان رسید.

از سال 2001، برج معروف پیزا مجدداً به روی کسانی که تمایل دارند از 296 پله آن بالا بروند، باز شد.

3.برج کاپیتال گیت(دروازه پایتخت) ابوظبی

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

به روز شده:1402-04-19

نقش گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی

به روز شده:1402-05-07

اهمیت سئو وبسایت

به روز شده:1402-04-18

خرید رپورتاژ آگهی وتاثیر بر سئو وبسایت

به روز شده:1402-04-18

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

به روز شده:1402-04-19

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن ها

به روز شده:1402-05-03

در یک نگاهبرج کاپیتال گیت ( Capital Gate) یا دروازه پایتخت که مالکيت آن را شرکت ملي نمايشگاه های امارت دارد 4 برابر برج پیزا در ایتالیا کج تر است.

کاپیتال گیت با 160 متر ارتفاع و 35 طبقه به نسبت 18 درجه به طرف غرب زاویه دارد و قبل از ثبت شدن در کتاب گینس به دقت مورد ازمایش قرار گرفت.

ماترین دوفرین طراح برج دروازه پایتخت( کپیتال گیت) در شهر ابوظبی در کشور امارات متحده عربی و مدیر عامل شرکت U+ A در دوبی، پس از پایان تحصیلات عالیه خویش در کانادا به هنگ کنگ و کشور چین رفته

با شرکت HOK بعنوان طراح اصلی مشغول به فعالیت گردید و از سال ۲۰۰۵ هم فعالیت خویش را در خاورمیانه شروع کرد و هم اکنون مقیم دبی میباشد.

4.بیگ بن (Big Ben)

برج ساعت، یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی در لندن است

برج ساعت بیگ بن که تقریبا 150 سال قبل احداث شد ، یکی از برجهای معروف جهان و از جاذبه های توریستی در لندن است.

نام بیگ بن در واقع نه به خود برج ساعت، بلکه به ناقوس 13 تُنی داخل برج اشاره دارد و اسم خویش را از سِر بنجامین هال گرفته است که براي بار اول این ناقوس را سفارش داد.

بیگ بن سومین برج ساعت ایستاده در دنیا است.

دیگران این مقاله را دوست داشته اند

پلها معروف جهان

سن جیمینانو (san Gimignano)

سن جیمینانو  با لقب منهتن قرون وسطی واقع در روستایی در ناحیه توسکانی ایتالیا که بخاطر 14 برج سنگی اطرافش معروف است در زمانی که سن جیمینانو در اوج ثروت و قدرت خود بوده 70 برج ساخته تا بتواند شهر را از حکلات دشمنان محافظت ومراقبت کند تا زمان طاعون در حوالی سال 1348 باعث خرابی برج شد ولی باعث نشد از اقتدارش کم شود و دشمنان بتوانند به این برج نامدار دسترسی و مورد تخریب قرار گیرد و همچنان اکثر این برجها سالم استو در لیست معروفترین برج های جهان خود نمایی میکند.

مقاله های پیشنهادی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *